Комплексна діагностика і лікування безпліддя чоловіки і жінки

4 January, 2021

Причини безпліддя зазвичай дуже індивідуальні, тому лікування його також має бути індивідуальним. Ключем до успіху лікування є правильний діагноз і прийняття відповідних медичних заходів. Подивіться, яку діагностику варто провести.

Коли ми говоримо про безпліддя?

Ми говоримо про безпліддя, коли, попри регулярні спроби зачати дитину протягом дванадцяти місяців, жінка не завагітніла. Саме після закінчення такого терміну слід звернутися за допомогою в спеціалізовану клініку для діагностики і початку лікування безпліддя. Статистика показує, що у пар, які лікувалися від безпліддя, народжується дитина.

Які причини безпліддя?

Кожна пара, яка намагається завести дитину, повинна пам’ятати, що безпліддя є проблемою для обох партнерів, тому діагностуватися повинні як дівчата, так і чоловіки.

Жіноче безпліддя

Головні причини безпліддя у жінок — непрохідність маткових труб і гормональні порушення. Перше з захворювань може бути викликано бактеріальними інфекціями або перенесеними венеричними захворюваннями.

Що впливає на жіночу фертильність?

  • Неправильна дієта і зловживання психоактивними речовинами.
  • Стрес, також виникає через неефективність спроб завагітніти.
  • Надмірні фізичні вправи.
  • Органи, що виробляють гормони, не працюють належним чином.

Жіноче безпліддя може виникнути через ендометріоз — хворобу, при якій фрагменти слизової оболонки матки переходять в черевну порожнину під час менструальної кровотечі. У наступних циклах в результаті утворюються рубці і запалення. Проблеми з вагітністю також можуть виникати через неправильну будову репродуктивних органів.

Чоловіче безпліддя

Проблеми з фертильністю у чоловіків найчастіше виникають через неякісну сперму – невелику кількість сперматозоїдів в 1 мл сперми (менш як 20 мільйонів), а також їх малу рухливості. Занадто тісна білизна, довгий час за кермом і перегрів яєчок можуть вплинути на такий стан речей.

Пошкодження яєчок в результаті механічних травм або захворювань, а також проблеми з прохідністю сім’явивідної протоки також можуть бути причиною проблем з фертильністю.

Діагностика безпліддя?

Обидва партнери повинні відвідати лікаря-фахівця. Лікар, зібравши детальну симптоматику, оглянувши і проаналізувавши попередній анамнез захворювання, наказує парі провести відповідні аналізи. Найчастіше це лабораторні аналізи крові, в ході яких визначаються важливі показники для процесу зачаття дитини.

У разі чоловіків розширений аналіз сперми завжди є підставою для діагностики проблем з фертильністю.

Жінки зазвичай проводять тест на якість цервікального слизу, тест на антиспермальні антитіла, а також їх просять регулярно контролювати свій менструальний цикл.

Як лікувати безпліддя?

Лікування чоловічого безпліддя

Якщо причиною проблем є гормональні порушення, пацієнтові вводять відповідні дози гормонів для регулювання їх рівня в крові. Проблеми з сім’явиносною протокою, наприклад варикоцеле, вимагають їх хірургічного видалення. Інфекції, що знижують фертильність, зазвичай лікують антибіотиками.

Підвищити фертильність у чоловіків допоможе препарат FertilMan®, який містить в собі необхідну кількість вітамінів і мінералів, що благотворно впливають на здоровий сперматогенез.

Лікування безпліддя у жіночої статі

Проблеми, пов’язані з нерегулярною овуляцією, лікують гормонами. Однак такі причини, як обструкція яєчників, аномальна будова матки, кісти і міоми яєчників або ендометріоз, вимагають інвазивних процедур. Якщо причиною проблеми є ворожий слиз, використовують лікування медикаментами.

Жінкам які планують вагітність для поліпшення фертильності варто пройти курс препарату FertilWoman® Plus.

Коли перераховані вище методи не приносять результатів, то залишається інсемінація. Запліднення полягає у введенні в матку заздалегідь підготовленої сперми партнера.