Пн-Пт 9:00 - 18:00
Cб 12:00 - 14:00
(обробка замовлень)
Пн-Пт 9:00 - 18:00
Cб 12:00 - 14:00
(обробка замовлень)

    Сперма – 9 дивовижних фактів

    16 Липня, 2020

    Хоча сперматозоїди непомітні і мають довжину всього 0,006 мм, вони можуть творити чудеса, а саме чудо народження. Сперма або чоловічі репродуктивні клітини, перш ніж потрапити в яйцеклітину, повинні пройти довгий шлях. Як вони виглядають і що люблять? І як починається життя?

    1. Вони швидкі

    Сперматозоїди утворюються в яєчках, але дозрівають в придатках. Вони складаються з головки, вставки, що містить мітохондрії, які є джерелом енергії. І перемикача, тобто хвоста, який приводить їх в рух. Під час кульмінації відносин між жінкою та чоловіком еякуляція відбувається у чоловіка. Перший момент еякуляції має найбільшу концентрацію чоловічих гамет, потім починається божевільна гонка сперматозоїдів, ставкою якої є нове життя. Частина сперми починає проходити через жіночі статеві шляхи зі швидкістю близько 18 км/год (5 м/с).

    2. Альфа-самець перемагає

    Хоча частина здорового чоловічого еякулята може містити до 500 мільйонів сперматозоїдів (приблизно стільки ж жителів у всьому Європейському союзі), тільки один з них може запліднити яйцеклітину. Для цього важливі їх кількість, конструкція і мобільність. Відповідні параметри дозволяють сперматозоїдам долати шлях від задньої частини піхви через шийку маткових труб до внутрішньої частини порожнини матки. На цьому шляху він повинен подолати несприятливі умови, в тому числі вижити в кислому середовищі піхви, атакувати лейкоцити і проникнути через слизовий бар’єр. Який сперматозоїд здатний до запліднення?

    Кращий сперматозоїд – «молодий», він має гарну рухливість, так званий прогресивний рух. При оцінці морфології, тобто структури сперми під мікроскопом, можна оцінити багато особливостей, включаючи форму головки, наявність вакуолі, дефекти в структурі вставки, наявність головки сперматозоїда і будову акросоми, міхур, забезпечений цінними ферментами. Все це має значення.

    3. Їх приваблює прогестерон

    Щоб відбулося запліднення, необхідна взаємодія з жіночої клітиною. Однак той, хто думає, що яйцеклітина ледарює, очікуючи прибуття сперми, помиляється. Яйцеклітина – досвідчений спокусник, її активність більш піднесена, але не менш важлива. Навколишні її фолікулярні клітини виробляють гормон прогестерон, і він «запрошує» сперму проникати і запліднити яйцеклітину.

    4. Сперматозоїди як супергерої

    У той момент, коли найсильніший зі сперматозоїдів досягає яйцеклітини, починається шлюбний танець, який може завершитися вагітністю. Коли сперма наближається до яйцеклітини, гормони активують рецептори зі свого вимикача і запускають серію біохімічних процесів. Одним з них є гіперактивація, при якій сперма починає характерно рухатися – швидше і динамічніше. Сперматозоїд всмоктується в стінку яйцеклітини. Вони можуть проходити через прозору оболонку і мембрану гамет жіночих клітин. Паралельно, коли сперма досягає місця призначення, акросома у верхній частині її голови починає продукувати численні ферменти. Вони грають важливу роль, тому що «розчиняють» зовнішню мембрану яйцеклітини і допомагають сперматозоїдам прориватися через оболонки всередині яйцеклітини.

    5. Вони не люблять стрес і тісний одяг

    Якість і кількість сперми не однакова для кожного чоловіка. Фахівці підкреслюють стан сперматозоїдів і, отже, проблеми з фертильністю, залежать від багатьох факторів, в тому числі хвороб, способу життя і шкідливих звичок. Серед іншого впливає куріння, зайва вага, стрес, тісний одяг, надлишок кофеїну та алкоголю, який знижує рівень тестостерону і знижує чоловіче лібідо.

