Пн-Пт 09:00 - 18:30
Cб 10:00 - 16:00
(прийом замовлень)
Пн-Пт 09:00 - 18:30
Cб 10:00 - 16:00
(прийом замовлень)

  Коронавірус SARS-CoV-2 може викликати чоловіче безпліддя

  17 March, 2020

  Китайське дослідження показало, що коронавірус SARS-CoV-2 може завдати серйозної шкоди чоловічій репродуктивній системі.

  Коронавірус SARS-CoV-2 може викликати чоловіче безпліддя
  Коронавірус SARS-CoV-2 може викликати чоловіче безпліддя

  Поки вчені прагнуть розгадати таємниці коронавіруса SARS-CoV-2 і викликану їм хворобу COVID-19 (аббр. від англ. COrona VIrus Disease 2019), намагаючись зупинити його поширення, китайські вчені виявили, що ця хвороба може призвести і до чоловічого безпліддя.

  Фан Кайбін (Caibin Fan), уролог в лікарні Сучжоу при медичному університеті Нанкіна, в лютому 2020 опублікував результати дослідження, в ході якого з’ясувалося, що коронавірус COVID-19 вражає не тільки легені, але також нирки і яєчки, що надалі може привести до чоловічого безпліддя.

  Команда проаналізувала клінічні дані трьох досліджень, в які увійшли 146 пацієнтів, хворих COVID-19. В результаті аналізу встановлено, що порушення функції нирок відбувається від 3% до 10% хворих коронавірусом COVID-19, а гостре пошкодження нирок зустрічається у 7% пацієнтів.

  Що стосується впливу вірусу на чоловічу репродуктивну систему. 

  Відомо, що ангиотензинперетворюючий фермент 2 (АПФ2) є одним з основних рецепторів, за допомогою якого коронавірус SARS-CoV-2 потрапляє в клітини людини. Цим же шляхом відбувалося проникнення коронавіруса SARS-CoV, який в 2002-2003 рр. був причиною спалаху атипової пневмонії (важкого гострого респіраторного синдрому або SARS).

  Китайські дослідники використовували онлайн-набори даних для аналізу експресії ангіотензинперетворюючого ферменту 2 (АПФ2) в різних органах людини. Результати показали, що АПФ2 високо експресуються не тільки в клітинах ниркових канальців, а й в клітинах Лейдіга і клітинах сім’явивідних протоків. При цьому, експресія АПФ2 в яєчках була практично найвищою в організмі. 

  Отже, вірус потенційно може зв’язуватися з АПФ2-позитивними клітинами, пошкоджувати тканини нирок і яєчок пацієнтів, і в наслідку, негативно впливати на фертильну функцію чоловіка. З повною версією клінічного дослідження ви можете ознайомитись за посиланням.

  Резюме.

  Поточні клінічні дані показують, що значна частка пацієнтів, інфікованих новим коронавірусіом SARS-CoV-2 – це люди репродуктивного віку. І у цієї групи чоловіків потенційне пошкодження яєчка, викликане вірусом, може виникнути в якості пізнього ускладнення.  

  Тому урологам і репродуктологам вкрай важливо в період пандемії звертати особливу увагу на ризик ураження яєчок у пацієнтів з коронавірусівом COVID-19 не тільки під час госпіталізації, а й у період, після одужання, для профілактики і можливої ​​корекції порушень фертильної функції.

  Стаття підготовлена ​​медичним відділом компанії babystart (Україна) виключно для фахівців в області охорони здоров’я, в рамках виконання місії компанії – допомагати парам ставати сім’ями.

   

   babystart®- однин з провідних британських виробників біологічно активних комплексів і медичних виробів для діагностики in vitro і поліпшення фертильності.Наші вчені-дослідники розробили вітамінно-мінеральний комплекс ФертілМен® Плюс для всіх чоловіків, які хочуть захистити і відновити свою репродуктивну функцію.

  ФертілМен® плюс – вітамінно-мінеральний комплекс для захисту і відновлення фертильної функції чоловіка.

  Може використовуватися на етапі відновлення після перенесених вірусних захворювань.

  ФертілМен® плюс сприяє:

  • підвищенню захисної функції репродуктивної системи;
  • захисту органів сечостатевої системи від оксидативного стресу, викликаного в тому чіслі запаленням;
  • поліпшення якості сперми.