Що таке вагінальна мікробіота? Її роль у репродуктивній системі людини

15 September, 2022

Мікробіота вважається одним із ключових факторів у підтримці здоров’я жіночого організму, а також його здатності зачати та виносити дитину. По суті, це всі мікроорганізми, що існують у піхві. Їхня актуальність полягає в тому, що вони взаємодіють з жіночим організмом і інтенсивно на нього впливають. Вчені всього світу проводять багато досліджень, щоб точно визначити, що таке вагінальна мікробіота і яка її роль у репродуктивній системі людини.

Вагінальна мікробіота та її функції в організмі

Мікрофлора урогенітальних органів є сукупністю лактобактерій таких типів, як L. gasseri, L. crispatus, L. iners і L. jensenii. Вони беруть на себе роль своєрідного бар’єру, який протистоїть заселенню жіночого організму, а точніше піхви, різноманітними шкідливими мікроорганізмами чужорідного походження. Мікробіота виробляє:

  • Молочні кислоти. В результаті утворюється кисле середовище. Її перевага полягає насамперед у тому, що в ній не можуть виживати патогенні мікроорганізми.
  • Перекис водню. Разом з лізоцимом та іншими речовинами з антибактеріальними властивостями це середовище має руйнівний вплив на патогенну мікрофлору урогенітальних органів.

Що таке вагінальна мікробіота?  Її роль у репродуктивній системі людини

Взаємозв’язок мікрофлори кишечника та піхви

Логічно припустити, що мікробіота вагіни утворилася внаслідок міграції кишкових бактерій. Насамперед це відбувається під час пологів. На підтвердження цього існує маса досліджень, які демонструють взаємозв’язок мікрофлори кишечника та піхви. Існує навіть версія, що кишечник є своєрідним резервуаром, в якому розмножуються лактобактерії для вагінального середовища.

Вплив пробіотиків на мікрофлору вагіни

Багато досліджень підтверджують, що мікробіота піхви багато в чому залежить від пробіотиків. Нагадаємо, що це живі, корисні для організму бактерії, які пригнічують патогенну мікрофлору кишківника, а значить і вагіни. Для збільшення кількості пробіотиків корисно вживати в їжу кисломолочні продукти, кімчі, квашену капусту та інші види солінь.

Мікрофлора піхви при вагітності та пологах

Організм жінки при вагітності зазнає суттєвої перебудови. При цьому змінюється мікробіота вагіни. Насамперед зростає кількість таких бактерій, як лактобактерії, ентерококи, стрептококи, стафілококи, мораксели. Завдяки цьому закладається фундамент здорової мікробіоти в організмі новонародженого. Малюк, що долає родові шляхи, отримує повний комплекс життєво важливих бактерій. Вони забезпечать нормальне функціонування не лише кишечника, але також імунітету, дихальних органів та шкірних покривів. Тобто дитина отримує здорову мікробіоту з материнського організму.

Репробіотик для вагінальної мікробіоти

Вагінальний дисбіоз та способи його подолання

В організмі жінки відбуваються процеси, внаслідок яких змінюється вагінальна мікробіота. Призводять до цього гормональні збої, вік, прийом лікарських засобів, нездоровий спосіб життя. Природною вважається зміна мікрофлори при народженні під час статевого дозрівання, під час менопаузи. Якщо при цьому патогенна мікрофлора починає переважати, то можуть виникнути серйозні захворювання, а також проблеми із зачаттям. Найпоширенішими з них вважаються вагінальний кандидоз та бактеріальний вагіноз. Подолати їх та не допустити їх розвитку допоможуть такі засоби, як ReproCandid. До його складу входить каприлова кислота, фітокомпоненти та пробіотики. З їх допомогою нормалізується склад не тільки кишкової, але також урогенітальної мікрофлори жінок та чоловіків. В основному він показаний для подолання кандидозу. Вибрати також можна такі аналоги, такі як бутоконазол, натаміцин, клотримазол, кетоконазол, ністатин, флуконазол, сертаконазол, фентиконазол. Але ReproCandid відрізняється від них натуральним складом, відсутністю протипоказань, а також вираженою протизапальною, протигрибковою, регенеруючою, імуномодулюючою, протибіотичною дією.