Пн-Пт 09:00 - 18:30
Cб 10:00 - 16:00
(прийом замовлень)
Пн-Пт 09:00 - 18:30
Cб 10:00 - 16:00
(прийом замовлень)

  Вплив стресу на фертильність жінки

  30 March, 2021

  Однією з найбільш частих причин порушення менструального циклу, зниження фертильності жінки і, як наслідок, безпліддя, є стрес. Постійні переживання, особливо, в неспокійний час пандемії Covid, руйнівно впливають на весь організм, але особливо страждають репродуктивні органи.

  Яким чином стрес може погіршувати роботу репродуктивної системи?

  Стрес є нейробіологічної реакцією, під час якої організм вивільняє всі енергетичні ресурси, щоб подолати складну ситуацію і підтримати динамічну рівновагу, гомеостаз.

  У кожного здорового організму є запаси енергетичних ресурсів, які він може витратити на вихід зі стресової ситуації, нормалізацію стану. Але якщо стресовий фактор дуже сильний, організм переглядає пріоритети. При цьому, він «відключає» функції, які не відповідають за життєзабезпечення. До таких належить і фертильність, тобто, здатність до відтворення потомства.

  Згідно з дослідженнями, в слині жінок, які відчувають стрес, підвищений рівень кортизолу і альфа-амілази – це речовини, які є біомаркерами стресових ситуацій. Саме у таких жінок на 29% знижується здатність зачаття, в порівнянні з іншими учасницями дослідження, у яких рівень кортизолу і альфа-амілази був в межах норми.

  Зв’язок стресу і менструального циклу

  Кожна жінка може простежити зв’язок стресових факторів і фертильності на прикладі менструального циклу. При сильних ментальних переживаннях можливі такі наслідки:

  • затримка циклу,
  • кров’янисті виділення між циклами,
  • виділення тривають занадто тривалий період (понад 6-7 днів, що є нормою).

  Нагадаємо, що в нормі менструальний цикл триває від 21 до 35 днів. Циклом називається період з першого дня кров’яних виділень до останнього дня перед початком наступної менструації. Зміни в тривалості циклу в межах семи днів є нормою, будь-які відхилення більше цього періоду свідчать про порушення.

  Зокрема, занадто сильна затримка місячних може бути одним із симптомів синдрому полікістозних яєчників. Одним з факторів, що провокують розвиток СПКЯ, є хронічний стрес.

  Як нормалізувати фертильність і менструальний цикл?

  Вас турбує затримка менструації, занадто хворобливі або рясні виділення? В першу чергу, потрібно звернутися до акушера-гінеколога, щоб виключити запальні процеси.

  Залежно від поставленого діагнозу, лікар може порекомендувати гормональну терапію. Іноді може знадобитися прийом заспокійливих препаратів, щоб нормалізувати роботу нервової системи. Якщо ніяких патологій або запалень не виявлено, швидше за все, причина в підвищеному рівні гормону стресу, кортизолу. Важливо спати не менше 7-8 годин, займатися спортом, правильно харчуватися.

  Паралельно з призначеної терапією важливо приймати препарати, для підтримки репродуктивної системи. Одним з них є FertilWoman Plus, до складу якого входять компоненти, цінні для репродуктивних органів.

  До складу препарату входять:

  • L-аргінін – амінокислота, яка покращує циркуляцію крові в органах малого таза, нормалізує розвиток ендометрію, покращує вироблення цервікального слизу, підвищує лібідо.
  • Інозітол – покращує якість яйцеклітин, збільшує кількість циклів овуляції.
  • L-карнітин та коензим – підвищують енергетичний потенціал клітин репродуктивних органів.

  FertilWoman Plus буде корисний всім жінкам з порушеннями менструального циклу, при плануванні вагітності, в комплексній терапії безпліддя.