Пн-Пт 09:00 - 18:30
Cб 10:00 - 16:00
(прийом замовлень)
Пн-Пт 09:00 - 18:30
Cб 10:00 - 16:00
(прийом замовлень)

  Репродуктивний вік жінки – до якого віку можна завагітніти?

  16 October, 2020

  Теоретично репродуктивний період у жінок починається в 1-й день менструації і закінчується менопаузою. Але як показує практика – чим більше вік у жінки, тим складніше завагітніти.

  Жінка може завагітніти під час овуляторного циклу аж до менопаузи, але це не єдина відповідь на питання про те, коли завагітніти – багато жінок вирішують народити дитину до 35 років, тому що після цього збільшується ризик вроджених дефектів у плода.

  Умовою запліднення є наступ овуляторних циклів, які теоретично мають місце в репродуктивному періоді приблизно з 15 до 60 років. Завагітніти можна навіть у пенсійному віці, але такі вагітності трапляються рідко. Медична практика показує, що можна завагітніти до 40 років без втручання лікаря і використання методів штучного запліднення. Варто підкреслити, що той факт, що ви можете завагітніти до певного віку, не означає, що пізніше не вийде.

  Можливість завагітніти багато в чому пов’язана з:

  • віком;
  • генетичними передумовами;
  • жіночим здоров’ям і гормональним фоном;
  • стилем життя;
  • дієтою;
  • стресом.

  Коли найкраще завагітніти

  Піку фертильності жінка досягає в віці від 20 до 25 років. Надалі фертильність починає поступово (і безповоротно) зменшуватися. Це пов’язано зі зменшенням кількості яйцеклітин. Резерв починає явно зменшуватися після 30 років, а у 35-37 річних – ще більш інтенсивно. Чому це відбувається? Ви повинні знати, що жінка (на відміну від чоловіка) народжується з певною кількістю яйцеклітин, подарованих їй на все життя. З віком не виробляє нових. Ще на стадії внутрішньоутробного розвитку їх кількість досягає 6-7 мільйонів. Однак первинні фолікули дуже швидко піддаються апоптозу, іншими словами, вони вмирають. В результаті у новонародженої дівчинки їх всього 1-2 мільйони, а на момент першої менструації таких фолікулів в одному яєчнику близько 400000.

  Яйцеклітини чекають своєї черги дозріти, трансформуються в запліднену яйцеклітину і залишають яєчник. Клітка вивільняється з яєчника під час овуляції, яка відбувається приблизно в середині кожного менструального циклу. Після виходу яйцеклітина чекає прибуття сперми – не надто довго, всього плюс-мінус 24 години. Якщо в цей час на горизонті не з’являється сперматозоїдів, яйцеклітина гине. Це, коротко, місячний менструальний цикл.

  Гінекологи рекомендують для поліпшення фертильності вживати препарат FertilWoman® Plus – комплекс вітамінів і мінералів необхідних жіночому організму. Даний препарат збільшує шанси на успішне зачаття.

  Більшість гінекологів підкреслюють, що найкращий вік для дітородіння – від 20 до 30 або навіть раніше. В цей час підхід до цього питання менш радикальний, оскільки середній вік матерів збільшується, тому рекомендується мати первістка до 30 років, що є найкращим часом для вагітності. Чому?

  Через фізіологію жінки саме в цей період вагітність найкраща, тому кількість ускладнень мінімальна. Також ймовірність появи дефектів у дитини найменша у молодих мам. Більш того, в третьому десятилітті життя у жінок найбільша кількість овуляторних циклів, тому ймовірність вагітності найвища.

  Коли краще не народжувати дітей

  Теоретично такого віку не існує: багато матерів відкладають материнство до 40 років. Тіло жінки після 40 років входить в так званий передменопаузний період і готується до наступної стадії, якій є менопаузою. Цей період менопаузи характеризується станом, коли жінки відчувають припливи і перепади настрою. Вік матері також впливає на погіршення внутрішньоутробних умов розвитку плоду. Ризик самовільних викиднів між 6 і 14 тижнями вагітності також вище.

  Кожна мати старше 40 років повинна знати, що її вагітність схильна до підвищеного ризику. У разі пізньої вагітності гінеколог пропонує тести на генетичні захворювання дитини.

  Важлива інформація! Пам’ятайте, що при виникненні проблем зі здоров’ям необхідно обов’язково звернутися до лікаря!