Вплив простати на сексуальну активність у чоловіків

4 September, 2020

Простата, або передміхурова залоза, є одним з елементів чоловічої репродуктивної системи. У цьому сенсі простата не тільки впливає на здатність запліднювати жінку і виробляти потомство, але також має великий вплив на сексуальну активність.

Варто зазначити, що захворювання простати зазвичай не виникають до 40 років. Проте, після цього віку можуть з’явитися перші проблеми, пов’язані з функціонуванням органу. Найбільш часті проблеми – гіперплазія простати і простатит. Проблеми зазвичай погіршуються з віком. Підраховано, що майже 90% чоловіків старше 60 років страждають захворюваннями простати.

Захворювання передміхурової залози – це захворювання, які піддаються лікуванню, а терапія дозволяє домогтися задовільних результатів. Проте, в разі занедбаності захворювань простати можуть виникнути серйозні ускладнення. У чоловіків також може розвинутися рак простати, який зазвичай вимагає видалення передміхурової залози.

Одне з найбільш серйозних ускладнень, що негативно впливають не тільки на здоров’я чоловіків, але і на їх психіку, – імпотенція. У цьому сенсі еректильна дисфункція і відсутність ерекції, викликані захворюваннями простати, викликають занижену самооцінку, невпевненість в собі і відмову від статевого акту через страх не виправдати очікувань партнера. Тому виникають питання, чи впливає простата на сексуальну активність і ерекцію? Чи можна займатися сексом після видалення простати?

Чи впливає простата на ерекцію?

Простата – орган, який грає важливу роль в сексуальному житті чоловіка. Передміхурова залоза має величезний вплив на лібідо, тобто бажання сексу, а також появу і підтримання ерекції, необхідної для задовільного статевого акту. Тому захворювання простати можуть істотно сприяти порушенню статевого життя чоловіка.

Проте слід зазначити, що проблеми з потенцією завжди є симптомом хвороби, але не є захворюванням самі по собі. З цієї причини не слід недооцінювати дисфункції потенції, що виникають. Проблеми з ерекцією в цьому сенсі можуть бути ознакою, свого роду попереджувальним сигналом, що в організмі виникає якесь захворювання. Тому еректильна дисфункція, незалежно від того, чи пов’язана вона із захворюваннями простати або іншими захворюваннями, завжди є обов’язковою умовою для консультації з лікарем і проведення відповідного лікування, що дозволяє підтримувати сексуальну активність на задовільному рівні.

Такі захворювання, як простатит і рак простати можуть вплинути на появу проблем з сексуальною активністю чоловіка. Кожне захворювання має свої симптоми і вимагає різних методів лікування, які впливають на статеву функцію.

Рак простати і статеві можливості

Для чоловіків рак простати пов’язаний з величезним стресом і необхідністю відповідного лікування. Тому варто відзначити, що стрес сам по собі може значно посилити проблеми з ерекцією і бути пов’язаний з низьким лібідо. Крім того, еректильна дисфункція може бути результатом розростання патологічних тканин.

Лікування раку простати включає:

  • повне видалення передміхурової залози;
  • гормональну терапію;
  • променеву терапію – опромінення рентгенівськими променями.

Слід зазначити, що кожен з перерахованих вище методів лікування впливає на сексуальну активність чоловіків. Видалення простати в цьому сенсі пов’язано з обмеженням статевого життя на строк до двох років після операції, та іноді статеву стриманість необхідно підтримувати протягом усього життя, якщо було необхідно видалити більше тканин разом зі структурами, які необхідні для досягнення ерекції.

Променева терапія, в свою чергу, може негативно вплинути на кровоносні судини, які зазвичай пошкоджуються при опроміненні. В результаті кровообіг до статевого члена порушується, що призводить до проблем з досягненням і підтримкою ерекції.

З іншого боку, гормональна терапія пов’язана з концентрацією тестостерону, чоловічого статевого гормону, який необхідний для збудження і сексуальної активності. Що важливо, під час терапії чоловіки можуть помітити зменшення яєчок і статевого члена. Крім того, чоловіки скаржаться на знижене лібідо і проблеми з ерекцією. Порушення потенції зникають після закінчення терапії.

Для запобігання проблем з простатою і підтримки нормального функціонування цього органу не зайвим буде прийом фітопрепарату Простат Голд Комплекс. Препарат з доведеною ефективністю розроблений британськими фахівцями спеціально для чоловіків із захворюваннями простати.