Поради чоловікам, які планують зачаття

27 November, 2020

Зачаття і виношування дитини вимагають від організму жінки великої кількості ресурсів, фізичних і психологічних. Саме тому чоловіки часто забувають про те, що і їм також потрібно готуватися до цього важливого моменту, адже відповідальність за здоров’я майбутньої дитини лежить порівну на чоловікові і жінці.

Основні моменти при підготовці до зачаття

Більшу частину випробувань під час виношування дитини несе жінка, адже саме її організм дає максимальну кількість ресурсів. Але генетичний матеріал на 50% залежить від чоловіка, тому так важливо заздалегідь підготуватися і подбати про своє здоров’я.

Дозрівання сперматозоїдів триває близько трьох місяців, отже, сперматозоїди оновлюються кожні три місяці. Це мінімальний період перед зачаттям, під час якого важливо відмовитися від шкідливих звичок, стежити за раціоном. Якщо яйцеклітина буде запліднена сперматозоїдом, який має в собі дефекти, швидше за все, на ранніх термінах відбудеться викидень. В іншому випадку, плід може розвиватися з порушеннями.

Майбутньому батькові важливо пройти обстеження у лікаря вузької спеціалізації, андролога, який перевірить стан сечостатевої системи, виявить можливі приховані запальні процеси. Також обов’язково потрібно здати аналізи на:

  • інфекції;
  • гормони;
  • спермограму.

Чоловіки часто бувають носіями інфекцій, які передаються статевим шляхом, не підозрюючи про це, оскільки хвороба протікає безсимптомно. Будь-які захворювання статевої сфери знижують шанси на зачаття, позначаються на стані майбутньої дитини.

Аналізи на гормони дозволяють виявити збої в роботі ендокринної системи, які впливають на чоловічу фертильність.

Спермограма дозволяє доктору визначити основні характеристики сперми, відсоток здорових і рухливих сперматозоїдів. Погана екологія, шкідливі звички, постійний стрес негативно впливають на якість сперми, пошкоджують сперматозоїди, позбавляють їх рухової активності. Саме цей фактор часто не дозволяє парі зачати дитину. Дані спермограми дозволяють оцінити кількість активних сперматозоїдів, вжити відповідних заходів, почати прийом препаратів щодо поліпшення якості сперми.

Важливий фактор, який допомагає зачати малюка – відмова від шкідливих звичок. Важливо пам’ятати, що сперматозоїди чутливі до впливу зовнішніх факторів, особливо, алкоголю і нікотину. Ці речовини пригнічують вироблення чоловічих статевих гормонів і негативно впливають на швидкість, зменшують кількість сперматозоїдів. До того ж алкоголь здатний викликати мутації і пошкоджувати генну структуру сперматозоїда.

За кілька місяців до передбачуваного зачаття важливо зайнятися фізичною активністю. Регулярні заняття спортом покращують циркуляцію крові в тазу, покращують стан статевої системи.

Комплексна підтримка чоловічого організму перед зачаттям

Вітамінний комплекс FertilMan розроблений спеціально для чоловіків, які планують зачаття. Препарат містить вітаміни і мінерали, що благотворно впливають на роботу статевої системи та підвищують якість сперми. Зокрема, це L-карнітин, L-аргінін, селен, цинк, вітаміни А, B, Е, C, Коензим Q10, доповнені глутатіоном і фолієвою кислотою.

Глутатіон є найголовнішим антиоксидантом, що захищає організм від впливу вільних радикалів, токсинів, вірусів, несприятливого впливу навколишнього середовища.

L-карнітин також є потужним антиоксидантом, до того ж він збільшує рухливість сперматозоїдів.

L-аргінін покращує фертильність у чоловіків, особливо корисний при поганих показниках спермограми, з низькою кількістю або малої рухливістю сперматозоїдів.

Коензим Q10 бере участь в обмінних процесах, виконує в організмі антиокисні функції. Дослідження показують, що коензим Q10 збільшує кількість здорових сперматозоїдів.

Вітамін Е є одним з компонентів секрету простати, захищає епітелій сім’яних канальців яєчок. При його дефіциті розвивається гіпоксія тканин, що призводить до порушення чоловічої фертильності.

Препарат FertilMan рекомендований до прийому для поліпшення якості сперми, підвищення шансів на зачаття.