Як під час вагітності не погладшати?

13 May, 2020

Важко уявити собі жінку, яка б під час очікування малюка не турбувалася про свою фігуру. Що ж робити під час вагітності, щоб виносити здорову дитину, але при цьому не погладшати? Подумаймо, яка поведінка майбутньої мами буде найрозумнішою.

Міфи про харчування вагітних

Завдяки широко поширеній помилці про те, що нібито після пологів все неминуче повніють, деякі майбутні мами починають свідомо голодувати, не замислюючись про здоров’я і самопочуття майбутньої дитини. Існує і протилежна крайність, часто навіювана молодим жінкам більш досвідченими родичками й подругами: мовляв, раз ти вагітна, то повинна їсти за двох.

Однак в цьому твердженні є лише мала дещиця здорового глузду. Вагітній дійсно потрібно забезпечувати поживними речовинами і себе і малюка, але це не означає, що її порції повинні бути вдвічі збільшені. Переїдання неприпустимо для організму майбутньої матері, і якщо воно буде відбуватися регулярно, то це загрожує не тільки зайвою вагою у жінки і великими розмірами плода, а й проблемами з її травною системою. Грамотний підхід до режиму харчування – ось основа відмінного результату вагітності.

Правила харчування при вагітності

Часто жінки в перші місяці свого «цікавого положення» не повніють, а, навпаки, худнуть на пару-трійку кілограмів. Причина цього – ранній токсикоз. Багатьох на початку вагітності нудить, і майбутні мами не в силах змусити себе з’їсти хоча б маленьку порцію раніше улюбленої страви.

Згодом організм пристосовується до свого нового стану, і неприємні явища припиняються. Позбувшись від постійної нудоти, вагітна жінка починає заново пізнавати забутий світ смакових відчуттів. І ось тут її підстерігає підступна пастка: майбутня мама на догоду своєму зголоднілому шлунку починає їсти все підряд і багато. Неважко здогадатися, до чого це призводить.

У цей період жінка повинна бути особливо уважною до себе й обережною, щоб не почати стрімко поправлятися. Потрібно дотримуватися кількох простих і зрозумілих рекомендацій, що вимагають від майбутньої матусі сили волі, наполегливості та цілеспрямованості.

Отже, щоб не погладшати при вагітності:

  • Привчіть себе продумувати меню на найближчі дні вперед і купувати продукти, необхідні тільки для нього, за заздалегідь складеним списком. Не беріть в магазинах нічого зайвого. Якщо ви чітко будете знати, яку страву, коли і з чого буде готуватися, то забезпечите себе від спокуси поглинати все підряд, якщо раптом відчуєте голод.
  • Правильно визначайте обсяг їжі, що з’їдається. Щоб не переїдати, порції повинні бути помірно-невеликими. Тобто, закінчувати трапезу потрібно відразу ж після вгамування почуття голоду, і ні в якому разі не змушувати себе їсти через «не можу».
  • Слідкуйте за якістю їжі, що вживається, а також, за способом її приготування. Бажано, щоб їжа піддавалася мінімуму теплової обробки. Уникайте фаст-фудів, жирної та смаженої їжі. Найкраще готувати продукти на пару, тушкувати або запікати.

Про фізичну активність

Як відомо, в русі – життя. А вагітність, що нормально протікає – не привід проводити час, лежачи на ліжку або сидячи перед телевізором. Бувають, звичайно, випадки, коли постільний режим дійсно показаний, але це вирішує лікар.

Здорові вагітні повинні пам’ятати, що м’язам необхідні регулярні навантаження. Без достатньої тренованості буде дуже важко привести тіло в порядок після пологів. Млявий, в’ялий черевний прес довго не дозволить животу прийняти свою нормальну форму. Та й пологи при слабких м’язах проходять довше і важче. Недарма наші прабабусі радили: «Хочеш легко народити – частіше мій підлогу!».

Готуючись до пологів, ви можете використовувати пробіотик IsoFresh™, купити який можна в компанії Babystart. З 17 березня і до кінця карантину Babystart безкоштовно доставляє кур’єром свої товари по всій Україні.

Найпростіший спосіб підтримувати тіло в тонусі – щоденна ходьба пішки на свіжому повітрі. Неспішна прогулянка, наприклад, по парку, дозволить не тільки отримати нові приємні враження й уникнути набору зайвої ваги, але і збагатить кров мами та малюка киснем.