Чому ниє поперек перед менструацією?

25 January, 2021

Більшості жінок знайомі характерні болі в попереку, які виникають перед менструацією і є одним із проявів передменструального синдрому. Розглянемо, які причини цього явища і чи є приводи для занепокоєння.

Біль в попереку при ПМС — норма чи патологія?

Щоб зрозуміти природу цих болів, згадаємо будову жіночої статевої системи. Матка з трубами і яєчники знаходяться в порожнині малого тазу, якщо точніше, в області крижів. Саме тому будь-які зміни, які відбуваються у зв’язку з перепадами гормонального фону, при нормальному перебігу менструального циклу, можуть викликати незначні болі в попереку. Однак, причинами такого неприємного явища можуть бути і патологічні стани.

Отже, розберемося докладніше в причинах, які можуть викликати болі в нормі:

  • При зростанні ендометрію кровонаповнення стає більш інтенсивним, що призводить до збільшення матки. Вона може не тільки збільшуватися, але і трохи відхилятися назад, здавлювати тканини і нервові волокна. Логічно, що такі зміни можуть викликати легкий біль;
  • Після овуляції в організмі збільшується вироблення прогестерону і простагландинів, що підвищує чутливість до болю;
  • У період ПМС в організмі настає затримка рідини, яка призводить до невеликого набряку тканини в області малого тазу;
  • У нормі перед менструацією матка починає незначно скорочуватися – за цю особливість також відповідають простагландини, які допомагають матці швидше оновитися. Важливо нагадати, що при використанні внутрішньоматкової спіралі спазми можуть бути інтенсивніше і викликати більш гострий біль.

Природні, фізіологічні причини викликають помірний больовий синдром, який проходить протягом 3-5 діб. Як правило, біль з’являється за день або ж в перші 1-2 дні менструації. Зменшити біль допоможуть анальгетики (ібупрофен, анальгін), спазмолітики.

Багатьом жінкам допомагає прийом вітамінно-мінеральних комплексів, насичених фолієвою кислотою, вітамінами ADE, селеном і цинком. До таких препаратів відноситься і FertilWoman Plus, що включає наступні компоненти:

  • L-Аргінін — покращує циркуляцію крові в області малого тазу, забезпечує нормальний розвиток ендометрію, створює нормальні умови для імплантації заплідненої яйцеклітини. Також амінокислота покращує лібідо;
  • Інозітол покращує якість яйцеклітини, збільшує кількість повноцінних овуляторних циклів;
  • L-Карнітин збільшує енергетичний баланс яйцеклітини.

Патологічні причини болю в попереку

В першу чергу, важливо перевіритися на наявність або відсутність запалень статевої системи. Хронічні запалення придатків матки формують спайки – тяжі, що складаються зі сполучної тканини. Наявність таких новоутворень порушує природне положення внутрішніх органів, погіршує їх кровонаповнення, перетягує нервові волокна.

Доброякісні утворення в матці або придатках. До збільшення обсягу матки призводять кісти яєчника, міоми. Маленькі новоутворення можуть роками не турбувати господиню, але зростаючі міома і кіста провокують сильні больові відчуття.

Порушення гормонального фону, до якого призводять різноманітні ендокринологічні захворювання. Важливо перевірити відсутність хвороб щитовидної залози, які часто викликають больовий синдром на фоні порушень балансу гормонів.

Позаматкова вагітність — одна з найпоширеніших причин. Якщо плодове яйце імплантувалося в матковій трубі, воно розтягує її стінки, викликаючи сильні болі.

Якщо болі в попереку або животі не проходять при прийомі анальгетиків, тривають довше декількох днів, важливо записатися на консультацію до гінеколога.