Що таке спермограма та як її розшифрувати?

9 Січня, 2023

Щоб підтвердити чи спростувати діагноз безпліддя, у репродуктології обов’язково проводиться обстеження жінки та чоловіка. Одним із важливих аналізів, що дозволяють визначити стан чоловічої репродуктивної системи, є спермограма. Це дослідження еякуляту, результати якого дозволяють оцінити здатність чоловіка до запліднення.

Показання до проведення спермограми

Репродуктолог може виписати направлення на проведення аналізу еякуляту у таких випадках:

  • підозра на безплідність;
  • обстеження перед штучним заплідненням;
  • виявлення гормонального дисбалансу, що провокує безплідність.

Щоб обстеження було максимально результативним, треба правильно підготуватися. За три дні до аналізу слід утримуватись від інтимних відносин, відмовитися від алкоголю та куріння. Також за погодженням з лікарем, наскільки можна, слід скасувати прийом лікарських препаратів.

У ході спермограми можна визначити відразу кілька факторів, зокрема імунологічний фактор, виявити антиспермальні антитіла (для цього потрібно провести додатковий МАР-тест).

Що таке спермограма та як її розшифрувати?

Як розшифрувати спермограму?

У нормі кількість сперматозоїдів становить від 15 мільйонів статевих клітин на 1 мл. Підвищена щільність супроводжується зниженням запліднюючої здатності сперміїв.

Інші критерії, за якими оцінюється спермограма:

  • обсяг еякуляту — від 2 до 3 мл;
  • загальна кількість сперматозоїдів — від 39 млн;
  • концентрація сперматозоїдів — на 1 мл еякуляту від 15 млн;
  • загальна рухливість сперматозоїдів — понад 40%;
  • сперматозоїди з прогресивним рухом — понад 32% від загальної кількості;

Також оцінюється кількість життєздатних форм — понад 58%, нормальних форм сперміїв — понад 4%.

Колір в нормі — сірий, також може бути жовтувато-білим, молочно-білим. Всі інші відтінки, такі як червоний, бурий чи рожевий, свідчать про наявність крові.

рН-середовище в нормі варіюється від 7,2 до 7,8, при збільшених або занижених показниках може діагностуватися запальний процес у простаті або насіннєвих бульбашках.

FertilMan Plus — покращення показників спермограми

Якщо аналізи показали порушення певних критеріїв, призначається терапія їх коригування і поліпшення стану репродуктивної системи. Для покращення ефективності призначеної терапії може застосовуватися комплекс FertilMan Plus, що містить вітаміни, мікроелементи та амінокислоти, важливі для покращення сперматогенезу. До складу комплексу входять цинк, селен, вітамін C, вітамін Е, вітаміни групи B, коензим Q10 та фолієва кислота. Численні клінічні дослідження підтвердили, що комбінація цих вітамінів та сполук позитивно впливає на репродуктивну чоловічу систему, покращує показники спермограми.

FertilMan Plus — покращення показників спермограми

У складі комплексу міститься 1200 мг карнітину — це максимальна кількість для препаратів цієї групи. У складі комплексу міститься не звичайний карнітин, а L-карнітин марки Carnipure — він виготовляється швейцарською компанією Lonza. Carnipure знак гарантує високу якість та чистоту карнітину.

L-карнітин у високих концентраціях присутній у придатках яєчка, що позитивно впливає на дозрівання сперматозоїдів. Клінічні дослідження доводять позитивний вплив L-карнітину на показники сперми. L-карнітин покращує життєздатність сперматозоїдів у пацієнтів, яким поставлено діагноз ідіопатична безплідність.

Також склад комплексу доповнений аргініном — це амінокислота, що покращує кровообіг яєчок, що позитивно впливає на сперматогенез, лібідо. Препарат розроблений та створений у Великій Британії, відповідно до стандартів GMP та ISO.