Інтимні зволожуючі гелі та вагітність. Що таке лубриканти і чи збільшують вони ваші шанси на вагітність?

19 March, 2021

Інтимні зволожуючі гелі (лубриканти) покращують зволоження інтимної зони під час статевого акту. Вміщені в них речовини не завжди байдужі для організму, а їх місцевий вплив може перешкодити або сприяти вагітності.

За оцінками, близько 30 відсотків жінок страждають від недостатнього зволоження піхви. Сухість піхви може проявлятися в повсякденному житті або тільки під час статевого акту. Гормональний дисбаланс, особливо дефіцит естрогену, зазвичай є причиною недостатнього зволоження. Ці недуги часто з’являються під час вагітності, післяпологового періоду, годування грудьми і клімаксу. Вони також можуть бути викликані прийомом деяких ліків, гормональної контрацепцією, вагінальними інфекціями, зниженням лібідо і емоційними факторами.

Незалежно від причин сухість інтимної зони призводить до значного дискомфорту. Відсутність належного зволоження під час статевого акту викликає не тільки біль, але і незначне пошкодження слизової оболонки, що вистилає стінку піхви. Це, своєю чергою, легко може привести до появи інфекцій.

Оптимальна терапія включає усунення причин захворювань, тобто регулювання гормонального балансу, зміна прийнятих ліків і протизаплідних засобів, а також лікування можливих інфекцій репродуктивних органів. В окремих випадках рекомендується використовувати зволожуючі креми місцевої дії, звані лубрикантами.

Що таке матеріали для змащення?

Лубриканти – це зволожуючі гелі, призначені для жінок, які зазнають труднощів з фізіологічним змащенням піхви під час статевого акту. Однак їх дія часто виходить за рамки звичайних зволожуючих властивостей. Тому ми виділяємо кілька видів змазок:

  • протизапальні;
  • охолоджуючі;
  • ароматизовані;
  • сперміцидні;
  • сприяють заплідненню.

Як бачите, деякі з них можуть збільшувати або зменшувати шанси на зачаття дитини.

Змазки і вагітність

На ринку є зволожуючі гелі для інтимної гігієни зі сперміцидними властивостями і, отже, з протизаплідним ефектом. Їх головний інгредієнт – це речовина під назвою ноноксинол-9, яке паралізує сперматозоїди, щоб вони не досягли яйцеклітини. Деякі препарати також містять інгредієнти, які згущують фізіологічний слиз в інтимних областях. Слиз створює додатковий бар’єр для сперматозоїдів.

Не тільки сперміцидні лубриканти заважають вам завагітніти. Звичайні інтимні гелі, що мають тільки зволожуючу дію, можуть знизити ймовірність зачаття дитини. Залежно від свого складу і консистенції вони створюють бар’єр для сперми.

Зверніть увагу на лубрикант FertilSafe Plus ™, що сприяє зачаттю, спеціально призначений для пар, які намагаються зачати дитину. Він не тільки забезпечує оптимальне зволоження, але і підтримує природне зачаття. Завдяки ретельно підібраним інгредієнтам, ці лубриканти створюють в репродуктивних органах відповідний pH, який підтримує життєздатність сперматозоїдів. Препарат подовжує термін служби сперматозоїдів і їх рухливість, що дозволяє їм швидше досягати яйцеклітини, тим самим збільшуючи шанси на отримання бажаної вагітності.