Як по дню зачаття спланувати стать дитини?

18 March, 2020

Існує безліч народних методів планування статі майбутньої дитини. Давайте розглянемо один найдієвіший з них, що має під собою наукове обгрунтування.

Як формується стать плода

Як всі ми знаємо, в процесі запліднення з’єднуються воєдино яйцеклітина і сперматозоїд. Кожна з цих статевих клітин має власний набір хромосом. чоловічий набір включає як Х, так і Y-хромосоми, а жіночий відрізняється одноманітністю, оскільки містить тільки Х-хромосоми. Стать дитини залежить тільки від батька і від того, яка саме з його хромосом – Y або Х – з’єднається з Х-хромосомою матері. У першому випадку зародиться хлопчик, а в другому – дівчинка.

Встановлено, що сперматозоїди з Y-хромосомою рухливіше і активніше своїх побратимів, що містять Х-хромосому, але живуть вони недовго – приблизно добу. Чоловічі клітини, що мають Х-хромосому, відрізняються більшою тривалістю життя (близько 72 годин), але вони більш повільні і неповороткі.

Тому, якщо статевий акт стався точно в день овуляції у жінки, то велика ймовірність зачаття хлопчика. А за 2-3 дні до виходу зрілої яйцеклітини з яєчника більше шансів зачати дівчинку, оскільки сперматозоїди з Y-хромосомою до моменту овуляції, швидше за все, вже загинуть. А їх менш рухливі, але більш життєздатні «конкуренти», що володіють Х-хромосомою, матимуть всі шанси на щасливу зустріч з яйцеклітиною.

З цього випливає висновок, що збіг за часом статевих зносин з днем овуляції призводить до зачаття хлопчика. А якщо Злягання мало місце за 2-3 дні до викиду дозрілої яйцеклітини в маткову трубу, то можна очікувати народження дівчинки.

Як спланувати стать майбутньої дитини

Тепер залишається визначити, в який саме день відбудеться вихід з яєчника дозрілої яйцеклітини, а саме овуляція.

У всіх жінок тривалість менструального циклу різна і коливається в межах 20-40 днів. Тому овуляция може наступати в різний час, проте існує загальна для всіх закономірність: наступні місячні зазвичай починаються через 14 днів від моменту викиду в фаллопієву трубу готової до запліднення яйцеклітини. За тривалістю циклу можна приблизно обчислити дату овуляції. Наприклад, при 32-денному циклі вона відбувається на 18-й день. А ось при 25 – денному овуляція трапиться набагато раніше-на 11-й день.

Існують деякі непрямі ознаки, за якими жінка може зрозуміти, що її яйцеклітина вийшла з яєчника і готова до запліднення. У одних в цей час підвищується статевий потяг. Інші помічають у себе прозорі слизові виділення, іноді з прожилками крові, консистенцією нагадують білок сирого яйця.

День овуляции можна також визначити, вимірюючи щодня протягом декількох місяців базальну температуру. Про те, що вона сталася, свідчить різкий підйом температури приблизно на півградуса, який починається зазвичай на наступний день. Найточніше визначають цю дату спеціальні тести на овуляцію, за принципом дії подібні тестів на вагітність. Це самий достовірний, але і самий витратний спосіб.

І якщо незахищений статевий контакт відбудеться безпосередньо в дату виходу яйцеклітини плюс-мінус добу, то, швидше за все, на світ з’явиться немовля чоловічої статі. А якщо сполучення трапиться трьома днями раніше цієї події, то до моменту овуляції самі активні сперматозоїди З Y-хромосомою просто не доживуть. І тоді звільниться поле діяльності для їх більш стійких і спокійних суперників, що володіють Х-хромосомою, в результаті чого зародиться дівчинка.

Достовірність методу

Метод визначення статі майбутньої дитини по дню зачаття дуже простий, до того ж має наукове підтвердження і не пов’язаний з медичними маніпуляціями. Вченими-генетиками доведено, що чоловічі статеві клітини, що несуть в собі набори з Х і Y-хромосомами, розрізняються тривалістю життя, рухливістю і активністю.

Знаючи дату овуляції, можна з високою ймовірністю спланувати появу на світ сина або дочки. Згідно відгуками матерів, які народили своїх дітей, використовуючи цю методику, ймовірність «попадання в точку» становить близько 70%. Недоліком методу є тільки нетривалість періоду, протягом якого можна зачати немовля бажаної статі.