Бактеріальний вагіноз: симптоми, причини появи і лікування захворювання

12 August, 2020

Якщо природна мікрофлора в жіночих статевих органах перебуває в балансі, то вона ніяк себе не проявляє. Але коли починається надмірний ріст деяких видів бактерій, ця рівновага порушується і виникає бактеріальний вагіноз. Лікування цього захворювання на сьогодні не є проблемою. Особливо якщо використовувати препарати від інтернет-магазину Babystart. Найбільш ефективним вважається Ізофреш.

Перші ознаки бактеріального вагінозу

Це захворювання може траплятися у жінок різних вікових груп. Причини, чому виникає бактеріальний вагіноз, теж найрізноманітніші. Переважно фахівці сходяться на думці, що його розвиток провокує зараження. Передається хвороба статевим шляхом або через часті спринцювання. Основні ознаки бактеріального вагінозу такі:

  • Смердючі виділення з піхви;
  • Незвичайна консистенція виділень;
  • Невпорядковане статеве життя;
  • Молочниця, що погано піддається лікуванню.

Типові причини бактеріального вагінозу

Як вже зазначалося раніше, причина, чому виникає бактеріальний вагіноз, полягає в тому, що порушується природний баланс мікрофлори піхви. При цьому одна бактерія або ціла група починає активно розростатися. Основними факторами, які призводять до такого стану, вважаються:

  • Секс з новим партнером або статеве життя з декількома чоловіками. Пояснення цього явища науково поки не обгрунтовано;
  • Спринцювання. В процесі частого вимивання піхви відбувається збій балансу в його мікрофлорі з супутнім дискомфортом;
  • Відсутність лактобактерій. Якщо в природній мікрофлорі їх немає, то великий шанс виникнення даного виду дисбактеріозу.

Порядок діагностики бактеріального вагінозу

Перед тим, як діагностувати бактеріальний вагіноз, гінекологу необхідно вивчити історію хвороби пацієнтки на предмет системності виникнення у неї інфекцій статевих органів. Після цього лікар повинен:

  • Здійснити так званий тазовий іспит. При цьому він перевірить наявність або відсутність симптомів інфекції. Для цього він буде вводити в піхву два пальці і одночасно натискати вільною рукою на живіт;
  • Отримати мазок. Він дозволить перевірити розростання так званих анаеробних бактерій в мікрофлорі вагіни. Вміст мазка перевіряється під мікроскопом, щоб підтвердити ознаки бактеріального вагінозу;
  • Кислотно-лужний баланс. Щоб перевірити рівень pH в вагіні, використовується спеціальна смужка-індикатор. Стандартний рівень вагінального PH – менше 4,5. Перевищення вказує на наявність захворювання.

Ефективні препарати від бактеріального вагінозу

Це захворювання лікується досить просто. Але найчастіше трапляються рецидиви. Навіть коли симптоми зникли, через 3 місяці або через рік вони можуть повторитися. Ні в якому разі не варто займатися самолікуванням. Важливо своєчасно звертатися до лікуючого гінеколога. Багато фахівців рекомендують використовувати пробіотик для профілактики рецидивів бактеріального вагінозу IsoFresh. Він сприяє ефективній нормалізації мікрофлори піхви.

Склад

В даний пробиотик входить п’ять основних типів біфідо-і лактобактерій. Саме вони призводять до відновлення природного балансу мікроорганізмів в піхві. Застосування препарату сприяє подоланню дріжджових грибків і бактеріального вагінозу.

Застосування

Перед тим, як приймати IsoFresh, потрібно обов’язково проконсультуватися з гінекологом. Препарат призначають при безлічі захворювань, включаючи дисбактеріози, запалення, кольпіти, в тому числі сенільні і гормонозалежні. Його приписують при лікуванні антибіотиками та іншими препаратами для подолання грибків і вірусів. Він допомагає підготуватися до пологів, планових обстежень і хірургічних втручань. Також його рекомендують у разі застосування контрацепції. Приймати його слід під час їжі цілої таблеткою. Не потрібно її розжовувати і запивати водою.

Якщо вам потрібні препарати від вагінального дисбактеріозу, в каталозі Babystart ви знайдете найефективніші з них. Адже ми дбаємо про вас і про ваше здоров’я.