Топ препаратів для підвищення потенції і якості сперми

2 July, 2021

Погана якість сперми є одним з факторів чоловічого безпліддя. Різні негативні фактори можуть суттєво впливати на репродуктивну систему, зокрема, знижувати активність сперматозоїдів, зменшувати їх кількість. До подібних негативних факторів належать шкідливі звички, хвороби органів сечостатевої системи, проживання в районах з поганою екологією, неправильне харчування.

Що допоможе підвищити шанси на зачаття?

Щоб поліпшити якість сперми, важливо відмовитися від поганих звичок, налагодити харчування, зайнятися фізичною активністю. Не менш важливо заповнити дефіцит вітамінів і мікроелементів, які позитивно впливають на роботу репродуктивних органів. Нижче розглянемо найбільш популярні препарати, розроблені для поліпшення якісних характеристик сперми.

FertilMan Plus – комплекс вітамінів і мінералів

Комплекс був розроблений фахівцями британської компанії Babystart спеціально для чоловіків, які зіткнулися з погіршенням роботи статевої системи.

Погіршення фертильності проявляється зниженням активності сперматозоїдів, низькою концентрацією сперматозоїдів, порушеннями будови сперматозоїдів. Будь-який з цих факторів знижує ймовірність успішного зачаття.

Клінічні дослідження, які проводилися в різних країнах, підтвердили позитивний вплив на формування сперматозоїдів наступних вітамінів, мінералів:

 • цинк,
 • селен,
 • глутатіон,
 • коензим Q10,
 • L-карнітин,
 • L-аргінін,
 • вітаміни групи А, B, C, Е.

Ці речовини в потрібній концентрації допомагають поліпшити фертильність. Зокрема, вітамін Е є потужним антиоксидантом, що захищає мембрани клітин від руйнування, покращує активність сперматозоїдів. Вітамін С захищає ДНК сперматозоїдів від руйнівного впливу вільних радикалів.

Коензим Q10 виконує важливі метаболічні і антиокислювальні функції в спермоплазмі, знижує оксидативний стрес сперматозоїдів.

Комплекс FertilMan Plus допомагає домогтися таких результатів:

 • Збільшити обсяг сперми.
 • Збільшити концентрацію сперматозоїдів.
 • Зменшити кількість патологічних форм сперматозоїдів.

Приймати комплекс рекомендовано чоловікам при плануванні зачаття (для загальної підтримки організму), при комплексному лікуванні безпліддя, в процесі підготовки в рамках протоколу ДРТ.

«Новофертил» – біологічно активна добавка

Це препарат італійського виробництва, розроблений для збільшення об’єму сперми, підвищення концентрації сперматозоїдів.

Склад препарату трохи відрізняється від «Фертил Мен Плюс»: L-карнітин та L-аргінін доповнені коензимом, цинком, міддю, вітамінами В6, В12, фолієвою кислотою і селеном.

Препарат показаний при таких випадках:

 • варикоцеле, секреторне та ідіопатичне безпліддя,
 • зниження концентрації чоловічих гормонів, зниження лібідо,
 • підготовка до допоміжних репродуктивних технологій.

Orthomol Fertil plus – вітамінний комплекс з Омега-3 кислотами

Німецький препарат також націлений на зміцнення чоловічого здоров’я, зокрема, поліпшення роботи репродуктивної системи, стимуляцію сперматогенезу, підвищення якості еякуляту. Добавка містить цінні вітаміни С і Е, доповнені цинком, Омега-3 жирними кислотами. Значення останніх для зміцнення організму складно переоцінити: Омега-3 покращують роботу всіх систем, зокрема, покращують функції і рухливість сперматозоїдів.

Комплекс FertilMan Plus відрізняється найбільш багатим і збалансованим складом, підвищеною концентрацією всіх активних компонентів. Будь-який з препаратів для підвищення якості сперми важливо приймати за 2 місяці до передбачуваного зачаття. Саме за такий термін повністю дозрівають нові сперматозоїди, без патологій, рухливі.