Що відбувається з фертильністю жінки після 35 років?

11 January, 2021

Природа потурбувалася про те, щоб жінка могла легко виносити здорову дитину, з мінімальною шкодою для організму. Саме тому, пік фертильності (здатності до зачаття) починається з 20 років і починає повільно затухати після 30 років. Це зовсім не означає, що після 30 років не можна завагітніти, просто шанси знижуються. Попередній діагноз безпліддя ставиться до 35 років після року безуспішних спроб завагітніти, після 35 років – через пів року.

Особливості фертильності в різному віці

У сучасному суспільстві все більше жінок відкладають момент довгоочікуваного материнства саме на вік 30+. До цього часу є накопичений досвід, знання, а головне – фінансова подушка безпеки. Тут ми отримуємо парадоксальну ситуацію, коли жінка усіма силами прагне зачаття, але шанси стати мамою різко знижуються.

Кращим періодом для зачаття і виношування дитини вважається вік 20-24 роки. У цьому віці 90% яйцеклітин не мають генетичних ушкоджень, а саме від цього залежить, наскільки здоровою буде дитина.

У віковому проміжку від 25 до 29 років ймовірність завагітніти протягом року статевого життя, без засобів контрацепції, досягає 86%, ймовірність мимовільного переривання вагітності становить 10%. Підвищити шанси на зачаття можна: стежити за здоров’ям, правильно харчуватися, займатися помірними фізичними навантаженнями.

Від 30 до 34 років ймовірність зачати дитину становить все ті ж 86%, але ймовірність викидня вже досягає 20%.

Після 35 років шанси на успішне зачаття знижуються до 78%. Зниження фертильності пов’язане з тим, що в яйцеклітині зменшується енергія для правильного підбору генетичного матеріалу і забезпечення імплантації ембріона. Ці причини збільшують кількість хромосомних відхилень.

У віці старше 35 років, під час підготовки до зачаття, вкрай важливо пройти консультацію у лікаря репродуктолога, пройти повне обстеження організму, особливу увагу приділити статевій сфері.

Щоб перевірити фертильність, ви можете самостійно провести тест на овуляцію, який продається в будь-якій аптеці. Проводити таку перевірку потрібно 3-4 місяці, щоб визначити точну овуляторну фазу.

Якщо у вас є надлишок ваги, бажано привести його в норму, оскільки цей фактор негативно впливає на фертильність. Річ у тому, що у занадто худих і повних жінок порушується вироблення яйцеклітин. Досить регулярно займатися спортом, харчуватися здоровою їжею. Також бажано пройти обстеження в ендокринолога, щоб визначити приховані порушення обмінних процесів.

Важливо правильно підібрати оральні контрацептиви – препарати останніх поколінь ніяк не впливають на фертильність, навіть дозволяють підкоригувати гормональний фон.

Необхідно регулярно відвідувати гінеколога, проводити УЗД — це дослідження дозволить визначити наявність ендометріозу, синдрому полікістозних яєчників. Ці захворювання є основними негативними факторами, що істотно знижують шанси на зачаття.

Підвищити фертильність після 35 років допоможе комплекс FertilWoman Plus. Клінічні дослідження компонентів препарату, свідчать про їх позитивний вплив на фертильність.

До складу комплексу входять:

  • L-аргінін – амінокислота покращує кровотік в області малого тазу, створює оптимальні умови для розвитку ендометрію, підвищує лібідо;
  • Інозітол покращує якість яйцеклітин, збільшує кількість повноцінних овуляторних циклів;
  • L-карнітин та коензим підвищують рівень енергії яйцеклітини;
  • Комбінація лютеїну, фолієвої кислоти і вітаміну В12 створюють оптимальні умови для розвитку плода.

FertilWoman Plus рекомендований при плануванні вагітності, в терапії жіночого безпліддя.