8 фактів про ваш цикл і зачаття

5 March, 2020

Як я дізнаюся, що мій цикл нормальний?

Це одне з найпоширеніших питань серед жінок, які планують зачаття. Незважаючи на те, що середній цикл відбувається кожні 28-32 дні, деякі відхилення в місяць зустрічаються часто. Багато жінок стурбовані тим, що їх цикл нерегулярний, якщо він переривається на кілька днів. Але більшість циклів не буде ідеальним кожен місяць. Фактично, було б незвично мати місячні кожні 28 днів без відхилень. Коли ваш лікар запитує, чи є ваш цикл регулярним, вона просто стежить за тим, щоб він не повторювався кожні два тижні або щоб ви не пропускали місяці між циклами.

Чи можу я завагітніти, навіть якщо у мене немає регулярних місячних?

Абсолютно; Це просто складніше. Жінка, яка має менструацію кожні 28 днів, буде овулювати на 14 день її циклу щомісяця; жінка з циклом від 35 до 42 днів буде овулювати рідше, тому що її менструація рідше. Якщо у вас нерегулярні місячні і ви намагаєтеся завагітніти, пропонуємо записатися на прийом до лікаря з метою консультації, щоб обговорити ваш цикл і, коли ви, швидше за все, будете овуліровать.

Чи можу я завагітніти під час менструації?

Хоча можливо завагітніти під час менструації, це трапляється не дуже часто. Єдиний випадок, коли це може статися, – це коли у жінки цикл коротше середнього. Наприклад, жінка, у якої є 21-денний цикл, овулює близько сьомого дня. Якщо у неї статевий акт на п’ятий день кровотечі, можливо, вона завагітніє, тому що сперма може жити до п’яти днів і буде присутній в її маткових трубах, коли вона овулює.

Я приймаю протизаплідні таблетки вже кілька років. Чи вплине це на мої шанси завагітніти?

Тривалий гормональний контроль народжуваності не вплине на вашу фертильність. фактично, більшість жінок починають овуляцію протягом трьох місяців після припинення контролю над народжуваністю. Зазвичай жінки припиняють контроль над народжуваністю за кілька місяців до спроби завагітніти і радять їм використовувати презервативи для контрацепції. Таким чином, жінка буде знати, чи є її цикл регулярним, і вона зможе повідомити свого лікаря, коли почався її остання менструація, щоб обчислити термін її настання, як тільки вона стане вагітною. Якщо вам не вдається завагітніти відразу ж, завершіть свою поточну упаковку таблеток, щоб уникнути нерегулярного кровотечі.

Я хочу знати, чи вагітна я. як скоро я можу використовувати тест на вагітність?

Коли Ви намагаєтеся завагітніти, важко утриматися, щоб не пройти тест відразу. Але немає сенсу витрачати гроші на дорогі тести для вагітних, поки ви не будете впевнені, що отримаєте точні показання. Позабіржові тести дуже чутливі і можуть виявити гормон вагітності (ХГЛ) в сечі до Дня вашого пропущеного періоду – і іноді за день або два до очікуваного періоду. Якщо ви проводите тестування раніше, ви, ймовірно, отримаєте негативний результат, навіть якщо ви вагітні. Якщо ви отримали негативний результат в день очікуваного періоду, але ваш цикл ще не почався, спробуйте повторити тест через 48 годин. Більшість аналізів сечі є точними через тиждень після очікуваного періоду. Щоб отримати максимальний шанс на точний результат, використовуйте першу ранкову сечу, так як вона містить найвищий рівень ХГЧ.

Чи є шанс, що я зможу завагітніти, навіть якщо у мене буде менструація?

Ні. Ви не можете бути вагітною і мати менструацію, але можна прийняти кровотечу при імплантації за менструальний цикл. Приблизно через сім днів після зачаття ембріон впроваджується в стінку матки і може викликати появу плям. Кровотеча імплантації легше і коротше, ніж менструальний період, але все ще важко визначити, що ви відчуваєте. Якщо ви не впевнені, зробіть тест на вагітність через тиждень для остаточного результату. Якщо ви відчуваєте рясну кровотечу в будь-якій точці вашого циклу, зателефонуйте вашому лікар негайно.

Чи є певний час місяця для статевого акту для найкращого шансу завагітніти?

Сперма живе протягом трьох-п’яти днів, зачаття частіше відбувається, коли статевий акт відбувається за кілька днів до овуляції. Більшість жінок овулюють в середині циклу. Отже, якщо у вас Типовий 28-денний цикл, у вас буде овуляція через 14 днів після початку вашої останньої менструації. Якщо ваш цикл довший, скажімо, 34 дні, у вас буде овуляція близько 20-денної позначки. Кожна жінка унікальна, тому корисно відстежувати тривалість ваших циклів, щоб краще передбачити овуляцію. Щоб не робити здогадки про вашому родючому вікні, деякі лікарі рекомендують статевий акт через день. Якщо вам це здається важким, ви завжди можете придбати Набір для прогнозування овуляції і вступати в статевий акт тільки тоді, коли це зазначено в тесті.

Як я можу зрозуміти, чи я овулюю?

Є кілька способів. Ви можете помітити, що слиз шийки матки змінюється під час овуляції, стає прозорою, рідкою і еластичною (аналогічно консистенції сирих яєчних білків). Деякі жінки можуть відчувати напади болю або навіть біль на одній стороні нижньої частини живота під час овуляції. Якщо вам важко розшифрувати підказки вашого тіла (або їх відсутність), подумайте про придбання позабіржового набору для овуляції. Ці набори виявляють сплеск виробництва лютеїнізуючого гормону (ЛГ), який відбувається приблизно за 36 годин до овуляції. Це не означає, що Вам слід почекати один день для статевого акту. Заняття сексом, коли тест позитивний, дають спермі час подорожувати в маткові труби, щоб зустріти яйцеклітину.

Завжди звертайтеся за прямою порадою до свого лікаря у зв’язку з будь-якими питаннями або проблемами, які можуть виникнути у вас щодо вашого власного здоров’я або здоров’я інших людей.