Пн-Пт 9:00 - 18:00
Cб 12:00 - 14:00
(обробка замовлень)
Пн-Пт 9:00 - 18:00
Cб 12:00 - 14:00
(обробка замовлень)

    Жіноча фертильність: що це і як її підвищити

    17 Серпня, 2020

    Під терміном фертильність мається на увазі можливість зачати і виносити дитину. Фертильним називається період життя, під час якого зберігаються місячні. Фертильність визначають три складові: зачаття, виношування і народження. На зачаття впливає здатність до овуляції: формування яйцеклітини, необхідної для запліднення. Успішні зачаття і вагітність залежить від співвідношення гормонів жіночого організму.

    Особливості жіночої фертильності

    Оваріальний резерв жінки з роками знижується, саме тому діагноз безпліддя ставиться жінкам старше 35 років, при відсутності вагітності протягом півроку. Для діагнозу «безпліддя» жінкам фертильного віку необхідно відсутність зачаття протягом 12 місяців.

    Фертильність і оваріальний резерв залежать від гормонального балансу в організмі, зокрема, від гормонів, фолікулостимулюючого (ФСГ) і лютеїнізуючого (ЛГ). Останній відповідає за дозрівання жовтого тіла в яєчнику. Нагадаємо, жовте тіло виробляє гормони, що зберігають вагітність.

    Збільшення кількості фолікулостимулюючого говорить про зменшення оваріального запасу і зниженні фертильності. Запас фертильності визначається методом УЗД, яке проводиться приблизно на 5-6 день циклу, для оцінки розміру, числа фолікулів, кількості тканин, гормональної та сполучної. Оцінити здатність самостійно можна за допомогою тесту на овуляцію.

    Фактори підвищення фертильності

    Серед основних причин, які знижують шанси зачаття, лікарі називають:

    • Шкідливі звички;
    • Зайва вага;
    • Гормональний дисбаланс;
    • Гострі і хронічні запальні процеси органів статевої системи.

    При плануванні вагітності важливо пройти комплексне обстеження організму, провести УЗД органів малого тазу, з метою оцінити фертильність. Важливо регулярно проходити обстеження у гінеколога, проводити УЗД, оскільки деякі захворювання можуть проходити безсимптомно, наприклад, синдром полікістозних яєчників або ендометріоз.

    Шанси на зачаття падають при відхиленні від норми ваги, причому, однаково малі шанси у жінок з недостатньою і надмірною вагою. Подібні відхилення призводять до гормонального дисбалансу. Вироблення яйцеклітин у занадто худих, так само як і у занадто товстих, дівчат тимчасово припиняється. Для визначення норми ваги можна скористатися індексом маси тіла. Щоб його розрахувати, потрібно масу в кілограмах розділити на квадрат зростання (у метрах). Ідеальний ІМТ потенційної матері коливається в діапазоні від 20 до 25.

    Фізичні навантаження корисні для здоров’я і фертильності, але в міру. Вченими встановлено, що занадто інтенсивні фізичні навантаження можуть збити цикл або припинити овуляцію. Тому, важливо займатися спортом не більше однієї години в день в тренажерному залі, бігати не більше 12 кілометрів на тиждень.

    Відмова від шкідливих звичок – ще один надійний спосіб поліпшити фертильність. Йдеться про тютюнопаління, оскільки хімікати, які надходять в організм курця і накопичуються там, знижують рівень естрадіолу, естрогенного стероїдного гормону.

    Правильне харчування – запорука здоров’я і підвищення шансів на зачаття. Цікаві дані розкриває книга «Дієта для фертильності». У ній зазначено, що солодощі, білий хліб, картопля та інша їжа, багата «швидкими вуглеводами», порушують овуляторний цикл. Збільшують фертильність всі продукти з повільними вуглеводами та підвищеним вмістом заліза.

    Грамотний підбір контрацептивів. Якщо жінка планує стати мамою, але в доступному для огляду майбутньому, важливо підібрати гормональні контрацептиви з урахуванням гормонального фону. Правильно підібрані таблетки можуть підвищити рівень естрогенів або знизити кількість андрогенів.

    FertilWoman Plus – комплекс, що значно збільшує шанси на зачаття. У складі комплексу містяться молібден, інозит, лютеїн, і Коензим Q10, L-аргінін, селен, пантотенова кислота, комбінація вітамінів D3 і B12.

    Комплекс підвищує якість яйцеклітини, збільшує кількість повноцінних овуляторних циклів, готує ендометрій до запліднення, забезпечують успішне зачаття і розвиток плода.