Пн-Пт 9:00 - 18:00
Cб 12:00 - 14:00
(обробка замовлень)
Пн-Пт 9:00 - 18:00
Cб 12:00 - 14:00
(обробка замовлень)

    Кілька забобонів про вагітність, в яких є частка правди

    18 Березня, 2020

    Нерідко можна спостерігати, що як тільки майбутня мати оголошує своїм родичам і друзям, що чекає дитину, вони тут же починають лякати її різними прикметами і забобонами. Нібито не можна шити і в’язати, не можна стригтися, не можна купувати обновки тощо. Природно, більшість з них – вигадані народом смішні і безглузді міфи, ніяк не впливають на перебіг вагітності і на здоров’я майбутньої дитини. Однак в деяких з поширених застережень все-таки є частка правди. Давайте розглянемо, які з забобонів підтверджені медициною.

    Дитина заплутається в пуповині, якщо розвішувати білизну

    Тут білизна ні при чому, а мова йде про тривале підняття рук. Якщо руки довго залишаються в піднятому положенні, то може збільшитися внутрішньоматковий тиск. А воно, в свою чергу, здатне викликати передчасні пологи, обвиття плоду пуповиною та інші неприємності.

    Дитина народиться клишоногим, якщо сидіти нога на ногу

    Така поза може сприяти уповільненню кровопостачання нижніх кінцівок і розвитку варикозного розширення вен. До цієї хвороби і без того схильні багато вагітні жінки внаслідок обмеження рухів, гормональної перебудови організму, стрімкого набору ваги і збільшення об’єму циркулюючої крові. Головна небезпека варикозу-створення відповідних умов для тромбоутворення. А відірвався згусток крові може привести до смертельно небезпечного ускладнення – тромбоемболії.

    У дитини не буде друзів, якщо гладити кішку

    З приводу друзів-природно, міф, але деяка небезпека в контакті вагітної жінки з невідомою кішкою або собакою все ж є. Тварина може бути боляче токсоплазмозом. Якщо майбутня мати заразиться цим вірусом в перші три місяці беременности, то плід загине. Якщо в другому – під загрозою опиниться зір і головний мозок дитини. Зараження токсоплазмозом в кінці вагітності може і не привести до внутрішньоутробних патологій у плода, але сумні наслідки цього можуть проявитися вже після народження.

    Малюка заберуть злі духи, якщо майбутня мати сидить на порозі

    Сидіти на порозі, втім, як і в будь-яких інших місцях, де може протягнути протягом, вагітній жінці точно не варто. Застуда в першому триместрі може послужити поштовхом до розвитку різних патологій у плода. На пізніх рядках ГРВІ, перенесена майбутньою матір’ю, вже не настільки небезпечна, але теж не принесе нічого хорошого.

    У дитини вимиється вся сила, якщо приймати ванну

    Ванну вагітній жінці приймати дійсно не слід, і ось чому:

    • Якщо вода у ванні виявиться занадто гарячою, то на ранніх термінах може статися викидень, а на пізніх – передчасні пологи.
    • Оскільки зростаючий живіт ускладнює збереження рівноваги, можна посковзнутися у ванні, впасти і сильно вдаритися об бортик.
    • Використання піни або ароматичних масел для ванни є загрозою розвитку алергічних реакцій.

    Плід задихнеться, якщо спати на спині

    Сон на спині на пізніх термінах небезпечний тим, що важка матка перетискає порожнисту вену майбутньої матері. Якщо вагітна жінка часто спить в цій позі, то вона може відчувати запаморочення, слабкість і брак повітря. Такий стан загрожує плоду гіпоксією, тобто, йому і справді не буде вистачати кисню.

    Дитина народиться негарною, якщо дивитися на страшне

    всі діти красиві вже тому, що вони діти. Однак багато вагітних жінок стають вельми вразливими через зміну гормонального фону. А негативні емоції можуть порушити матково-плацентарний кровообіг. Тому фільми жахів краще відкласти на той час, коли дитина вже народиться. Майбутній мамі краще не піддавати себе зайвому стресу, а намагатися відчувати лише позитивні емоції.

    Дитина буде рум’яною, якщо є червоні продукти

    Всі фрукти і овочі червоного кольору несуть в собі небезпеку алергічних реакцій. І якщо невагітної жінці запросто можна прийняти антигістамінний засіб, то під час виношування плоду будь-які препарати призначаються з обережністю. Алергія у матері небезпечна для майбутнього малюка в першому триместрі. На більш пізніх термінах плацента вже достатня розвинена для того, щоб не пропускати алерген до плоду.