Як бути з сухістю піхви?

14 November, 2020

Сухість піхви – неприємне і досить часте захворювання, яким страждають жінки будь-якого віку. Що викликає сухість піхви і як це впливає на статеве життя? Що таке профілактика і як ефективно лікувати проблему недостатнього змащення піхви?

Недостатньо змазки – у чому може бути причина і коли з’являються симптоми?

Неприємний недуг може викликати інші захворювання піхви, а також бути симптомом бактеріальної або грибкової інфекції. Дуже часто недостатня кількість вагінальної змазки пов’язана з коливаннями і падінням рівня естрогену. Це особливо актуально для жінок в період менопаузи, коли стінки піхви стають менш гнучкими і тонкими. Сухість піхви також виникає у деяких жінок перед менструацією, під час вагітності і в перші місяці після пологів. Це далеко не всі обставини, що сприяють виникненню недуга. Жінки можуть відчувати дискомфорт під час прийому антибіотиків і навіть протизаплідних засобів.

Недостатня кількість вагінальної змазки може стати проблемою кожної жінки?

На жаль, так, незалежно від віку, хоча ця проблема особливо відчутна для жінок в період менопаузи. Саме з ними виникає безліч проблем в інтимній зоні, тому такі важливі регулярні відвідування гінеколога. Однак це не означає, що молоді жінки не схильні до неприємного недугу. На додаток до причин, описаних вище, сухість піхви може виникнути навіть через надмірно сувору дієту для схуднення, яка викликає зниження рівня естрогену. Причиною також можуть бути хімічні речовини, в яких ми стираємо спідню білизну і предмети гігієни, наприклад, ароматизовані прокладки або рідина для інтимної гігієни. Іноді сухість піхви викликана занадто частим відвідуванням басейну і навіть стресом і постійним виснаженням.

Симптоми і лікування

Найбільш частими симптомами недостатнього змащення піхви є свербіж і дискомфорт в інтимній зоні і навіть печіння і біль. Звичайно, найбільше це вражає сексуальне життя, тому що статевий акт стає болючим, а суха піхва піддається натиранню і травмуванню. Вищезазначені симптоми не можна ігнорувати. Наслідки відмови від лікування сухості піхви включають проблемне статеве життя і навіть повну відмову від статевого акту, який стає пов’язаним з болем і стресом. Дискомфорт часто ускладнює повсякденні дії, такі як ходьба, біг або їзда на велосипеді. Сухість піхви також може погіршити інфекцію, але, що найбільш важливо, вона викликає біль, який слід усунути якомога швидше.

Чи можна запобігти недугу?

Підтримання здорового способу життя, тобто здорового харчування, належної інтимної гігієни і адекватного відпочинку, може виявитися недостатнім для запобігання сухості піхви. Гінекологи рекомендують, серед іншого використання зволожуючих лубрикантів під час статевого акту. Розгляньте такий препарат як ФертілСейф Плюс™ – гель, що компенсує вагінальну змазку. Крім цього дії, гель допомагає сперматозоїдам швидше рухатися до яйцеклітини, що сприяє зачаттю.

Також варто регулярно консультуватися з лікарем, щоб якомога раніше виявити вірусні інфекції та використовувати відповідну антибактеріальну терапію. Якщо сухість піхви викликає невідповідна контрацепція, її слід замінити.

Ефективні процедури естетичної медицини

Лікування недостатнього вагінального змащення вагінальними кульками і таблетками не завжди приносить очікувані результати. Може допомогти естетична гінекологія. Це гарне рішення для жінок в період менопаузи або людей з частими симптомами.

Лікування лазером найчастіше рекомендується жінкам в період менопаузи. Завдяки такому методу слизова оболонка може відновлюватися. Піхва стає більш еластичною, а клітини активніші, що робить виділення більш рясними.

Плазмотерапія з високим вмістом тромбоцитів – лікування, призначене для жінок будь-якого віку.