Калькулятор дати пологів

Перший день останньої менструації
Тривалість циклу

Приблизна дата пологів:

Ви вагітні? Ми вітаємо Вас!

Вкажіть дату Вашої останньої менструації та Вашу середню тривалість циклу, і ми розрахуємо для Вас дату пологів і тиждень вагітності.

Протягом 9 місяців самі часто задаються у майбутніх мам: ознаки вагітності, яка зараз тиждень, чи правильно протікає вагітність, як розвивається плід по тижнях. Допомогти відповісти на всі ці питання зможе наш календар вагітності по тижнях.

Звичайно, це ще не вагітність, оскільки у Вас – чергова менструальна кровотеча. Однак, хочете Ви цього чи ні – організм почав готуватися до можливого материнства знову.

Найчастіше жінка вагітніє в середині циклу, на 14-й день.

Через кілька днів після запліднення до внутрішньої стінки матки (ендометрію) прикріпляється зародок-морула.

Тепер ви офіційно вагітні!

Можна скористатися домашнім тестом на ХГ в сечі.

Перша підозра, що ви вагітні – адже у вас не прийшли місячні, – виникає через 2-3 тижні після зачаття.

У багатьох жінок вагітність асоціюється з нездужанням, нудотою. Але в перші тижні вагітності ви взагалі можете не відчувати ніякого дискомфорту.

Через п’ять тижнів після зачаття плодове яйце прикріплюється до стінки матки. Шийка матки зазвичай розслаблена: втім, на такому терміні лікарі ще не дивляться вагітну на кріслі. Відчуваються приступи нудоти і інші прояви токсикозу.

Ваша матка почала збільшуватися, але це ще непомітно. Визначити це може ваш гінеколог під час огляду і ви самі – ваші речі стали трохи затісні.

По вашій фігурі ще не скажеш, що ви вагітні. У крові поки не найвищий рівень хоріонічного гормону, але ви вже відчуваєте зміну: шкіра стала більш гладкою і рівною, хоча не виключені і прищі.

Високий вміст гормонів впливає на ваш настрій і самопочуття. Спостерігається підвищена збудливість, перепади в настрої. У фізичному плані – ви починаєте набирати вагу, ясна стають пухкими, щитовидна залоза трохи збільшена.

Зараз ви спалюєте калорії швидше, ніж до вагітності: обмін речовин посилюється на 25%. Обсяг циркулюючої крові теж збільшується. Ви відчуваєте внутрішній жар, п’єте багато рідини і рясно потієте.

Ваша матка збільшилася в ширину приблизно на 10 см. Їй стає тісно в тазостегнової області, і вона піднімається в черевну порожнину. Скориставшись ультразвуком, за розмірами плода лікар вже більш точно може визначити строк ваших пологів.

До теперішнього моменту у вашій крові вже досить багато гормонів, що відповідають за вагітність. Скоро вже вас перестане мучити ранкова нудота, ви станете менш дратівливою. Піде почуття занепокоєння, пов’язане з ризиком викидня. Необхідно особливо уважно ставитися до профілактики вірусних захворювань.

Ви вступили в період другого триместру, кращу пору своєї вагітності. Тепер ви відчуєте себе більш енергійної, хоча матка ваша збільшується з кожним тижнем. Ви самі це помітите, коли ваш живіт почне підніматися: якщо раніше дно матки (верхня її частина) знаходилося над лобкової зоною, тепер воно вже – над областю пупка.

Якщо акуратно промацати живіт, ви відчуєте, що верхній край матки (дно матки) розташований приблизно на 7,5 см нижче рівня пупка. Активно виділяються плодом гормони можуть впливати на Ваш організм, викликаючи, в тому числі, сильне випадання волосся.

Ваша матка розширюється, даючи простір росте в плаценті плоду. Кількість навколоплідної рідини на цій стадії становить близько 250 мл.

Стрімко розвивається плід, не відстає від нього плацента. Якщо на перших тижнях це тонка оболонка з хориальной ворсинами, то до кінця терміну це вже щільна (завтовшки приблизно в 2,5 см) маса, вагою 480 г.

Якщо це ваша перша вагітність, то 18-й тиждень особливо хвилюючий період для вас, бо ви починаєте відчувати, як ворушиться дитина. Однак багато молодих мам випробують цю радість тільки на 19-20-му тижні, особливо якщо вони набирають зайву вагу.

Головне досягнення тижня – тривале зростання головного мозку. Непропорційно велика головка зародка – ознака тієї важливої ​​ролі, яку відіграє головний мозок у розвитку дитини.

Минуло вже 18 тижнів після зачаття і ваш живіт і вагітність вже помітні. Ваша талія – ​​зовсім і не талія, а животик як колобок. Верхній край матки – трохи нижче рівня пупка.

У крові у вашої дитини вже досить високий вміст червоних кров’яних клітин: починають вироблятися білі кров’яні клітини, що відповідають за придушення інфекцій. Мовою починають формуватися смакові сосочки.

