Вплив вірусу SARS-CoV-2 на фертильність жінки

5 April, 2021

Неодноразовими дослідженнями доведено, що стресові ситуації негативно впливають на фертильність, можуть провокувати порушення менструального циклу, викликати безпліддя. Пандемія коронавірусу сама собою є досить стресовим чинником, який негативно впливає на наш психологічний стан, стимулює вироблення гормону стресу, кортизолу.

Небезпека коронавірусу для репродуктивної системи

Цей вірус з’явився недавно і досліджений ще недостатньо. Але вже є результати деяких досліджень, згідно з якими, SARS-CoV-2 може негативно впливати на матку, яєчники, піхву, а також плаценту, внаслідок експресії ферменту ACE2. Основні негативні наслідки коронавірусу у жінок:

  • збої менструального циклу,
  • збої овуляторного циклу,
  • респіраторний дистрес-синдром у плода (у вагітних).

При невдалому збігу негативних факторів, коронавірус може спровокувати безпліддя. Також було зафіксовано кілька випадків передчасних пологів у вагітних, хворих COVID-19. Однак, поки достовірно невідомо, чи пов’язані хвороба і передчасні пологи.

Вчені прогнозують, що коронавірус може стати хронічною хворобою, оскільки вже зараз відомі випадки повторного зараження. Тому фахівці радять приділяти особливу увагу здоров’ю, фертильності жінок, які вже перехворіли на коронавірус. Також жінкам, які планують вагітність, важливо приділити особливу увагу профілактиці здоров’я репродуктивних органів.

За даними нечисленних досліджень, коронавірус SARS також може викликати запалення яєчок у чоловіків, що в перспективі може загрожувати безплідністю. Небезпека полягає в тому, що поразка репродуктивної системи може зустрічатися у пацієнтів, у яких хвороба проходить безсимптомно.

Такі наслідки пов’язують з впливом вірусу на фермент ACE2, який виділяється в яєчках, забезпечує контакти між клітинами епітелію, який виробляє сперму. У групі ризику знаходяться молодь і підлітки, оскільки фермент ACE2 найчастіше зустрічається в молодій репродуктивній системі.

Комплексна підтримка репродуктивних органів

Спеціально для поліпшення роботи, профілактики інфікування органів репродуктивної системи варто приймати спеціальні препарати. В асортименті компанії BabyStart можна знайти препарати для жінок (FertilWoman Plus) і чоловіків (Fertil Man). Склад цих комплексів ретельно розроблений, щоб підвищити фертильність і поліпшити якість роботи репродуктивної системи.

Зокрема, комплекс FertilWoman Plus складається з компонентів:

  • Амінокислота L-аргінін покращує кровотік репродуктивних органів, забезпечує умови для нормального розвитку ендометрія, готує його до імплантації заплідненої яйцеклітини.
  • Інозітол збільшує кількість циклів овуляції, підвищує якість яйцеклітин.
  • L-карнітин та коензим підвищують кількість енергії в клітинах репродуктивної системи.
  • Лютеїн і фолієва кислота є життєво важливими для нормального розвитку плода.

Регулярний прийом препарату забезпечує інтенсивне відновлення репродуктивної системи, підвищує шанси на успішне зачаття.

Комплекс для чоловічої репродуктивної системи Fertil Man має схожий склад. Але крім L-карнітину, фолієвої кислоти, для виробництва препарату використані вітаміни А, групи B, C, глутатіон, L-аргінін, цинк і селен. Така потужна комбінація підвищує здатність до запліднення сперматозоїдів, покращує якість сперми. Прийом комплексу рекомендований за 3 місяці до передбачуваного зачаття.