Фолієва кислота при плануванні вагітності

30 April, 2021

Кожна жінка хоче, щоб її малюк народився здоровим і нормально розвивався. Саме тому майбутній мамі вкрай важливо приділити увагу харчуванню і збагатити свій раціон фолієвою кислотою в період планування вагітності. Цей вітамін знижує ризик ушкодження центральної нервової системи у дитини, тому лікарі-фахівці підкреслюють важливість його прийому.

Під час вагітності деякі поживні речовини відіграють особливу роль і тому не повинні бути в дефіциті. Один з них – фолієва кислота. Яка саме роль фолієвої кислоти, коли починати її використовувати і, нарешті, коли приймати фолієву кислоту під час вагітності? Нижче ви знайдете невелику інформацію з цього питання.

Що таке фолієва кислота і де вона знаходиться?

Фолієва кислота – це вітамін з групи B (B9). Його роль в організмі дуже широка. Він бере участь в процесах ділення клітин і сприяє правильному кровотворенню, а також зростанню материнських тканин під час вагітності, в тому числі формування плаценти. Він природним чином міститься в багатьох продуктах харчування. Цінним джерелом фолієвої кислоти є: сирі або швидко приготовані зелені овочі, включаючи спаржу, шпинат, брюссельську капусту, броколі, капусту, салат, боби і петрушку. Крім того, ви знайдете його в бобових, фруктах (апельсини, малина, ківі), горіхах, дріжджах, зародках пшениці, цільнозернових і продуктах тваринного походження, включаючи яєчні жовтки. Якщо ви дотримуєтеся різноманітного і здорового харчування, теоретично у вас не повинно бути нестачі фолієвої кислоти.

Фолієва кислота і вагітність – ефекти дефіциту

Нестача фолієвої кислоти в організмі матері може негативно позначитися не тільки на організмі жінки, а й на не зовсім розвиненому плоді. Під час вагітності дефіцит фолієвої кислоти може привести до заячої губи і піднебіння, дефектів серця і нервової трубки. На жаль, Україна займає лідируюче, сумне місце в списку країн, в якому найбільше дітей народжується з вадами нервової трубки.

Гінекологи радять батькам, які хочуть завести дитину зі своїми партнерами, також регулярно вживати фолієву кислоту. Сперма, багата цим інгредієнтом, має кращу якість і захищає від порушень розвитку. Отже, лікарі рекомендують і майбутній мамі приймати фолієву кислоту як мінімум за 6 тижнів до запланованої вагітності. Важливо, щоб в організмі жінки був достатній рівень фолієвої кислоти. Через відсутність симптомів жінка іноді не підозрює про вагітність і починає прийом препарату тільки будучи вже вагітною. Радимо звернути увагу на продукт з активною формою фолієвої кислоти Methyl Folate. Ця добавка засвоюється у всіх без винятку жінок. Тому це кращий вибір на ринку України.

Фолієва кислота при вагітності – доза має значення!

Українські гінекологи рекомендують кожній жінці, яка намагається зачати дитину або вагітній, приймати фолієву кислоту в дозі не менше 0,4 мг в день.

На жаль, кожна друга жінка не повністю засвоює фолієву кислоту, що є наслідком генетично зумовленого дефіциту активності ключових ферментів. Тому ідеальним варіантом є препарат, що містить фолієву кислоту і її активну форму Methyl Folate. Methyl Folate – це інноваційна форма фолієвої кислоти. Добавку необхідно приймати під час планування вагітності і в перші три місяці.

Для кого стане ідеальним прийом препарату Methyl Folate

  • Жінкам які планують завагітніти.
  • Вагітним.
  • При плануванні ДРТ (допоміжні репродуктивні технології).
  • При комплексному лікуванні безпліддя у пар.

Коли приймати фолієву кислоту при вагітності?

Згідно з рекомендаціями гінекологів, приймати препарат необхідно до другого триместру. У деяких випадках рекомендована доза може бути скоригована. Поговоріть зі своїм лікарем про оптимальну дозу для вас, якщо ви плануєте народити дитину, страждаєте ожирінням, курите сигарети, приймаєте цитостатичні препарати. Спеціаліст порадить вам, як довго приймати фолієву кислоту під час вагітності, щоб ви відчували себе в безпеці.

Не ставте під загрозу власне здоров’я і здоров’я майбутньої дитини – приймайте кращий препарат на українському ринку з активною формою фолієвої кислоти Methyl Folate.