Коли це закінчиться? Як довго триває токсикоз?

5 February, 2020

Ви відчуваєте, що ви перебуваєте на хитному човні, коли їдете на роботу, сидите на зустрічах, несете своїх дітей спати. Це коли-небудь закінчиться?

Хороша новина: це швидше за все закінчиться-і відносно скоро. Ось чого очікувати.

В які тижні у мене буде ранкове нездужання?

Ранкове нездужання зазвичай триває від 6 до 12 тижнів з піком від 8 до 10 тижнів. Згідно з часто цитованим дослідженням, проведеним в 2000 році, 50 відсотків жінок повністю завершилася ця неприємна фаза до 14 тижня беременности або приблизно до часу, коли вони вступають у другий триместр. Це ж дослідження показало, що у 90 відсотків жінок пройшло ранкове нездужання до 22 тижнів.

Хоча ці тижні можуть здатися жахливо довгими, може бути дивна втіха в тому, що це означає, що гормони виконують свою роботу, а дитина процвітає. Фактично, в 2016 році дослідження показало, що у жінок, які мали принаймні одну попередню втрату вагітності, а також нудоту та блювоту протягом 8-го тижня, ймовірність викидня була на 50 відсотків нижчою.

Однак слід зазначити, що це було кореляційне дослідження, і тому воно не може запропонувати причину і наслідок. Це означає, що зворотне твердження не підтвердилося: відсутність симптомів не обов’язково означає більш високу ймовірність викидня.

Це ж дослідження також показало, що близько 80 відсотків цих жінок відчували нудоту та / або блювоту протягом першого триместру. Так що ви не самотні, м’яко кажучи.

Як довго триває ранкове нездужання?

Якщо ви перебуваєте в середині цього, ви, ймовірно, можете засвідчити той факт, що ранкове нездужання безумовно відбувається не тільки вранці. Деякі люди хворіють весь день, а інші борються вдень або ввечері.

Термін “ранкове нездужання” походить від того факту, що після пробудження всю ніч без їжі ви можете прокидатися гірше, ніж зазвичай. Але тільки 1,8 відсотка вагітних жінок хворіють тільки вранці, згідно з цим дослідженням від 2000 року. Деякі медичні працівники почали називати групу симптомів НВП, нудоту і блювоту під час вагітності.

Якщо ви опинилися в нещасній групі людей, у яких весь день нудота, ви не самотні – і знову симптоми повинні зникнути після закінчення першого триместру.

Що якщо я все ще хворію через 14 тижнів?

Якщо у вас ранкове нездужання в період вагітності, що перевищує звичайний період часу, або якщо у вас сильна блювота, зверніться до лікаря.

Стан, що називається Hyperemesis gravidarum, зустрічається у 0,5-2 відсотків вагітностей. Це включає серйозну і постійну блювоту, яка може призвести до госпіталізації для зневоднення.

Жінки, які відчувають цей стан, втрачають більше 5 відсотків своєї ваги, і це є другою найбільш поширеною причиною перебування в лікарні вагітних жінок. Більшість з цих рідкісних випадків вирішуються до 20-тижневої позначки, але 22 відсотки з них зберігаються до кінця вагітності.

Якщо у вас було це Одного разу, у вас є більш високий ризик для того, щоб мати це в майбутніх вагітностях. Інші фактори ризику включають:

  • сімейна історія стану
  • молодий вік
  • вагітність в перший раз
  • Близнюки
  • мати велику масу тіла або ожиріння

Що викликає ранкове нездужання?

Хоча причина не зовсім зрозуміла, медичні працівники вважають, що ранкове нездужання є побічним ефектом хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ), який зазвичай називають «гормоном вагітності». Коли рівень гормону підвищується, як це відбувається в здоровому першому триместрі вагітності вважається, що це викликає нудоту і блювоту.

Ця теорія далі підтримується ідеєю, що люди, у яких є близнюки часто відчувають більш важку ранкову нудоту.

Також можливо, що ранкове нездужання (і відраза до їжі) – це спосіб захистити організм дитини від потенційно шкідливих бактерій в їжі. Але, зокрема, рівень ХГЛ досягає максимуму до кінця першого триместру, а потім вирівнюється – і навіть знижується. Це ще один доказ теорії ХГЧ, яка також може бути причиною цих відраз до їжі.

Хто схильний до більш важкої ранкової хвороби?

Деякі жінки майже не відчувають ранкову нудоту, в той час як інші піддаються підвищеному ризику більш важкого стану.

У тих, хто вагітний двійнятами або більше, можуть бути більш сильні ознаки, оскільки їх рівні гормону вище ніж вагітність з однією дитиною.

Може бути корисно запитати членів сім’ї жіночої статі, таких як ваша мати або сестра, про їх досвід нудоти і блювоти, так як це може відбуватися і в сім’ї. Інші фактори ризику включають:

  • Історія мігрені або заколисування
  • Попередня вагітність з важкою ранковою нудотою
  • Бути вагітною дівчинкою (але не використовуйте ступінь тяжкості ранкового нездужання, щоб визначити стать вашої дитини!)

Як впоратися з ранковою нудотою

Як не дивно, їжа-один з найбільш рекомендованих способів допомогти з ранковою нудотою, незалежно від того, в який час дня ви відчуваєте це. Порожній шлунок погіршує ситуацію, і навіть якщо ви не хочете їсти, невеликі порції їжі і закуски можуть полегшити нудоту.

Деякі люди вважають корисним їсти м’які продукти, такі як тости і крекери. Потягуйте чай, сік, рідини і все, що ви можете вживати, щоб уникнути зневоднення. Не їжте прямо перед тим, як лягти, і тримайте невелику закуску біля ліжка, щоб поїсти, як тільки ви прокинетеся.

Запобігання цьому порожньому шлунку є головною метою, навіть якщо це означає Знайти щось маленьке, щоб їсти кожну годину.