Симптоми та діагностика гіперплазії ендометрію матки

5 Січня, 2023

Гіперплазія ендометрію матки може виникати у жінок різного віку. Але переважно вона розвивається у клімактеричний період і перед його настанням. Підступність цього захворювання у тому, що у нього майже відсутні виразні симптоми. Діагностика гіперплазії матки здійснюється переважно після візиту до гінеколога на черговий огляд. Якщо ж захворювання не буде вчасно виявлено, то почне інтенсивно прогресувати, що загрожує серйозними ускладненнями.

Якими симптомами проявляється гіперплазія матки?

Тяжкі наслідки цього захворювання пов’язані насамперед із тим, що протікає воно малосимптомно. На початковому етапі гіперплазії жінка майже не відчуває дискомфорту, не кажучи вже про біль. Тому мало хто звертається до лікаря. Іноді захворювання виявляється у процесі ультразвукової діагностики. Це ще один аргумент на користь того, що потрібно проходити регулярні огляди у гінеколога щонайменше раз на пів року. Через невчасно поставлений діагноз і відсутність адекватного лікування можуть виникнути такі ускладнення, як анемія, безпліддя, онкозахворювання. Важливо звертати увагу на симптоми гіперплазії ендометрію матки, які, на жаль, відчуваються вже на пізніших термінах захворювання:

  • рясні виділення, у тому числі зі згустками, під час менструації протягом тижня та навіть довше;
  • біль, що тягне, і дискомфорт внизу живота, хоча це може бути ознакою й інших захворювань;
  • погіршення кольору та структури волосся, нігтів та шкіри, що найчастіше викликано анемією через рясні менструації;
  • поява кров’янистих виділень та кровотеч із постійним порушенням менструального циклу.

Симптоми та діагностика гіперплазії ендометрію матки

Як здійснюється діагностика гіперплазії матки?

Спочатку гінеколог збирає анамнез, оглядає статеві органи, проводить пальпації придатків та матки. Більш інформативною буде додаткова діагностика гіперплазії ендометрію матки, до якої входить:

  • Гістероскопія. При цьому матка оглядається за допомогою ендоскопу. Таким чином, можна візуально оцінити стан матки зсередини.
  • Трансвагінальна ультразвукова діагностика. Лікар досліджує товщину шару ендометрію, оцінюючи його характеристики відповідно до менструального циклу пацієнтки.
  • Лабораторні дослідження. За допомогою тестів, гістології з зіскрібком клітин шару ендометрію та інших аналізів можна визначити ймовірну причину локальної та дифузної гіперплазії.

Які методи профілактики та лікування гіперплазії?

Процес профілактики та лікування гіперплазії ендометрію матки лікар визначає з урахуванням стану та віку пацієнтки. Терапія може бути консервативною чи хірургічною. У окремих випадках призначають курс гормонів. Часто пацієнтам рекомендують приймати препарати підвищення гемоглобіну. У комплексній терапії доречним вважається прийом антиоксидантних полівітамінних комплексів, наприклад Фертиловіт. Але вітамінно-мінеральний комплекс FertilWoman Plus має не тільки підтримуючі властивості. Він відрізняється вищою ефективністю у запобіганні даному захворюванню та його подоланні. Це зумовлено його виключно натуральним, науково обґрунтованим складом, оскільки до цього комплексу входять L-аргінін, інозитол, L-карнітин, коензим Q10, лютеїн, вітамін B12, фолієва кислота, селен, пантотенова кислота, молібден. Зокрема, L-аргінін у даному комплексі нормалізує кровотік у репродуктивних органах та сприяє нормальному розвитку ендометрію. Саме це посилює протистояння організму згубному впливу цього захворювання, без залучення агресивних терапевтичних методів.

FertilWoman Plus при гіперплазії ендометрію матки

У будь-якому випадку, якщо ви запідозрили наявність такого захворювання, як гіперплазія ендометрію матки, в першу чергу потрібно звернутися до медичного фахівця. Також не варто нехтувати регулярними оглядами у гінеколога, що дозволить уникнути погіршення проблеми.