Які вітаміни варто перевірити жінці при плануванні вагітності?

10 September, 2021

Збалансована дієта особливо важлива до і під час вагітності. Деякі вітаміни і мінерали необхідні для розвитку дитини.

Збалансована дієта може забезпечити достатню кількість всіх вітамінів і мінералів. Однак існують комбіновані вітамінно-мінеральні препарати, особливо для жінок, що планують вагітність. Саме таким є комплексний препарат для жінок FertilWoman® Plus. Посилений вітамінно-мінеральний комплекс підвищить фертильність і заповнить організм жінки вітамінами і мінералами. Перед його прийомом обов’язково порадьтеся з лікарем, оскільки надмірне вживання деяких речовин теж може завдати шкоди.

Вітаміни при плануванні вагітності

Кальцій

Кальцій конче потрібен для розвитку кісток дитини. При недостатньому надходженні ззовні він виводиться з кісток матері, що в крайніх випадках може привести до підвищеної крихкості кісток (остеопорозу).

Постачальники кальцію — це в основному молочні продукти. Ви повинні випивати близько півлітра молока в день і їсти йогурт, сир, твердий сир та інше не менше двох разів на день. Віддавайте перевагу молочним продуктам з низьким вмістом жиру і уникайте сирих молочних продуктів. Ще одне джерело кальцію — це насіння кунжуту, яким, наприклад, можна посипати салати. Якщо у вас алергія або непереносимість молока ви можете почати прийом препарату FertilWoman® Plus, де в добовій дозі 200 мг кальцію. 

Вітаміни

Крім усього іншого, вітаміни групи B особливо важливі під час підготовки до вагітності і під час вагітності. Різні вітаміни групи B містяться в різних кількостях, особливо в домашній птиці і нежирній свинині. Але овес також містить вітаміни групи B і біотин. Вітамін D в основному міститься у тваринних жирах, вітаміни A і E — в рослинних жирах, таких як молочні продукти або оливкова олія, але також і в рибі. Рис містить вітаміни А і В, картопля особливо багата на вітамін С. Заповнити запаси вітамінів групи В допоможе прийом препарату ФертілВумен Плюс. 

Йод

Споживання йоду до і під час вагітності важливе для щитовидної залози і мозку дитини. Для цього незамінні один-два прийоми їжі на тиждень, а також йодована сіль і продукти з неї.

Рекомендується додатковий прийом 100-150 мкг йоду. Якщо у матері захворювання щитовидної залози, наприклад надактивна щитовидна залоза, необхідно проконсультуватися з лікарем.

Фолієва кислота

Фолієва кислота особливо важлива в перший місяць, коли жінка часто не підозрює про свою вагітність. Вітамін сприяє здоровому фізичному і розумовому розвитку дитини.

Фолієва кислота необхідна для будівництва нервів. Цінні джерела фолієвої кислоти — це, в основному, різні види овочів, такі як помідори і зелені овочі, а також рис, соєві боби, дріжджі і зародки пшениці.

Якщо є дефіцит фолієвої кислоти, існує ризик дефекту нервової трубки, що означає, що основні провідні шляхи центральної нервової системи не розвинені належним чином. Це може привести до відсутності важливих частин мозку або рухових порушень аж до паралічу.

Тому кожна жінка, яка хоче мати дітей, повинна регулярно їсти листові овочі, фрукти і цільнозернові продукти. Крім того, рекомендується приймати не менше 400 мкг фолієвої кислоти в день. Саме таку кількість фолієвої кислоти містить препарат для підвищення фертильності FertilWoman® Plus.  

Залізо

Дефіцит заліза призводить до анемії під час вагітності і, як наслідок, до порушення постачання киснем матері і дитини. Тому що залізо є важливим компонентом пігменту гемоглобіну крові і міоглобіну пігменту м’язів. Він відповідає за перенесення кисню в організмі.

Основне джерело заліза — м’ясо. Тому плануючи вагітність і вже вагітним жінкам слід переконатися, що вони отримують достатню кількість заліза. До продуктів з високим вмістом заліза відносяться бобові (просо, рис, сочевиця, соєві боби тощо), листова зелень і темне м’ясо. Харчова добавка буде не зайвою — пропонуємо розглянути препарат ФертілВумен Плюс для жінок, що планують вагітність. У його складі 17 мг в добовій дозі. 

До речі: вітамін С збільшує всмоктування заліза в організмі. Стакан апельсинового соку з вітаміном С під час їжі або шматок сирого перцю покращує процеси всмоктування. 

Якщо ви були більш схильні до анемії або не їли багато м’яса до вагітності, ваш лікар може призначити вам додаткові добавки.

FertilWoman Plus при плануванні вагітності

Більше мінералів і мікроелементів

Більшість інших мінералів і мікроелементів (калій, магній, цинк, фосфор) можна споживати в достатній кількості при збалансованій дієті. Деякі вагітні жінки як і раніше страждають від болісних судом в ногах, особливо по ночах. Крім несприятливого положення для сну, причиною цього може бути дефіцит магнію.

Магній частіше зустрічається в зелених овочах, салаті, цільнозернових продуктах і горіхах. Як водорозчинний мінерал, магній виділяється з потом. Отже, це може привести до дефіциту, особливо в жарку пору року або під час занять спортом. Поповнити дефіцит магнію, цинку і калію допоможе FertilWoman® Plus.