Пн-Пт 9:00 - 18:00
Cб 12:00 - 14:00
(обробка замовлень)
Пн-Пт 9:00 - 18:00
Cб 12:00 - 14:00
(обробка замовлень)

    Як проходить лікування безпліддя. З чого почати

    11 Листопада, 2019

    Згідно з визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, безплідність – це нездатність пари зачати дитину протягом 1 року, за умови, що пара в цей період не використовує будь-які протизаплідні засоби.

    Безпліддя – це не тільки проблема з жіночим організмом, в 50% випадків діагностується порушення в організмі чоловіка. Тому важливо обстежитися і жінку та чоловіка.

    Отже, з чого почати

    1. Перш за все потрібно звернутися до репродуктолога. В даний час відкривається все більше і більше клінік, які спеціалізуються на проблемах безпліддя. Вони оснащені сучасним обладнанням і їх фахівці постійно проходять навчання в європейських репродуктивних центрах. Але якщо у вашому місті немає клініки репродукції чи лікаря репродуктолога, то тоді потрібно звернутися до вашого гінеколога (для жінок) і уролога-андролога (для чоловіка). Ці фахівці проведуть огляд і призначать аналізи, які дадуть первинну інформацію про можливі причини безпліддя.
    2. Обстеження. Вам обов’язково порекомендують здати аналіз крові (загальний, біохімічний, на TORCH-інфекцію та ін.) і кров на гормони. Чоловікові потрібно здати сперму і перевірити кількість і якість сперматозоїдів. Якщо є спадкові передумови, то направлять на консультацію до генетика.

    Ці дослідження дадуть попереднє розуміння причин безпліддя і на підставі цього лікар призначить схему лікування.

    Лікування безпліддя. Основні принципи

    Найбільш часто при визначенні безпліддя мається на увазі безпліддя жінки-партнера. Існує багато видів безпліддя: Вроджене (коли є аномалії розвитку органів статевої системи – аплазія піхви, гіпоплазія статевих органів); Ендокринне (через гормональний дисбаланс у жінки не відбувається повноцінна овуляція); Імунологічне (жіночий організм сприймає чоловічі сперматозоїди як чужорідну речовину і бореться з ними за рахунок свого імунітету); Трубне безпліддя (за рахунок непрохідності маткових труб сперматозоїд не може дістатися до яйцеклітини).

    У чоловіків часто безпліддя проявляється у вигляді порушень в сперматогенезі (процесі вироблення сперми). Сперматозоїдів мала кількість (олігозооспермія), недостатня їх рухливість (астенозооспермія), неправильне їх будова (тератозооспермія).

    Залежно від причини безпліддя лікар і вибирає тактику лікування.

    При ендокринній безплідності – призначаються препарати, які нормалізують гормональний фон і сприяють нормальному розвитку яйцеклітини (ФертілОва).

    При імунному безплідді – призначають кортикостероїди і антигістамінні препарати.

    При трубному безплідді – проводять малоінвазивні хірургічні маніпуляції (лапароскопія, гістероскопія та ін).

    У чоловіків, сперматогенез покращують препаратами, що сприяють підвищенню кількості і якості сперматозоїдів (ФертілМен, ФертілМен плюс).

    Якщо дані заходи не привели до вагітності, то тоді вдаються до використання допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ).

    Це окрема галузь репродуктології, яка застосовується в разі, якщо інші методи не допомогли.

    В Україні порядок застосування допоміжних репродуктивних технологій регламентується наказом МОЗ України №787 від 09.09.2013 року.

    У цьому наказі чітко прописані всі методи лікування безпліддя з використанням допоміжних методів. Основна мета – проконтролювати всі процеси – від зачаття до пологів. І допомогти цьому процесу на кожному етапі.

    Спочатку пацієнта обстежують і визначають схему і метод ДРТ. Контролюють як проходить дозрівання яйцеклітини і в разі потреби стимулюють яєчники (т.зв. індукція суперовуляції), моніторять фолікулогенез і дозрівання ендометрію; беруть у жінки ооцит для подальшого запліднення яйцеклітини сперматозоїдами в лабораторних умовах (in vitro), потім ембріон переносять у порожнину матки та стежать, щоб він добре «прижився», контролюючи при цьому гормональний фон жінки.

    Незважаючи на те, що опис ДРТ в цій статті зайняв всього один абзац, насправді це складний технологічний процес, що вимагає великих знань і матеріально-технічної бази з боку фахівців-репродуктологів і серйозних емоційних зусиль з боку майбутніх батьків.

    Але статистика підтверджує їх зусилля – вже більше 3 мільйонів дітей з’явилися на світ завдяки допоміжним репродуктивним технологіям.

    Тому безпліддя в сучасному світі вже не вирок. Потрібно просто знайти свого фахівця, довіритися йому і слідувати всім його вказівкам.

    Успіхів!

    З повагою, науковий відділ компанії babystart.

    Компанія babystart (Великобританія) вже більше 20 років пропонує препарати, які підвищують репродуктивні можливості чоловіка і жінки. Наша місія – допомагати парам ставати сім’ями!