СПКЯ — поширена причина безпліддя

19 Грудня, 2022

Гормональний дисбаланс під назвою синдром полікістозних яєчників вважається одним із найпоширеніших ендокринних розладів. Серед його основних симптомів — нерегулярний менструальний та овуляторний цикл, порушення нормальної маси тіла. Частим наслідком СПКЯ є проблеми із заплідненням, виношуванням вагітності.

Основні симптоми та прояви синдрому полікістозних яєчників

Синдром полікістозних яєчників вважається одним із найскладніших захворювань. У тому сенсі, що складається з багатьох метаболічних і гормональних змін, що впливають на загальний стан організму. Серед основних проявів СПКЯ можна виділити надлишок андрогенів (чоловічих статевих гормонів), резистентність до інсуліну, порушення обміну вуглеводів та жирів. Віддаленими наслідками СПКЯ вважаються цукровий діабет, підвищений тиск, метаболічний синдром, серцево-судинні захворювання.

Запідозрити синдром полікістозних яєчників можна за такими проявами:

  • збої в менструальному та овуляторному циклі;
  • відсутність овуляції або її нерегулярність, як наслідок, складність у плануванні зачаття;
  • оволосіння за чоловічим типом;
  • у рідкісних випадках — облисіння за чоловічим типом;
  • ожиріння абдомінального типу (у нижній частині живота);
  • шкірні прояви (акне, себорея);
  • тривалий період передменструального синдрому (дратівливість, біль у животі).

СПКЯ - поширена причина безпліддя

Одним із найефективніших діагностичних методів є ультразвукове дослідження — воно проявляється збільшеними яєчниками з численними утвореннями.

Причини розвитку синдрому полікістозних яєчників складаються з багатьох факторів. Часто на виникнення цього захворювання впливають генетичні чинники, до цього додається гормональний збій (порушення секреції андрогенів і естрогенів). Часто у пацієнток із СПКЯ діагностують порушення вуглеводного обміну.

Однією з теорій виникнення синдрому полікістозних яєчників є ушкодження одного з генів, вплив чоловічих статевих гормонів на плід у пренатальному періоді. Проте ці теорії не мають достатньої доказової бази.

Синдром полікістозних яєчників та вплив на фертильність

За статистикою близько 50% жінок із СПКЯ мають діагноз безпліддя, але пацієнткам із нормальним циклом овуляції вдається завагітніти. Однак при синдромі полікістозних яєчників вдвічі підвищений ризик викидня і передчасних пологів. Також у жінок із синдромом полікістозних яєчників спостерігається схильність до високого артеріального тиску та гестаційного діабету.

Як забезпечити нормальний перебіг вагітності при полікістозі яєчників?

Насамперед необхідно проконсультуватися у лікаря. Фахівець призначить схему лікування, яка допоможе відрегулювати менструальний цикл, краще впоратися з інсуліном.

Слід збалансувати харчування та стежити за здоровою вагою — тут мається на увазі стежити за індексом маси тіла. Цей параметр кожної жінки розраховується індивідуально.

ReproOva Forte відновлення фертильності при СПКЯ

Помірна фізична активність — займатися спортом потрібно у своє задоволення, не обтяжуючи організм надто виснажливими вправами.

До лікування, призначеного лікарем, можна додати ReproOva Forte — комплекс Міо- і D-хіро інозитолу. Ці компоненти посилені вітамінами групи B та хромом, які покращують фертильність при СПКЯ.

Численні клінічні дослідження підтверджують, що комбінація Міо- та D-хіро-інозиту, дає високий рівень ефективності при управлінні СПКЯ. Регулярний прийом препарату допомагає знизити вагу тіла, відновити овуляторний та менструальний цикл, зменшити прояви гіперандрогенії.