ЕКО старше 40 років: все, що потрібно знати

23 July, 2021

Існує величезна кількість причин, через які жінки відкладають створення сім’ї до 40 років. Деякі з них витрачають роки на побудову кар’єри, інші зосереджуються на стосунках. Однак в якийсь момент більшість з них замислюється про дітей.

Як правило, в сучасному суспільстві народження першої дитини після 40 років є досить поширеним явищем. Які шанси завагітніти в цьому віці? Чи може ЕКО гарантувати досягнення бажаного результату? Продовжуйте читати цю статтю, щоб знайти детальну інформацію про рівень фертильності жінок після 40 років і інші характеристики відстроченої вагітності.

Шанси завагітніти природним шляхом після 40 років

Коли жінці виповнюється 40 років, її шанси завагітніти зменшуються. Яєчники не виробляють зрілі фолікули, і їх якість стає порівняно нижчою. Отже, здатність до зачаття також знижується.

Згідно з медичною інформацією, коефіцієнт фертильності починає знижуватися після 32 років. Коли жінці виповнюється 35 років, процес прискорюється, а коли вона досягає 40 років, фертильність значно падає. Щоб бути більш конкретним, якщо у віці 30 років вірогідність зачаття у жінки становить 20% за цикл, це число знижується до 5%, коли їй понад 40 років.

На щастя, з розвитком технологій і медицини з’явилися альтернативні способи народити дитину. Крім того, існують спеціальні лікувальні програми, спрямовані на підвищення фертильності незалежно від віку.

Природний цикл ЕКО в 40 років: ймовірність успіху

Хоча у жінок після 40 років мало шансів завагітніти природним шляхом, природний цикл ЕКО може значно підвищити ці показники. Фактично, це один з найефективніших способів завагітніти, оскільки ЕКО працює паралельно з природним менструальним циклом. Успіх програми може залежати від декількох факторів, вирішальними з яких є вік пацієнтки і стан її здоров’я.

  • До 25 років показник успішності програми дорівнює 66,6%.
  • Після 40 років ймовірність завагітніти за допомогою програми ЕКО у жінок становить 19,1%.

ЕКО в 40 років з власними яйцеклітинами: шанси на успіх

Хоча у жінок старше 40 років в яєчниках менше яйцеклітин, вони все ж здатні створювати ембріони. Успішність ЕКО у жінок старшого віку нижче, ніж у молодих, але надія все ж є. Зв’яжіться з фахівцями центрів репродуктивних технологій, щоб отримати додаткову інформацію про можливі способи зачати і народити здорову дитину.

Способи підвищення фертильності

На жаль, після досягнення певного віку коефіцієнт фертильності швидко знижується. Проте є надія на зачаття природним шляхом навіть після 40 років. Як відзначають медичні працівники, можливість завагітніти залежить від декількох факторів, у тому числі способу життя, який є вирішальним. Стан здоров’я, емоційне благополуччя і подібні аспекти також можуть мати вирішальне значення для жінок, які прагнуть до зачаття.

Якщо ви нарешті вирішили створити сім’ю і народити дитину, ось кілька основних порад і рекомендацій, які можуть допомогти вам добитися бажаних результатів.

  • Слідкуйте за своїм циклом і переконайтеся, що ви займаєтеся незахищеним сексом в потрібний час.
  • Їжте здорову їжу. Збалансована дієта – важливий крок до спільного здоров’я і благополуччя жінки. Отримуйте достатньо білка, вітамінів, кальцію, їжте фрукти та овочі, щоб ваш організм міг нормально функціонувати.
  • Регулярно займайтеся спортом. Фізична активність – ще один спосіб збалансувати своє здоров’я, виключивши ризики розвитку безпліддя і деяких інших недуг.
  • Уникайте куріння, вживання алкоголю та інших шкідливих звичок, які можуть вплинути на ваше здоров’я і знизити шанси зачати здорову дитину.
  • Позбавтеся від стресу. Стрес може зробити негативний вплив на репродуктивні гормони. Тому парам, охочим народити дитину, слід створити правильну атмосферу і уникати стресових ситуацій.
  • Слідуйте прикладу тисячі українських і європейських пар і купіть препарат від британських фахівців FertilWoman®Plus для поліпшення фертильності. Це збалансований комплекс з усіма потрібними для жінки вітамінами і мінералами. Препарат клінічно досліджений і його ефективність доведена. Багато пар, де жінка приймала курс FertilWoman®Plus досягли бажаного результату і тепер є щасливими батьками.

Якщо ви зробили все можливе і дотепер не завагітніли, вам слід звернутися за медичною допомогою.