Міфи про вагітність: у що вірити?

5 March, 2020

Скрізь, від книг до журналів, від родичів і сусідів, Ви отримуєте безліч порад про те, що робити і чого не робити під час вагітності, але в чому правда?

Міф № 1

Існує ідеальна вагітність, до якої повинні прагнути жінки.

Реальність: дослідження показують, що вагітність – це не ідеальний досвід в цілому, до якого потрібно прагнути, а скоріше особистісне і особливе формування плоду. Поєднання впливів, які зустрічаються в утробі матері, настільки ж індивідуально і своєрідно, як і сама вагітна жінка – і саме так це і задумано природою.

Міф № 2

вагітність – це всього лише дев’ятимісячне очікування великої події: народження.

Реальність: вчені стверджують, що вагітність сама по собі є критично важливим періодом: «основою для благополуччя і хвороб в подальшому житті». Дійсно, зараз вагітність-не що інше, як наукова межа. Акушерство колись було сонною медичною спеціальністю, а дослідження вагітності-закутком науки. Зараз дев’ятимісячна вагітність знаходиться в центрі підвищеного інтересу і хвилювання і є предметом величезного числа журнальних статей, книг і конференцій.

Міф № 3

Плід-це інертна істота, крапля тканини, а вагітна жінка-це його пасивний інкубатор – або джерело неминучої шкоди.

Реальність: дослідження плоду показують, що плід – активна і динамічна істота, що реагує і навіть пристосовується до навколишнього середовища, так як воно готується до життя в тому конкретному світі, в якому воно скоро з’явиться.

тим часом вчені дізнаються, що вагітна жінка надає потужний і часто позитивний вплив на свою дитину ще до його народження.

Міф № 4

Потрібно зосередитися на всіх речах, які можуть піти не так під час вагітності.

Реальність: як тепер з’ясували дослідники, саме умови в утробі матері змушують багато функцій розвиватися в подальшому житті. Виявляється, що внутрішньоутробний період є джерелом здоров’я, сили і благополуччя, що призводить вчених до нового і набагато більш позитивного погляду на вагітність.

Міф № 5

Вагітні жінки не потребують спеціальної допомоги під час стихійних лих та інших надзвичайних ситуацій.

Реальність: насправді, дослідження показують, що стрес травматичних подій може негативно вплинути на плід. Дослідження, яке показує більш ранні пологи серед вагітних жінок, які пережили землетрус в Каліфорнії і затримало розвиток серед дітей, чиї вагітні матері постраждали від крижаної бурі в Канаді, спонукає нову увагу до догляду за вагітними жінками в надзвичайних ситуаціях. Вагітні жінки можуть підготуватися до такої ситуації, розробивши план дій в надзвичайних ситуаціях і зібравши комплект для надання невідкладної допомоги, наповнений водою в пляшках, консервами, ліхтарями, радіоприймачем на батарейках і аптечкою.

Міф № 6

Пренатальні впливи пов’язані з культурним збагаченням, таким як заняття творчістю під час вагітності.

Реальність: дев’ятимісячний процес формування і ліплення, який відбувається в утробі матері, набагато важливіше, ніж прослуховування класичної музики. Адже це більш важливий процес підготовки до певного світу, в який увійде дитина. Те, що плід поглинає внутрішньоутробно, – це не музика Моцарта, а відповіді на питання, набагато важливіші для його виживання: чи народиться він у світі достатку або дефіциту? Чи буде він безпечним і захищеним або зіткнеться з постійними небезпеками і загрозами? Чи буде він прожити довге плідне життя або коротку, болісну? Отримані в результаті настройки мозку плода та інших органів є частиною того, що дає людям їх величезну гнучкість, їх здатність процвітати в різних умовах.

Міф № 7

Уявлення про те, що ваш місяць народження може щось розповісти про вас, є просто дурною астрологією.

Реальність: насправді дослідження плоду показують, що час року, в якому ви народилися, може мати тривалий вплив на ваше психічне і фізичне здоров’я. Люди, що народилися в кінці літа або на початку осені, є більш високими і мають більш товсті кістки, ніж, наприклад, люди, народжені в інший час року, і люди, що народилися в кінці зими або ранньою весною, мають на 10 відсотків більше загрози захворіти на шизофренію.

Міф № 8

розвиток таких станів, як ожиріння та діабет, пов’язано з вибором способу життя, який ми робимо як дорослі, а не з нашим досвідом як плоду.

Реальність: ; насправді, не тільки наш дорослий спосіб життя веде до хвороб, але і спосіб життя, який практикували наші матері, коли вони були вагітні нами. Наприклад, низька маса тіла при народженні впливає на функціонування кровоносних судин в більш пізньому віці, що так само велике, як і наслідки куріння. Кожне зниження маси тіла при народженні на один кілограм призводить до зменшення ємності кровоносних судин, що еквівалентно курінню двадцяти сигарет в день протягом чотирьох з половиною років.