Скільки часу потрібно, щоб завагітніти після сексу?

5 February, 2020

Як рано ви можете перевірити?

Чи можете ви підвищити свої шанси?

Вагітність може здатися досить містичним процесом. Як тільки ви вивчите питання, це стане більш зрозумілим. Тим не менш, ви можете задатися питанням, скільки часу потрібно, щоб зачати дитину після сексу.

Коротка відповідь: яйцеклітина і сперма можуть зустрічатися протягом від декількох хвилин до 12 годин після сім’явиверження. Але щоб побачити цю другу сходинку в тесті на вагітність, вам все ж потрібно подолати деякі перешкоди.

Ось ще про те, як працює репродукція (в супер простих виразах), а також про те, як розрахувати час і, можливо, підвищити ваші шанси забеременеть.

Коли відбувається запліднення?

Запліднення відбувається, коли яйцеклітина і сперма зустрічаються в матковій трубі. Щоб це сталося, жінка повинна бути в своєму родючому вікні. Це означає, що вона наближається або досягла овуляції – момент кожного менструального циклу, коли яйцеклітина виходить з яєчника.

Яйцеклітина може бути запліднене тільки між 12 і 24 годинами з моменту його випуску. Після цього він починає руйнуватися, гормони зміщуються, і в кінці кінців, період починає наступний цикл.

Хоча здається, що шанси зловити яйцеклітину досить малі, розглянемо цифри. За оцінками, в еякуляті міститься до 280 мільйонів сперматозоїдів довіреного джерела. І в ідеальних умовах сперматозоїди фактично живуть кілька днів в репродуктивному тракті.

Будь-який незахищений секс протягом 5 днів після овуляції може привести до того, що сперматозоїди будуть чекати і готові до запліднення. Іншими словами, ви можете завагітніти після статевого акту майже за тиждень до овуляції, якщо здорова сперма вже бовтається в кінцевому пункті призначення.

З іншого боку, зачаття може відбутися дуже скоро після сексу. Експерти кажуть, що сперма може переміщатися по матці і маткових трубах, щоб досягти яйцеклітини вже через 30 хвилин після сім’явиверження.

Коли відбувається імплантація?

Після запліднення новий зигота рухається по фаллопієвій трубі і зазнає величезних змін. Це розвивається в morula і потім бластоциста. Як тільки він досягає стадії бластоцисти, він готовий до імплантації в слизову оболонку матки і продовжує рости в зародок.

Імплантація необхідна для досягнення вагітності. Без цього бластоциста зламається і буде видалена з іншою частиною слизової оболонки матки під час менструації.

Що стосується термінів, імплантація зазвичай відбувається між 6 і 10 днями після запліднення. Симптоми, які ви можете відчувати, м’які і включають такі явища, як спазми і легкі плями. Однак деякі жінки можуть взагалі не помічати ніяких симптомів.

Коли починаються симптоми?

Як тільки імплантований ембріон починає виробляти гормони (що відразу), можуть початися симптоми вагітності.

Найбільш ранні симптоми включають в себе:

  • Пропущений менструальний період. Якщо у вас пізній період, можливо, ви вагітні. Гормони, що виробляються зростаючим зародком, сигналізують мозку про збереження слизової оболонки матки.
  • Зміни у ваших грудях. Ваші груди можуть бути чутливими або опухлими на дотик через гормональні зміни.
  • Ранкове нездужання. Хоча цей симптом зазвичай починається приблизно через місяць після імплантації, у деяких жінок він може початися раніше. Ви можете відчувати нудоту з блювотою або без неї.
  • Часті походи в туалет. Ваші нирки переростають під час вагітності, тому що їм доручено обробляти Додаткові рідини через збільшення обсягу крові. Це означає збільшення сечовипускання.
  • Втома. Ви можете відчувати втому на ранніх термінах вагітності. Гормони, знову ж таки, грають тут. Зокрема, гормон прогестерон може зробити вас особливо виснаженим.

Якщо ви відчуваєте ці симптоми або іншим чином думаєте, що вагітні, рекомендується здати домашній тест на вагітність.

Коли ви можете отримати позитивний результат тесту на вагітність?

Домашні тести на вагітність визначають вміст хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ) у вашій сечі. Це робиться після імплантації яйця, але не на виявлених рівнях до 6-14 днів після запліднення. Ваші найнадійніші результати почнуться в день пропущеного вами періоду, оскільки всі цикли унікальні.

Ви можете придбати тест в супермаркетах, аптеках або онлайн. Дотримуйтесь усіх інструкцій і проконсультуйтеся з лікарем, якщо у вас буде позитивний результат або якщо у вас негативний результат, але ваш період не починається.

У деяких випадках ви можете захотіти піти на аналіз крові, який може виявити більш низький рівень гормону вагітності ХГЛ.