Пн-Пт 09:00 - 18:00
Cб 12:00 - 17:00
(прийом замовлень)
Пн-Пт 09:00 - 18:00
Cб 12:00 - 17:00
(прийом замовлень)

  Що таке фертильні дні та як покращити фертильність жінці?

  14 January, 2022

  Багато жінок, які намагаються зачати дитину, намагаються якнайточніше записувати свої фертильні дні, щоб підвищити ймовірність вагітності. Що таке фертильні дні та як їх визначити?

  Родючі дні, що це означає?

  Фертильні дні — це час, коли можливість завагітніти набагато вище. Менструальний цикл жінки з погляду фертильності можна розділити на три стадії: фаза відносної безплідності, фаза фертильності (фертильні дні) та фаза абсолютної безплідності.

  Однак не кожна жінка має преовуляторну фазу безпліддя. Жінки з коротким циклом (наприклад, 25 днів) можуть мати фертильність наприкінці цієї фази. Фаза фертильності — це овуляція, а також кілька днів до та після овуляції.

  Фертильні та безплідні дні

  Під час менструального циклу бувають фертильні та нефертильні дні. На першому етапі циклу в організмі жінки дозріває яйцеклітина. Коли вона готова до запліднення, вона потрапляє до маткової труби, і ймовірність вагітності збільшується. Однак цей період невеликий, тому що яйцеклітина живе близько 12-24 годин. Якщо цей час запліднення немає, яйцеклітина починає вмирати і настають дні абсолютного безпліддя.

  Що таке фертильні дні та як покращити фертильність жінці?

  Коли настають родючі дні

  Для зразкового визначення фертильних днів необхідно знати дату останньої менструації, тобто перший день її наступу, і середню тривалість циклу. У часовому інтервалі відмічені родючі дні. Щоб визначити ваші фертильні дні, потрібно визначити день овуляції. Тут дозріла яйцеклітина потрапляє до маткової труби.

  Овуляція зазвичай відбувається у середині циклу, але сперматозоїди можуть зберігатися в організмі жінки від 3 до 5 днів, а іноді й до 7 днів. Таким чином, фертильними днями вважаються дні від 7 днів до овуляції до 3-4 днів після овуляції. Однак слід пам’ятати, що не тільки в ці дні можна завагітніти, у ці дні це найімовірніше.

  Симптоми родючих днів

  Залежно від фази циклу в організмі жінки відбувається безліч змін, що дозволяють виявити певні симптоми, характерні для фертильних днів.

  • прозорий та еластичний слиз;
  • трохи підвищена температура;
  • овуляторний біль або кров’яні виділення.

  Навіщо потрібен календар родючих днів?

  Календар фертильних днів дозволяє визначити, в які дні циклу жінка має шанс завагітніти. Як випливає з назви, на основі декількох простих даних можна визначити потенційні фертильні та безплідні дні і, насамперед, саму овуляцію.

  Менструальний календар є неоціненною підмогою для пар, які намагаються зачати дитину. Завдяки йому вони знають, коли статевий акт може закінчитися зачаттям. Його також використовують пари, які бажають уникнути вагітності, але слід пам’ятати, що це не метод контрацепції. Проте він дає цінну орієнтацію на етапах фертильності, дозволяє жінці краще пізнати своє тіло та більш ефективно контролювати свою фертильність та рішення, пов’язані з нею.

  Проблеми із вагітністю

  Проблеми з вагітністю можуть бути викликані різними причинами, зокрема:

  • генетичні захворювання;
  • захворювання щитовидної залози або аномалії, пов’язані зі структурою та функціонуванням репродуктивних органів жінки;
  • також причиною можуть бути проблеми із безпліддям партнера.

  Для визначення причини потрібна консультація лікаря та докладна діагностика.

  Поліпшити жіночу фертильність

  Як підвищити фертильність? Найпростіший метод — препарати для покращення жіночої фертильності.

  Сьогодні на українському ринку представлено низку препаратів, які здатні покращити фертильність жінки. До них відносяться:

  • Фертиловіт F 35+ — добавка рекомендується тільки для жінок старше 35 років.
  • ГаммаФертіл for woman — для лікування жіночої безплідності ендокринного характеру, має великий список протипоказань: проблеми із серцево-судинною системою, проблеми із нирками, проблеми з печінкою, наявність частих кровотеч.
  • Профертил жіночий — підвищує репродуктивну функцію, містить обмежену кількість активних компонентів у таблетці.
  • FertilWoman® Plus — препарат для покращення жіночої фертильності, розроблений британськими фахівцями відповідно до всіх стандартів ЄС. Має добрий склад: селен, цинк, магній, фолієва кислота, коензим, залізо, мідь, вітаміни групи B, вітаміни C і D, біотин, кальцій, L-карнітин, L-аргінін та низку інших компонентів. Препарат здатний забезпечити організм жінки всіма потрібними вітамінами та мінералами при зачатті дитини.

  Проаналізувавши порівняльну характеристику всіх препаратів, що сприяють поліпшенню фертильності. Можна зробити висновок, що найбільш збалансованим та ефективним (згідно з відгуками європейських та українських жінок) є ФертілВумен Плюс.