Семінограма (аналіз сперми) – що це таке і як підготуватися?

23 November, 2020

Семінограма (аналіз сперми) – це оцінка сперми, секрету простати і сім’яних пухирців. Це базовий аналіз сперми, що виконується для визначення причини безпліддя і виключення або підтвердження батьківства.

По суті, аналіз сперми – це всього лише перевірка чоловічої фертильності, тобто здатності до запліднення. Завдання лікаря – правильно оцінити показання до аналізу і інтерпретувати його результати. Завдання пацієнта – як слід підготуватися до аналізу і зібрати «матеріал».

Що перевіряють використовуючи семінограму:

  • концентрацію, тобто оцінку кількості сперматозоїдів, виражених в мільйонах на мл сперми, і оцінку загальної кількості сперматозоїдів в спермі;
  • рухливість – оцінюється шлях сперматозоїдів;
  • склад сперми.

Семінограма (аналіз сперми) – показання до обстеження

Семінограма – один з основних тестів для діагностики причин безпліддя і встановлення батьківства.

Як підготуватися до аналізу?

Лікар, який проводить обстеження, повинен бути проінформований про частоту еякуляцій за останні три місяці, минулих чи поточних захворюваннях, використовуваних стимуляторах і ліках, дії високої температури, радіації, ультразвуку тощо.

Перед проведенням аналізу сперми вам слід утриматися від статевого життя протягом 2-7 днів, оптимально 3-4 дні. Для отримання сперми максимальної якості за 3-5 днів до обстеження слід дотримуватися статевої стриманості (уникнення еякуляції). Якщо зразок крові потрібен для аналізу в той же день, сперму слід здати після взяття крові. Вам слід утриматися від вживання алкоголю протягом 3-5 днів до обстеження. У разі антибактеріальної терапії рекомендується проводити аналіз сперми через 2 тижні після її завершення.

Кращим буде пропити комплекс вітамінів і мінеральних речовин ФертілМен® Плюс з метою поліпшення якості сперми перед здачею аналізу. Відмінний препарат в складі якого всі потрібні компоненти для поліпшення сперматогенезу.

Семінограма (аналіз сперми) – як проводиться?

Здача сперми відбувається в інтимному, закритому і окремому приміщенні клініки. Еякуляція сперми досягається при мастурбації. Сперма повинна виходити від першої і єдиної еякуляції. Її поміщають в чистий, сухий і стерильний скляний посуд, отриманий в лабораторії, де проводиться аналіз. Ви можете піти в клініку зі своїм партнером.

Якщо обстеження виявляє відхилення від норми або проводиться для встановлення батьківства, його необхідно повторити два або три рази. При підозрі на безплідність аналіз повторюють кожні три місяці.

Семінограма (аналіз сперми) – здача сперми вдома

Для деяких чоловіків здача сперми в лабораторії – не дуже зручна ситуація. Рішення – зібрати сперму вдома при мастурбації або під час статевого акту. Можливість збору сперми під час статевого акту забезпечується спеціально розробленим презервативом. Презерватив для збору сперми виготовлений з матеріалу, який не є шкідливим для сперматозоїдів і не містить будь-яких антиспермальних агентів. Сперму в презервативі необхідно швидко (протягом години) доставити в лабораторію при температурі, близької до температури тіла. Сперму не можна зберігати в холодильнику. Слід пам’ятати, що зразки сперми, здані за межами установи, приймаються для тестування тільки у виняткових випадках і тільки після попередньої консультації зі співробітником лабораторії.

Презерватив для донорства сперми коштує недорого. Ви можете купити його в клініці, що пропонує аналіз сперми, в аптеці або онлайн (проте в останньому випадку шукайте надійні джерела).