Чому лактобактерії важливі для здоров’я жінки?

12 June, 2020

Мікрофлора піхви

Фізіологічна мікрофлора піхви жінки складається з різних типів бактерій, в тому числі лактобацил, що належать до роду Lactobacillus. Залишаючись в правильній кількості, вони захищають від зростання чужорідних мікробів. Однак іноді відповідна мікрофлора піхви може змінитися.

Тіло людини – незвичайне явище. Сотні, тисячі механізмів, процесів, хімічних і фізичних подій визначають, що ми живемо, дихаємо і розвиваємося. Складність людського тіла захоплює дух. Специфіка окремих органів захоплює. Протягом століть людина намагалася збирати цю інформацію, розширювати сферу її застосування і все глибше слідувати механізмам, керуючим нашим тілом.

Репродуктивний орган є прикладом чудово «розвиненої» частини тіла. Кожен компонент, виконує щось, у кожного своя задача. Кожен з них підтримує взаємне тісне співробітництво, щоб якомога довше підтримувати стан здоров’я, що особливо в репродуктивному віці може безпосередньо впливати на фертильність людини.

Жіночій репродуктивний орган

Характерною особливістю репродуктивного органу у жінок є його тісний контакт з навколишнім середовищем. Через піхву, потім шийку матки, матку.

Фізіологічна мікрофлора піхви дуже важлива – це захисний бар’єр. Мікрофлора постійно захищає від шкідливих факторів, служить для захисту від проникнення хвороботворних мікроорганізмів в організм жінки.

Що це насправді і як характеризується ця особлива вагінальна середа?

Вагінальна мікрофлора — характеристика

Мікрофлора внутрішніх статевих органів являє собою сукупність відповідних бактерій, так званих «хороших», склад яких полягає в зниженні ризику збільшення «поганих». Мікрофлора є своєрідним тиглем багатьох видів бактерій, які відповідають за вироблення хімічних компонентів підтримують баланс у піхві.

Їх кількість дивує – в 1 г нормальних вагінальних виділень можна виявити приблизно 108-109 бактеріальних клітин, а окремі види можуть навіть наближатися до 170. Дивно, скільки з них повинні виконувати важку роботу з вироблення молочної кислоти, щоб її вплив на pH піхви було адекватним.

У ситуації, коли відсутність фактора, що заважає роботі цієї «фабрики», pH залишається на відповідному, кислотному рівні. Правильний pH становить близько 3,8-4,5. У кислому середовищі ймовірність зараження мала, жінка насолоджується комфортом, благополуччям і відсутністю тривожних симптомів.

Однак дуже часто жінка бореться з факторами, такими, що порушують цю складну систему. Отже, зменшення кількості «хороших бактерій» тягне за собою зменшення виробництва молочної кислоти, підвищення pH і створення ідеальних умов для розмноження патогенних мікроорганізмів.

На жаль, існує багато механізмів, які порушують цей баланс. Найчастіше мікрофлора піхви порушується при лікуванні антибіотиками, які також знищують «хороші бактерії». Менструація також є чинником, що сприяє порушенням природної мікрофлори піхви. Дослідження показали, що жінки після менструації більш ніж у два рази частіше набували змінену бактеріальну флору в порівнянні з жінками в іншій фазі циклу. Однак, з огляду на цю кореляцію, можна підвищити шанси на підтримку балансу і гарного стану мікрофлори піхви.

Як доглядати за мікрофлорою піхви?

Правильна гігієна тіла є однією із самих основних навичок, які маленькі дівчатка повинні придбати на початку дорослого життя. Це стосується і одягу. Незручна білизна, часто подразнююча і пошкоджуюча епідерміс і слизові оболонки інтимних зон, є джерелом до інфекції. Мода на епіляцію є ще однією причиною зростання інфекцій статевих шляхів. Всі ці моменти вже повинна знати дівчинка, що перебуває в перехідному віці.

Турбота про власне здоров’я, гігієна, адекватний відпочинок – основа здорового способу життя. Зміна звичок харчування (виключення «шкідливої» їжі) позитивно позначиться на загальному здоров’я жінки.

Пробіотики є одним із засобів боротьби з порушеннями фізіологічної мікрофлори піхви. Особливо ті, хто часто піддається впливу будь-якого «шкідливого» фактора (наприклад, антибіотикотерапії), можуть розглянути заходи, які допоможуть відновити гарну бактеріальну флору. Саме таким хорошим препаратом і є пробіотик для вагінального балансу IsoFresh.

Здоров’я – це скарб, і воно цінується тільки перед лицем хвороби. Турбота про своє власне здоров’я – важке завдання в разі такої кількості загроз. Однак, ми не залишаємося беззахисними, і знання про правильну інтимну гігієну і вживання потрібних пребіотиків може бути корисним.

Всі корисні бактерії, присутні в лікарському препараті IsoFresh створені для підтримки і відновлення нормальної бактеріальної флори піхви у жінок 18 років і старше.