Що робити, якщо статевий акт викликає біль?

12 December, 2020

Біль під час статевого акту (диспареунія) зачіпає багатьох жінок. Буває як на початку статевого акту, так і після нього і навіть в період менопаузи. Це також поширене захворювання у жінок, які відновлюють статеве життя після пологів і годування грудьми.

Чим може бути викликаний біль під час статевого акту?

Біль і дискомфорт під час статевого акту, як і раніше є проблемою, що досить часто зустрічається. В таких ситуаціях не варто відкладати візит до гінеколога, щоб визначити причину і не варто приховувати свої нездужання від партнера. Тільки діагностика і правильні дії зменшать біль і допоможуть повністю позбутися від недуги.

Що викликає біль під час статевого акту?

Багато жінок бояться сказати партнеру, що секс заподіює їм біль. В основному це пов’язано зі страхом за майбутнє відносин. На жаль, примус до сексу також може викликати проблеми не тільки зі здоров’ям, а й емоційні, і негативно вплинути на відносини між партнерами.

Секс асоціюється із задоволенням, але насправді він не завжди приносить задоволення. Диспареунія – найкращий тому доказ. Це захворювання може мати безліч причин і найчастіше вони не пов’язані з відхиленнями в будові репродуктивних органів.

1. Відсутність належного вагінального змащення.

Болючий статевий акт пов’язаний з відсутністю належного вагінального змащення. Низьке збудження і відсутність прелюдії – найбільш часті причини болю під час статевого акту. Сухість піхви може бути викликана низкою чинників, таких як прийом протизаплідних таблеток і порушення секреції гормонів.

Гормональні порушення викликають біль під час статевого акту у жінок в клімактеричному періоді, а також при вагітності, після пологів та в період годування груддю. Тоді найкращий спосіб уникнути неприємних недуг – це відвідування гінеколога і використання зволожуючих гелів і лубрикантів. Однак варто пам’ятати, що інтимні гелі на водній основі є найбезпечнішими для нашого здоров’я – їх можна використовувати разом з презервативами; Також вони не викликають алергічних реакцій та подразнень, характерних для зволожувачів на основі силікону і з додаванням фарбувальних, смакових і ароматичних речовин.

Зверніть увагу на лубрикант FertilSafe Plus™ з доведеною ефективністю, розроблений британськими фахівцями. Лубрикант не тільки компенсує недолік вагінального змащення, але і значно підвищує шанси на зачаття.

2. Інтимні інфекції.

Інтимні інфекції можуть викликати біль під час статевого акту. Вони часто розвиваються без явних симптомів або ці симптоми, такі як легкі виділення, печіння і свербіж. Крім того, невилікувана інтимна інфекція може поширитися на сечовивідні шляхи і викликати серйозні наслідки для здоров’я. З цієї причини краще запобігти, ніж лікувати, і піклуватися не тільки про належну гігієну, використовуючи препарати, призначені для миття інтимних зон, а й уникати факторів ризику, наприклад, дієти, багатої цукром, і носіння занадто обтягуючої нижньої білизни зі штучних матеріалів.

3. Алергічні реакції.

Алергія на латекс, який використовується для виготовлення презервативів, засобів для прання, неякісних мастил, може викликати вагініт. Вагініт проявляється болем під час статевого акту. У разі алергічних реакцій також може виникнути печіння в піхві й навіть кровотеча, викликана пошкодженням епітелію після статевого акту. Якщо ви помітили кров’янисті виділення після статевого акту, необхідно проконсультуватися з лікарем, адже вони також можуть бути викликані серйозними захворюваннями.

4. Стрес і втома

Стрес і втома впливають на ступінь збудження і наявність вагінального змащення, тому вони також є потенційною причиною болю під час статевого акту. У цьому випадку варто подумати про зміну своїх повсякденних звичок і пошуку способу зняття стресу.

Які заходи вжити якщо виникли болі при статевому акті?

По-перше, жінці необхідно відвідати гінеколога і провести ряд діагностичних досліджень. Швидше за все лікар призначить УЗД органів малого тазу, кольпоскопію, аналізи на наявність статевих інфекцій. І на підставі результатів проведених аналізів і досліджень гінеколог призначить відповідне лікування.