Вітаміни для планування вагітності

15 May, 2019

Час від часу додаткові вітаміни і мікроелементи необхідні кожному – для відновлення після хвороби, для корекції дієти, просто для поліпшення самопочуття. Але майбутнім матерям дуже важливо отримувати повноцінні дози вітамінів – адже під час вагітності організм матері підтримує і себе, і майбутню дитину.

Зростаючи плід бере поживні речовини з організму матері. Якщо поживних речовин буде недостатньо, можливі проблеми з внутрішньоутробним розвитком малюка, або погіршення здоров’я матері. Наприклад, під час вагітності або відразу після неї жінки часто відзначають погіршення стану зубів. Це відбувається тому, що кальцій з організму матері витрачається на побудову скелета дитини, і кістки жінки, в тому числі зуби, стають більш крихкими.

Щоб уникнути подібних проблем, перед вагітністю і під час неї треба приймати комплекси полівітамінів. Підібрати хороший комплекс допоможе лікар. Він вивчить анамнез жінки і порадить комплекс, який підходить особисто їй, оскільки не всім підходять звичайні вітаміни для вагітних. Якщо ви вирішили підготуватися до вагітності заздалегідь, тим краще: можна буде наситити організм корисними для матері і дитини речовинами.

Які вітаміни пити перед вагітністю

Перед плануванням вагітності жінці рекомендується обстежитися, виявити існуючі проблеми та ризики організму, і постаратися максимально їх вилікувати. Припустимо, якщо є невилікуваний карієс, потрібно привести зуби у порядок, оскільки каріозні зуби – потенційне джерело інфекції.

Треба пам’ятати, що вітаміни, які жінка приймає перед вагітністю, для дитини не мають значення. Це добре, оскільки не обмежує жінку у виборі препаратів. Отже, майбутня мати може приймати ті препарати, які поліпшать її здоров’я і підготують до народження дитини.

Вітаміни, які допомагають завагітніти

Іноді жінці не вдається завагітніти в силу певних особливостей організму. Одним з таких станів, при якому ризик невиношування вагітності досить високий, є полікістоз яєчників. Цей стан розвивається на тлі гормонального збою і може стати проблемою безпліддя. Однак, якщо захворювання не запущено, його можна частково або повністю вилікувати.

Комплексне лікування полікістозу яєчників включає прийом полівітамінів. Вітаміни допомагають відновити гормональний фон, налагодити менструальний цикл, зробити регулярною овуляцію і підвищити якість яйцеклітин. Іноді за рахунок нормалізації гормонального циклу відбувається зниження маси тіла.

Які вітаміни пити плануючи дитину

У наш час хороших вітамінних комплексів багато. Головне, на що слід звернути увагу – склад та дозування. Під час вагітності найважливіші вітаміни – це:

– Вітамін D3. Цей вітамін покращує засвоюваність кальцію в організмі, захищає кістки і зуби матері, сприяє нормальному розвитку скелета дитини.
– Вітаміни В₁₂ і В₆. Ці вітаміни відповідають за правильну роботу шлунково-кишкового тракту, засвоєння харчових речовин. Ранкова нудота в першому триместрі вагітності – як правило, наслідок недостатності саме вітамінів цієї групи. Для жінок “в положенні” дозування вітамінів цієї групи повинна бути на 30% більше звичайної.
– Вітамін В9, або фолієва кислота. У плода є своя власна кровоносна система, яка з’єднана з материнською через пуповину. Фолієва кислота потрібна для повноцінного кровообмен.
– Вітамін Е допомагає тканинам “дихати”, а саме брати участь в кисневому обміні. Ранкові судоми в ногах – результат нестачі вітаміну Е.
– Вітамін А, який необхідний для нормального кровообігу в складній системі двох організмів, а також для розвитку органів зору у малюка. А також препарати цинку, йоду, кальцію і заліза в подвійній дозі.

Слід пам’ятати, що метаболізм при вагітності сильно змінюється. Тому навіть вітаміни знайомої фірми можуть викликати алергічну реакцію. При перших же ознаках реакції організму на вітаміни їх прийом слід припинити і проконсультуватися з лікарем. Лікар допоможе визначити, чи дійсно вітаміни викликали алергію, і порекомендує гіпоалергенний комплекс.