Особливості жіночої інтимної гігієни в різному віці

26 October, 2020

Неправильний догляд за інтимною зоною може призводити до неприємних наслідків: подразнення, неприємний запах, свербіж, печіння. Щоб не зіткнутися з подібними проблемами, варто знати ази інтимної гігієни, які відрізняються, залежно від віку жінки.

Загальні правила інтимної гігієни

Підмиватися потрібно щодня, бажано робити це з застосуванням спеціальних засобів. Важливо пам’ятати, що звичайні мило, гель, пінка висушують слизову оболонку, порушують природний кислотний баланс. Слідом за сухістю приходить неприємний свербіж і подразнення, кандидоз, вагіноз. Гель для інтимної гігієни створює умови для підтримки в нормі рН-балансу інтимної зони. Багато засобів містять натуральні компоненти, які мають протизапальний і заспокійливий ефект. Засоби, що містять молочну кислоту, допоможуть зняти подразнення при вагінозі.

Існує правильна техніка підмивання: спереду назад, від лобка до анального отвору. Мити зону потрібно ретельно, розкриваючи великі і малі статеві губи, вимивати періанальну область. Більшість засобів для інтимної гігієни випускаються у вигляді гелів зі зручним дозатором, що спрощує щоденні підмивання.

Щоб забути про проблеми з порушенням мікрофлори піхви, варто відмовитися від таких речей:

  • тісна, синтетична білизна;
  • спринцювання (вони вимивають корисні лактобактерії);
  • дезодоровані прокладки – вони здатні викликати подразнення і навіть алергію.

До слова, звичайні щоденні прокладки також шкідливі для інтимного здоров’я. Оскільки в них присутній шар, що не пропускає вологу, вони перешкоджають природної вентиляції і випаровуванню вологи, отже, стають причиною подразнення, висипу. Також з носінням щоденних прокладок пов’язують розвиток кандидозу і вагінозу.

Вологі серветки для інтимної гігієни можна використовувати тільки, якщо немає доступу до мила і води. Ці засоби не замінюють повноцінне миття.

Особливу увагу потрібно приділити інтимній гігієні дівчаток підлітків, розповісти, що в критичні дні слід особливо стежити за чистотою інтимної зони. Дівчатам не варто користуватися тампонами, тому варто правильно підібрати прокладки для критичних днів.

Особливості інтимної гігієни в період менопаузи

Період менопаузи є сильним стресом для жінки, оскільки змінюється звичний гормональний фон, зміни стосуються і області статевих органів.

Після початку менопаузи на 30-40% підвищується ризик урогенітальних розладів: вагінози, цистити, вульвіти, уретрити. Запальні процеси сечостатевої системи проявляються свербінням, печіння, сухістю, можуть з’являтися виділення з неприємним запахом. Причиною подібних порушень є зниження концентрації жіночих статевих гормонів, що призводить до зміни кислотності піхви.

Зменшити неприємні наслідки менопаузи можна, якщо дотримуватися правил інтимної гігієни:

  • не носити тісну і синтетичну білизну, яке провокує перегрівання;
  • підмиватися 1-2 рази на добу;
  • використовувати спеціальні засоби, які не подразнюють і не викликають сухості;
  • для підмивання можна використовувати настої лікарських трав (ромашку, календулу, череду, кропиву).

Щоденні підмивання можна доповнити змазуванням зовнішніх статевих органів олійними розчинами: оливковою або обліпиховою олією, вітамінами А і Е. Масляні розчини захищають слизову статевих органів від сухості, а також від подразнення, якщо присутнє нетримання сечі.

Щоб підтримувати в нормі організм, зокрема, сечостатеву систему, варто включити в раціон кисломолочні продукти, рослинну олію, їжу, багату клітковиною. Додатково можна приймати пробіотики для вагінальної мікрофлори, зокрема, IsoFresh. Препарат складається зі штамів лактобацил і біфідобактерій, які зберігають активність після проходження шлунково-кишкового тракту. Лактобактерії заселяють піхву, виділяють молочну кислоту і перекис водню, нормалізують мікрофлору. Прийом пробіотика дозволяє позбутися від неприємних симптомів вагінозу: свербіж, печіння, а також уникнути небажаної сухості.