Чи можна займатися спортом при плануванні вагітності?

20 January, 2020

Коли ви намагаєтеся зачати дитину, починати вправи і бути активним-це великий крок у правильному напрямку: зрештою, вправи відіграють величезну роль у загальному здоров’ї і самопочутті і можуть допомогти підготувати ваше тіло до зачаття і вагітності. Ось що вам потрібно знати про те, як бути в хорошій формі, коли ви перебуваєте в стадії планування дитини.

Які переваги вправ, коли ви намагаєтеся завагітніти?

В наші дні фахівці закликають жінок, які очікують або планують завагітніти, стати більш фізично активними. Чому? Регулярні тренування приводять ваше тіло в відмінну форму завдяки тонізації м’язів, в тому числі вашого серця, яке повинно накачати до 50 відсотків більше крові для забезпечення вас і вашої зростаючої дитини. Вправи зменшують стрес, який, як показали численні дослідження, блокує кращі спроби зачаття, і допомагає вам краще спати. А регулярні тренування можуть допомогти вам підтримувати здорову вагу, що важливо, так як вагітність – це не час, щоб спробувати скинути кілограми, а надмірна вага або ожиріння під час вагітності можуть збільшити ризик таких ускладнень, як гестаційний діабет і прееклампсія.

Гарною ідеєю буде зайнятися фітнесом до того, як ви завагітнієте, так що Вам буде легше набратися сил, коли ви працюєте з енергією. Але навіть коли мотивація важка, ці тренування під час вагітності коштують зусиль.

Як тільки ви завагітнієте, фізичні вправи пропонують безліч переваг, знижуючи ризик ускладнень вагітності і тяжкості поширених симптомів вагітності, таких як болі в спині і здуття живота, і в той же час, ймовірно, сприяють розвитку мозку вашої дитини і здоров’я серця. Великий бонус: перебування у формі може навіть допомогти зробити день пологів більш гладким.

Мінімізувати стрес

Доброю новиною є те, що ніколи не пізно почати займатися спортом. Зі схваленням їх лікарів, всі жінки можуть легко почати нове тренування до і навіть під час вагітності, враховуючи правильні зміни.

Скільки вправ можна робити?

Жінкам, які намагаються завагітніти або у яких вже є дитина в животі, слід прагнути до помірних вправ тривалістю 30 хвилин щодня. Пам’ятайте, що три 10-хвилинних сеанси вважаються за одну 30-хвилинну тренування. Крім очевидних варіантів, таких як аеробні вправи, силові тренування і йога, все, що змушує ваше серце битися, навіть садівництво або робота по дому, корисно для вашого тіла і майбутньої дитини.

Скільки вправ вважається перебором, коли я намагаюся зачати дитину?

Більшість з нас не наближаються до межі фізичних навантажень, чи намагаємося ми завагітніти або вже вагітні. Однак, якщо ви досвідчений спортсмен або регулярно тренуєтеся для спортивних змагань, є шанс, що Ви отримуєте занадто багато тренувань. Фактично, деякі дослідження показали, що п’ять або більше годин інтенсивних тренувань на тиждень можуть збільшити час, необхідний для зачаття. Однак це цілком може бути пов’язано з тим, що інтенсивні тренування без адекватного харчування виснажують ваш організм необхідними дитячими поживними речовинами і збільшують шанси, які ви будете важити при індексі маси тіла з недостатньою вагою (ІМТ), який може змінити ваш менструальний цикл і навіть зупинити овуляцію.

Якщо ви хочете завагітніти найближчим часом і не впевнені, що ваші тренування занадто напружені, зараз саме час, щоб ваш лікар зважив їх. Він може також зв’язати Вас з дієтологом, щоб переконатися, що Ви отримуєте необхідне харчування.

Безпечні тренування

Якщо ви активно намагаєтеся завагітніти, сперма і яйцеклітина можуть зустрітися в будь-який час, що зробить вас офіційно вагітною, навіть якщо ви не отримали щасливого підтвердження від тесту на вагітність. Ось чому найбезпечніше дотримуватися тренувань, які не втомлюють вас.

Вправи, яких слід уникати під час вагітності

Майте на увазі, це завжди гарна ідея, щоб ваш лікар дав зелене світло на ваші тренування. Як тільки ви отримаєте добро, обов’язково прислухайтеся до свого тіла, відпочиньте, коли Вам потрібно, і випийте багато води. Коли ви завагітнієте, деякі вправи будуть заборонені… хоча після пологів ви зможете повернутися до вправ перед вагітністю.