    Своєю чергою, статева стриманість понад 3 дні може призвести до старіння сперматозоїдів і втрати великої кількості сперми.

    Так, як же поліпшити параметри сперми? Варто дбати про загальне здоров’я, правильне харчування і фізичне навантаження. Рух підвищує рівень тестостерону і підвищує чутливість до інсуліну, в той час як обидва ці гормони чинять позитивний вплив на якість сперми і кількість сперматозоїдів.

    6. Вони холодолюбні

    Цікаво, що сперма також змінюється в залежності від сезону. Кількість сперматозоїдів в літні місяці найнижча, а взимку – найвища. Причина проста – сім’я не любить високі температури. З цієї причини краще уникати тривалого перебування в гарячій ванні, герметичній спідній білизні і саунах.

    7. Дієта має значення

    Які продукти покращують якість сперми? Корисно включати в раціон яйця, багаті амінокислотами, які стимулюють вироблення сперми, і гранати, які збільшують лібідо, збільшують кровотік, а присутні в них поліфеноли допомагають підтримувати здоров’я сперматозоїдів. Не можна забувати про вітамін С, який підвищує рухливість сперматозоїдів, захищає їх від пошкодження ДНК, що допомагає знизити ризик викиднів і хромосомних порушень.

    Крім корисних продуктів харчування до раціону варто додати FertilMan® PLUS – вітаміни для поліпшення якості сперми чоловіка. Комплекс розроблений британськими фахівцями з метою поліпшити сперматогенез і фертильність.

    8. Вони надають перевагу біфштексам замість свинячий рульки

    Кожна людина знає, що без білка у нього немає м’язової маси. Своєю чергою, м’ясні продукти є хорошим джерелом білка. І ось погані новини для м’ясоїдних – не всі вони зміцнять чоловічий репродуктивний механізм. Виявляється, що тип споживаного м’яса впливає на здатність сперматозоїдів запліднити яйцеклітину, і, отже, він може збільшувати або зменшувати чоловічу фертильність.

    Опубліковані дослідження вказують, що пісне м’ясо, наприклад, індичка або курка, є найкращим. Респонденти, які їли птицю, мали близько 13 відсотків більше шансів на успішне зачаття. Своєю чергою, оброблене м’ясо, повне консервантів, таке як бекон, ковбаса, свиняча рулька, ребра, салямі або сосиски, виявилося гіршим для стану сперми. Після виключення їх з раціону вірогідність зачаття дитини під час дослідження збільшилася на 28 відсотків.

    Меню чоловіка, який планує зачаття дитини, не повинно містити бобових, горіхів, злаків і темно-зелених овочів. Крім домашньої птиці, корисною альтернативою для чоловіків є пісна яловичина і устриці, які крім білка містять цинк, однаково важливий для здоров’я сперматозоїдів.

    9. Сперматозоїди хворіють, як і всі ми

    Сперма – це живі клітини, які реагують на ряд чинників. Азооспермія, олігоспермія, гіпоспермія, астенозооспермія, тератозооспермія – це лише деякі з порушень, які можуть вплинути на сперму. Тому на додаток до перевірок, таких як УЗД і кардіограма серця, аналіз крові та інше, чоловік повинен перевіряти і якість сперми.

    Комплексний аналіз сперми проводиться в лабораторії, де використовуються новітні технології, в тому числі комп’ютерний аналіз сперми або мікроскопічне збільшення сперми в 6000 разів. Розглядаються параметри сперми, тобто кількість, рухливість і структура. Навіть ДНК, генетичний матеріал сперматозоїдів досліджується, що дозволяє діагностувати будь-які відхилення, які впливають на успішність зачаття дитини.

    При наявності проблем з якістю сперматозоїдів у молодих українців такі тести дозволяють швидко реагувати, міняти звички і піклуватися про стан сперматозоїдів, які на 50% є початком нового життя.