Пн-Пт 9:00 - 18:00
Cб 12:00 - 14:00
(обробка замовлень)
Пн-Пт 9:00 - 18:00
Cб 12:00 - 14:00
(обробка замовлень)

    Зниження чоловічої фертильності – причини

    13 Травня, 2020

    Всупереч поширеній думці, порушення фертильності також можуть впливати на чоловіків. Приблизно в 40% випадків репродуктивна недостатність є причиною чоловічого репродукції, часто в одній парі чоловічі та жіночі фактори співіснують один з одним поряд. На жаль, сприйняття чоловічого безпліддя як чогось «неможливого» часто призводить до відстрочки рішення щодо проходження обстеження та ефективної терапії.

    Що таке безпліддя?

    Ми говоримо про безпліддя, коли сексуально активна пара (3-4 близькості в тиждень) не може завагітніти після року інтимних відносин без використання контрацепції. Завжди пам’ятайте, що проблема зачіпає як чоловіків, так і жінок, і ефективність лікування є результатом правильної діагностики обох партнерів. Чоловіче безпліддя може проявлятися в ненормальних параметрах сперматозоїдів.

    Причини чоловічого безпліддя

    Найбільш поширені причини чоловічого безпліддя включають аномальні параметри сперматозоїдів. До такої ситуації призводять багато причин, серед яких ще не всі повністю вивчені. Причини можуть бути як первинними (вродженими), так і вторинними (набутими, що виникають протягом життя). Однак майже у 50% безплідних чоловіків точна причина безпліддя не може бути визначена.

    Основні причини:

    Захворювання гіпоталамуса або гіпофіза. Щоб яєчка функціонували належним чином, їм необхідно стимулювати гормони гіпоталамуса і гіпофіза. Дефіцит цих гормонів або одного з них призводить до того, що у чоловіка розвивається гормональна недостатність яєчка, тобто гіпогонадотропний гіпогонадизм.

    Гіпогонадотропний гіпогонадизм може виникати на різних етапах життя хлопчика, а потім і чоловіка. Це завжди є причиною безпліддя, але в залежності від того, на якій стадії розвитку супутні симптоми будуть різними. Порушення, що виникають на самих ранніх стадіях життя плода, призводять до крипторхізму або гіпоспадії.

    У більш пізньому віці гіпогонадизм може привести до відсутності еякуляції сперматозоїдів, ерекції та зниження статевого потягу. Однією з причин гіпогонадотропного гіпогонадизму є генетично детермінований синдром Каллмана.

    Анатомічні дефекти сечостатевої системи:

    Крипторхізм, тобто відсутність яєчок. Він полягає в тому, що яєчка (або одне яйце) замість того, щоб перебувати в мошонці, залишаються в паховому каналі або черевній порожнині. Це загрожує порушенням їх функції, що призводить до безпліддя.

    Обструкція сечостатевої системи: наприклад, гіпоспадія, тобто неправильне розташування зовнішнього отвору уретри.

    Генетично обумовлені захворювання:

    1. Муковісцидоз, призводить до безпліддя через обструкції сім’явиносних проток (проток, які приводять до сперматозоїдів з яєчок).
    2. Синдром Картагенера – дуже рідкісне генетично обумовлене захворювання, яке призводить до порушення функції клітин, в тому числі сперматозоїдів. Сперматозоїди обмежуються в здатності рухатися.
    3. Синдром Клайнфелтера – викликає азооспермію або повну відсутність сперматозоїдів в спермі.

    Придбані причини:

    1. Варикозне розширення вен сім’яного канатика – кров, затримана в сім’яному канатику, викликає підвищення температури, що порушує сперматогенез або утворення сперматозоїдів.
    2. Перекрут яєчка – призводить до гострої ішемії яєчка і безпліддя.
    3. Пошкодження спинного мозку і неврологічні захворювання, що призводять до ерекції (розсіяний склероз, м’язова дистрофія).
    4. Вазектомія – оперативне перев’язування сім’явивідної протоки.
    5. Операції на грижі або інші операції, що проводяться поблизу яєчок і сім’явивідної протоки.
    6. Інфекції сечостатевого тракту – порушують утворення сперматозоїдів і їх властивостей. Слід приділяти увагу хворобам, що передаються статевим шляхом, наприклад гонореї.
    7. Хронічний простатит, що приводить до зменшення обсягу сперми.
    8. Аутоімунні захворювання і системні захворювання: гіпотиреоз, хвороба Аддісона, захворювання печінки, діабет, аутоімунні захворювання, уремія.
    9. Пухлинні захворювання.
    10. Еректильна дисфункція – імпотенція.
    11. Променева терапія та онкологічна хіміотерапія.
    12. Ідіопатичне безпліддя.

    В останні роки спостерігається погіршення фертильності чоловіків. Масштаби цієї проблеми залежать від погіршуюючих біологічних, соціальних і екологічних факторів, включаючи тип виконуваної роботи, наркотики, звички, стрес, погане харчування і відсутність фізичної активності.

    Найбільш важливі причини зростаючої проблеми чоловічого безпліддя включають в себе:

    1. Вплив високих температур. Високі температури негативно впливають на роботу яєчок, тому уникайте частих відвідувань сауни, гарячих ванн, щільної, повітронепроникної білизни та одягу. В органогенезі яєчка опускаються з черевної порожнини в мошонку для більш низької температури та вільної терморегуляції.
    2. Випромінювання від електричних пристроїв: пов’язано, наприклад, з тривалим використанням ноутбука на колінах.
    3. Дієта, стимулятори, стрес, погане харчування, алкоголь, сигарети значно послаблюють репродуктивний потенціал. У поєднанні з недоліком фізичної активності вони є серйозним фактором, який може вплинути на якість сперми.

    Діагностика чоловічого безпліддя

    Основним і найбільш важливим тестом при діагностиці проблем фертильності є тест сперми, тобто спермограма або комп’ютерний аналіз сперми. Два тести сперми виконуються з інтервалом не менше двох тижнів. Чоловіча фертильність визначається не тільки кількістю сперматозоїдів, але й іншими характеристиками, такими як рухливість, життєздатність і морфологія.

    Потім робиться наступне:

    • урогенітальне дослідження;
    • УЗД яєчок;
    • визначення рівня статевих гормонів в крові;
    • біопсія яєчка;
    • генетичне тестування – генетичний фактор становить великий відсоток чоловічого безпліддя (10-15%).

    Лікування чоловічого безпліддя

    Лікування чоловічого безпліддя може бути як фармакологічним, так і хірургічним, залежно від причини. У компанії babystart (Україна) можна купити комплекс вітамінів і мінералів ФертілМен. Препарат розроблений з огляду на специфіку і потреби чоловічого організму під час планування зачаття. Амінокислоти, мікроелементи, вітаміни, що входять до складу,  здатні значно поліпшити сперматогенез. Завжди слід пам’ятати, що єдиним показником успіху пропонованого лікування є народження дитини. ФертілМен збільшує шанси на вдале зачаття.

    З 17 березня і до кінця карантину командою babystart (Україна) здійснюється безкоштовна кур’єрська доставка наших препаратів по всій Україні.