Порушення гормонального фону є однією з найпоширеніших патологій, що призводить до зниження фертильності, погіршення загального стану здоров’я. Одним із таких захворювань є синдром полікістозних яєчників, під яким розуміється збій у роботі гіпоталамуса, гіпофіза та яєчників.
Основні симптоми та прояви СПКЯ
Це гормональне порушення призводить до порушень овуляторного циклу і відповідно зниження фертильності. Жінкам із синдромом полікістозних яєчників набагато важче зачати, а вагітність проходить складніше, адже вищий ризик викиднів на ранніх термінах.
Чому саме «полікістоз»? Тому що при цьому гормональному порушенні яєчники збільшуються, на них розвивається безліч маленьких фолікул (кіст). Важливо пам’ятати, що СПКЯ це серйозна патологія, яка може призвести не тільки до безпліддя, але й до інших неприємних супутніх захворювань.
Основним симптомом синдрому полікістозних яєчників є надмірна кількість волосся (за чоловічим типом), що пов’язано зі збільшеною концентрацією чоловічих гормонів.
До інших симптомів відносяться:
- нерегулярний менструальний цикл чи їх відсутність;
- збільшення ваги;
- потемніння шкіри під пахвами, під грудьми, на внутрішній стороні стегна;
- яскраво виражений ПМС;
- себорея, вугри, що виникають внаслідок надмірної роботи сальних залоз;
- ожиріння за андроїдним типом (на передній черевній стінці);
- психоемоційна нестабільність;
- знижена концентрація та увага;
- сонливість;
- біль у нижній частині живота.
Які процеси відбуваються за СПКЯ?
Ожиріння, властиве чоловікам, надмірне оволосіння на обличчі, водночас випадання волосся на голові, призводить до надмірного вироблення яєчниками андрогенів. Цей процес запускає нерозривно пов’язаний із надмірною кількістю лютеотропіну, що стимулює вироблення чоловічих гормонів. Також лютеотропін є провокуючим фактором до гіперінсулінемії, зниження рівня глобуліну.
При гіперандрогенії відсутні умови для нормального розвитку фолікулів, натомість формуються дрібні кісти, відбувається кістозна атрезія фолікулів.
Чинники, що збільшують ризик виникнення СПКЯ:
- запальні та інфекційні захворювання;
- спадковість;
- підвищене вироблення чоловічих гормонів;
- міоми матки;
- ендометріоз;
- супутні ендокринні захворювання;
- порушення роботи імунної системи;
- сильні стреси.
ReproOva Forte — допомога при лікуванні синдрому полікістозних яєчників
Результати багатьох клінічних досліджень підтверджують, що комбіноване використання Міо- та D-хіро-інозиту дає позитивні результати при лікуванні СПКЯ. Саме інозитол та його похідні допомагають подолати інсулінорезистентність, нормалізують ліпідний профіль, знижують надмірну секрецію андрогенів.
Комплекс ReproOva Forte містить Міо- та D-хіро інозитол, доповнені вітамінами групи B та хромом. Такий потужний склад покращує фертильність, знижуються симптоми при синдромі полікістозних яєчників.
Прийом комплексу підтримує нормальний баланс гормонів, серед яких важливі інсулін та естроген, які нормалізують овуляторний та менструальний цикл.
Серед інших важливих факторів комплексу слід зазначити:
- зменшення маси тіла;
- зменшення симптомів гіперандрогенії;
- відновлення овуляції, покращення якості яйцеклітин;
- покращення загального самопочуття.
Комплекс слід приймати по 4 капсули на день, тривалість прийому становить від 3 до 6 місяців. Тривалість прийому та сумісність з основною терапією краще обговорити з гінекологом.