Як куріння впливає на планування вагітності?

20 January, 2020

Якщо ви курите і плануєте завести дитину, найкраще, що ви можете зробити, це зупинитися, перш ніж намагатися завагітніти.

Куріння та безпліддя

Якщо ви курите, швидше за все, ви будете вагітніти довше, ніж некурящий. Більшість пар, які мають регулярний незахищений секс (кожні 2-3 дні), завагітніють протягом року. Але для курців шанси завагітніти скорочуються майже вдвічі щомісяця.

Відмова від куріння покращує слизову оболонку матки. Якщо ви кинете палити зараз, ваші шанси завагітніти швидше зростуть.

Якщо ви не завагітніли після 12 місяців спроб, це називається безпліддям. Жінки, що палять в два рази частіше страждають безпліддям, ніж некурящі.

Це стосується жінок, які намагаються завагітніти в перший раз, і для жінок, які були вагітні раніше.

Куріння також може впливати на успішність лікування безпліддя, такого як ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення).

Чи можу я підвищити свої шанси завагітніти, якщо я перестану курити?

Так. Доброю новиною є те, що жінкам, які кинули палити, не потрібно більше часу, щоб завагітніти, ніж жінкам, які ніколи не курили.

Стати некурящим також допоможе, якщо ви проходите лікування безпліддя, таке як ЕКЗ.

Пасивне куріння

Пасивне куріння може вплинути на ваші шанси на зачаття. Навіть якщо ви не курите, вдихання диму від сигарет вашого партнера може пошкодити вашу здатність завагітніти.

Наявність підтримки допомагає вам кинути

Куріння викликає сильну залежність, і зупинити її може бути дуже важко, навіть якщо ви дійсно цього хочете. Але якщо ваш партнер продовжує палити, у вас менше шансів кинути палити. Курці, які отримують підтримку від сім’ї та друзів, частіше досягають своєї мети.

Куріння, народжуваність і чоловіки

Куріння може викликати проблеми з фертильністю у чоловіків. Воно може:

 • знизити якість сперми
 • змусити сперму мати меншу кількість сперматозоїдів
 • впливають на нормальні моделі плавання сперми
 • викликати чоловіче сексуальне безсилля (нездатність отримати або підтримувати ерекцію).

Відмова від куріння покращить народжуваність мого партнера?

Знову ж таки, хороша новина полягає в тому, що зупинка може повернути назад частину шкоди, завданої курінням.

Коли кинути палити?

Ідеально, якщо ви можете кинути палити принаймні за чотири місяці до вагітності, але зупинка в будь-який момент дійсно допомагає.

Навіть низький рівень куріння може зробити вагітність більш складною і шкідливою для вашої дитини. Наприклад, куріння 1-5 сигарет в день є фактором ризику позаматкової вагітності. Куріння меншої кількості сигарет не сприяє зниженню ризику передчасних пологів або низької маси тіла при народженні.

Сигарети з низьким вмістом смол або нікотину так само шкідливі для здоров’я вашої дитини.

Якщо ви кинете палити до того, як завагітнієте, тоді всі ваші ризики стануть такими ж низькими, як і у жінок, які ніколи не курили.

Відмова від куріння корисний для вашого здоров’я і здоров’я ваших дітей. Більшість жінок кидають до вагітності. Якщо ви намагаєтеся народити дитину, то найкраще кинути палити.

Нікотин викликає сильне звикання, і часто виникає сильна тяга до сигарет і симптомів абстиненції, таким як занепокоєння і дратівливість.

Якщо ви дійсно намагаєтеся кинути палити, ви можете розглянути можливість застосування нікотинової терапії (НЗТ). Ліцензовані продукти NRT полегшують симптоми абстиненції, даючи вам невелику кількість нікотину, але без шкідливих токсинів і хімічних речовин, які ви отримуєте від куріння тютюну.

Продукти NRT включають в себе:

 • патчі
 • нікотинова жувальна гумка
 • таблетки, смужки або пастилки
 • інгалятори
 • спрей для носа

Нікотин-замісну терапію можна купити в аптеках і деяких магазинах. Він також доступний за рецептом від лікаря.

Електронні сигарети існують вже кілька років, і багато курців вважають їх корисними, коли намагаються кинути палити.

ми знаємо, що електронні сигарети не спалюють тютюн, тому вони не виробляють більшість шкідливих отрут, які роблять сигарети. Електронні сигарети також не виробляють чадний газ, який може завдати серйозної шкоди ненародженій дитині.

Дослідження показують, що вони набагато безпечніші, ніж куріння тютюну. Проте, дослідження безпеки електронної сигарети все ще проводяться, ми ще не можемо сказати напевно, який вплив вони роблять на організм.

Вагітність і куріння

Куріння є основною причиною проблем з вагітністю і втрати дитини.

Куріння збільшує ризик:

 • викидень
 • передчасні пологи (коли дитина народжується до того, як він повністю сформувався)
 • мертвонародження
 • синдром раптової дитячої смерті
 • позаматкова вагітність.

Кожен день бездимної вагітності сприяє здоров’ю і розвитку вашої дитини. Зупинка до вагітності може допомогти уникнути ризику повністю.