Які вітаміни краще для жінок

15 May, 2019

Ви напевно стикалися з людьми, які не довіряють синтетичним вітамінам, стверджуючи, що досить харчуватися натуральною їжею, а там вже організм «своє візьме». Можливо, років триста тому так і було. А в наші дні при самій збалансованій дієті організм не отримує оптимального набору мікроелементів. Крім того, ми куримо, п’ємо каву, дихаємо забрудненим повітрям, таким чином підвищуючи потребу у вітамінах. І хоча гострих ознак гіповітамінозу у більшості людей не спостерігається, недолік корисних речовин позначається – на стані шкіри, зубів, загальному самопочутті та імунітеті.

Сучасні полівітаміни включають необхідні організму мікроелементи. Регулярний прийом вітамінів служить профілактикою багатьох захворювань, у тому числі сезонній депресії. А жінкам, в силу особливостей обміну речовин, вживати полівітаміни навіть важливіше, ніж чоловікам: це готує їх організм до вагітності і прискорює його відновлення після, а також перешкоджає появі зовнішніх ознак старіння.

Які бувають вітаміни для жінок

Метаболізм жіночого організму відрізняється від чоловічого через різницю в гормональному обміні. Наприклад, денна доза вітаміну С для жінок менше, але потреба в залізі і кальції у жінок вища.

Креми з додаванням вітамінів А і Е живлять шкіру зовні, але куди ефективніше підживлювати шкіру корисними елементами зсередини.

Вітамін А покращує стан кровоносних судин, стимулює кровотворення, за рахунок антиоксидантних властивостей уповільнює процеси старіння.

Вітамін E стимулює процеси регенерації, в тому числі в шкірі, підвищує здатність організму чинити опір стресу і інфекцій, підтримує нервову систему.

Кальцій і фтор відповідають за здоров’я зубів, залізо – за нормальну менструацію, цинк – за нормальний стан зубів і нігтів. Пити монопрепарати в більшості випадків немає сенсу: комплексний вплив куди ефективніше.

Вітаміни для підготовки до вагітності

Коли жінка вагітніє, весь організм перебудовується так, щоб забезпечувати майбутню дитину всім необхідним. Зростаючи плід бере необхідні для розвитку речовини з материнського організму. Тому після пологів жінки нерідко скаржаться на проблеми зі здоров’ям. Особливо часто страждають зуби, адже для розвитку скелета малюка потрібен кальцій. І поки весь кальцій в організмі матері йде на розвиток плода, кістки самої жінки поступово починають руйнуватися. Саме тому у жінок, які народили в літньому віці часто розвивається остеопороз, або крихкість кісток.

Звичайно ж, кальцій – не єдиний мікроелемент, нестача якого погано позначається на здоров’ї матері та дитини. При будь-якому дисбалансі обміну речовин виникають проблеми. Щоб цього не відбувалося, майбутній матері варто приймати спеціальні комплекси вітамінів. Ще на етапі планування вагітності можна почати з комплексу для підвищення фертильності. Наприклад, комплекс ФертілКеа не тільки заповнює баланс мікроелементів в організмі, але ще і нормалізує місячний цикл, таким чином підвищуючи шанс запланованого зачаття.

Під час вагітності вітаміни треба підбирати особливо ретельно, щоб не викликати алергічних реакцій у малюка. Особливо важливо в цей період отримувати достатню кількість фолієвої кислоти – це знижує ризик патологій у плоду. Також в цей період збільшується потреба в залізі: кров матері постачає киснем двох, а залізо необхідно для утворення червоних кров’яних тілець.