Вагінальні інфекції. Гінекологічні ускладнення в житті кожної жінки

8 February, 2021

Запальні захворювання в цей час складають близько половини всіх гінекологічних захворювань. Запалення може привести до тимчасового або постійного безпліддя (через непрохідність маткових труб, що викликана запальними змінами). Запалення також може ускладнити вагітність, викликати повторні викидні і передчасні пологи. Порушення менструального циклу і хворобливі місячні в деяких випадках також можуть бути викликані запальним захворюванням. Біль, що супроводжує статевий акт, в деяких випадках є частим наслідком перенесеного вагініту. Від болю під час статевого акту, а також з метою настання вагітності радимо застосовувати лубрикант ФертілСейф Плюс ™, препарат з оптимальним pH.

Одна з найчастіших проблем, з якою жінка звертається до гінеколога, — виділення. Це підвищене вироблення секрету через захворювання різних відділів матки від входу в піхву через піхву, від матки до маткових труб. В здоровій піхві переважають захисні молочнокислі бактерії — лактобацили, які забезпечують її механізм самоочищення і захищають від шкідливих мікроорганізмів. Загальним для запальних захворювань піхви в більшості випадків є зменшення або повне зникнення лактобацил і розмноження шкідливих і патогенних мікроорганізмів, порушення pH піхви, що знижує функцію природного захисного механізму, тому відбувається значна зміна флори піхви.

Найпоширеніші види інфекцій

Дріжджові інфекції. Мікотичний кольпіт

Діагноз грибкової (дріжджової) інфекції грунтується на відносно типових клінічних симптомах (свербіж статевих органів, сирнисті або водянисті виділення, місцеве почервоніння, набряк) і на мікробіологічних ознаках наявності дріжджових грибків у вагінальному секреті. Після підтвердження діагнозу лікування спорадично виникаючого вагінального мікозу зазвичай легке, тому що доступний широкий спектр протигрибкових засобів, які можна застосувати одноразово.

Бактеріальні інфекції

Вагінальний бактеріоз. Бактеріальний вагіноз викликається надмірним зростанням аеробних і анаеробних бактерій коштом лактобацил. Важлива наявність факультативної анаеробної бактерії Gardnerella vaginalis. Також характерне підвищення pH вагінального секрету. Лікування полягає в основному з антибіотиків і має бути призначене лікарем.

Бактеріальний кольпіт. Захворювання характеризується сильним запаленням піхви з рясними гнійними виділеннями. Збудником зазвичай є агресивні акумуляторні штами. У деяких випадках гнійний вагініт супроводжується іншими інфекціями, наприклад, вагінальним мікозів, трихомоніазом, гонореєю. Лікування грунтується на дослідженні чутливості бактерій до антибіотиків і терапевтичних засобів, що застосовуються місцево.

Вагінальний трихомоніаз. Це запалення піхви, викликане Trichomonas vaginalis. Характерні рясні рідкі, часто пінисті виділення, свербіж вульви і болі внизу живота. Часто одночасно присутні розлади сечовивідних шляхів. PH піхви збільшується. Для лікування успішно використовуються імідазолові препарати. Обов’язково потрібно лікувати обох статевих партнерів при цій інфекції.

Вірусні інфекції — вірусний кольпіт

Збудниками є в основному віруси герпесу і папіломавірусу. Перебіг папіломавірусної інфекції безболісний. Однак герпетична інфекція дуже болюча, а також проявляється печінням і сверблячкою. Множинні пухирі типові для вірусів герпесу, а папіломавіруси викликають так звані кондиломи. Це інфекції, що передаються статевим шляхом. Лікують герпетичні інфекції противірусними препаратами, призначеними виключно лікарем.