Як і в попередні тижні, обсяг вашої крові збільшується, здебільшого за рахунок плазми. Плазма – це рідинна складова крові, вона здатна розчиняти кров’яні тільця. Саме тому у багатьох вагітних знаходять фізіологічну анемію.

Незважаючи на те, що дитина в прискореному темпі починає нарощувати жир, він ще виглядає червоним і зморщеним. Це відбувається тому, що шкірний покрив оформляється набагато швидше, ніж під ним встигають формуватися достатні жирові відкладення, тому шкіра ще обвисла.

Починає позначатися надбавка у вазі. Звідси – головний біль, проблеми з сечовим міхуром, важкість у ногах і загальне стомлення.

Ваша матка тепер збільшилася до розмірів футбольного м’яча, вона вже тисне на діафрагму, на подреберную зону, зміщує шлунок.

На цьому тижні дитина вже помалу починає розплющувати очі. До цього часу вони майже повністю сформувалися, всі шари очного яблука зараз точно такі ж, які будуть і при народженні.

З цього тижня шанси дитини вижити в разі передчасних пологів складають 85%. Так що відтепер дитина вже має цілком реальною життєздатністю. Однак до повного виношування плоду залишається 13 повних тижнів, дитина ще не до кінця розвинений, тому при передчасних пологах виникне маса проблем, які необхідно буде вирішувати.

Кора головного мозку має розвинені звивини, а маса мозку продовжує збільшуватися. Волосся на голівці стають довшими.

До цього часу з грудей може виділятися молозиво або “перше молоко”. Це липка водяниста рідина, яка стане першою їжею дитини, тільки що з’явився на світ.

У міру збільшення у вазі ваші рухи стають все більш повільними і незграбними. Не забувайте про правильну поставу, коли ходите або сидите. Перед тим як вставати з ліжка, спочатку перекатитесь на бік. Даються взнаки болю в попереку, які з’являються з-за великого навантаження на спину.

На пізніх термінах вагітності болю в спині майже неминучі. Їх причиною є те, що зв’язки і м’язи спини зараз відпочивають, розслабляються, готуючись до процесу пологів. Розширення вен на ногах зараз теж дуже ймовірно.

На останніх стадіях вагітності дитина прекрасно чує, що відбувається навколо. Він дізнається стук вашого серця, знаком зі звуками перистальтики і з шумом крові, що тече по пуповині.

До цього часу дитина вже розвернувся головкою вниз: він готується до народження. Ваш лікар або акушерка розкажуть вам про становище вашого плоду щодо родових шляхів.

Сутички по Брекстон Хікс стають більш регулярними. Це переймоподібні болі, які з’являються у верхній частині матки, потім поширюються вниз і нарешті затихають.

На цьому тижні нігті дитини вже доросли до самого краю пальчиків. У день його народження, можливо, у нього будуть довгі нігті: на обличчі у нього можуть бути подряпини, які він отримав, перебуваючи в утробі. Зараз йому там тісно і незручно.

Личко його стало повненьким, гладеньким: з’явилися товсті щічки. Дитячі щічки обумовлені наростанням підшкірного жиру плюс інтенсивне смоктання пальця в утробі протягом декількох місяців – велика тренування для смоктальних м’язів!

На цьому тижні або трохи пізніше, якщо це у вас не перша вагітність, з’являться передвісники пологів. Це означає, що голівка дитини (в разі головного передлежання) опускається в область тазу. Ви можете відчути деяке полегшення, так як тиск на внутрішні органи ослабляється.

На останньому тижні дитина накопичив в кишечнику чимало відходів життєдіяльності. Це чорно-зелена речовина називається меконій і складається він з розпалися клітин крові, відмерлих клітин кишечника, а також сшелушенних шкірних клітин, зародкових Пушкова волосся, що проковтнули разом з навколоплідної рідиною, і інших компонентів.

Шийка матки зараз коротшає і розкривається, а сечовий міхур відчуває найсильніше тиск за весь час вагітності. Можливо, з’явиться невелика нервозність напередодні тепер уже близьких пологів.

Чекаючи настання пологів, намагайтеся залишатися спокійною. Коли почнуться справжні сутички, переконайтеся, що ті, хто знаходиться поруч з вами, в курсі ваших планів, де і як народжувати. Під час сутичок не забувайте про прийоми релаксації і правильне дихання.

Тільки десять відсотків вагітних “дохажівать” до 42-го тижня. Втім, не переживайте, якщо ви потрапляєте в їх число. Цілком може бути, що ваш термін був розрахований неправильно, так що насправді ви йдете за графіком, встановленим природою. Все ж поговоріть з вашим лікарем про різні методи стимуляції пологів.

Якщо дитина як і раніше знаходиться в матці, зараз він просто набирає вагу і, можливо, переживає, що “засидівся”. Якщо ж він уже народився, то, очевидно, не встигає дивуватися, наскільки його нове життя відрізняється від колишньої, утробного.