Пн-Пт 9:00 - 18:00
Cб 12:00 - 14:00
(обробка замовлень)
Пн-Пт 9:00 - 18:00
Cб 12:00 - 14:00
(обробка замовлень)

    Що таке чоловіче безпліддя? Відповідає babystart®

    9 Липня, 2019

    Що таке чоловіче безпліддя? Відповідає babystart®

    Статистика показує, що приблизно 1 з 7 пар стикаються з проблемами зачаття.
    Чоловіче безпліддя – тема, про яку не прийнято говорити. За даними Національної служби охорони здоров’я Великобританії, у 1 з 3 пар саме чоловіче безпліддя є причиною проблем із зачаттям. Давайте трохи розберемося в цьому питанні, адже важливо розуміти, що чоловіче безпліддя – не вирок, і частина захворювань легко піддаються лікуванню.

    Що таке чоловіче безпліддя?
    Безпліддя – нездатність пари до природного зачаття, незважаючи на регулярний незахищений статевий акт. Лікарі діагностують безпліддя, коли пара безрезультатно намагається зачати малюка принаймні 12 місяців.

    Що таке низька кількість сперматозоїдів?
    Низька кількість сперматозоїдів – це коли у чоловіка менше 15 мільйонів сперматозоїдів на мілілітр сперми. Менша кількість сперматозоїдів означає, що ваші шанси на зачаття зменшуються, хоча ви все одно можете зачати дитину.

    Які існують проблеми з якістю сперми?
    Існує два основні показники спермограми, які можуть впливати на фертильність: рухливість і морфологія сперматозоїдів.
    Сперматозоїди як правило рухаються прямолінійно і швидко, зі швидкістю понад 25 мікрометрів в секунду. Це рух необхідно для того, щоб сперматозоїди успішно пройшли через слиз шийки матки жінки і проникла в яйцеклітину для її запліднення.
    Погана рухливість сперматозоїдів спостерігається, коли прямо і швидко рухаються менше 32% сперматозоїдів. Майже 90% проблем чоловічого безпліддя пов’язані з низькою кількістю сперматозоїдів, але погана рухливість сперматозоїдів також є важливим фактором у ймовірності успішного зачаття.
    Іншою причиною поганої якості сперми є неправильна форма сперматозоїдів. Але сама по собі аномальна морфологія сперматозоїдів не є причиною чоловічого безпліддя.

    Які причини чоловічого безпліддя?
    Існує безліч причин, які можуть впливати на кількість і якість сперматозоїдів. Вони можуть бути класифіковані за клінічними причин, способу життя і навколишньому середовищу:
    Клінічні причини
    • Низький рівень гормону тестостерону – відомий як гіпогонадизм
    • Структурні проблеми – закупорка або пошкодження протоків, які транспортують сперму
    • Варикоцеле – розширені вени в мошонці
    • Інфекції – в тому числі ЗПСШ, хламідіоз і гонорея, або інфекції передміхурової залози
    • Генетичні проблеми – такі як синдром Клайнфелтера, пов’язаний з маленькими яєчками
    • Попередня операція з видалення яєчок або грижі
    • Невдала вазектомія
    • Порушення еякуляції – включаючи еректильну дисфункцію
    • Медикаменти – включаючи замісну терапію тестостероном, хіміотерапію раку, деякі антибіотики, антидепресанти і протизапальні засоби, такі як сульфасалазин (при ревматоїдному артриті і запальних захворюваннях кишечника)

    Спосіб життя / Екологічні причини
    • Куріння
    •Зловживання алкоголем
    •Вживання наркотиків
    • Використання анаболічних стероїдів протягом тривалого періоду часу
    • Надмірна вага або ожиріння
    • Перегрів яєчок
    • Стрес
    • Професійне вплив – такі як пестициди, рентген і високі температури
    Слід також пам’ятати, що чоловіча фертильність знижується з віком, хоча і в набагато меншому ступені, ніж у жінок.

    Чи є симптоми чоловічого безпліддя?
    Немає ніяких симптомів, які конкретно пов’язані з безпліддям у чоловіків. Однак деякі симптоми пов’язані з медичними станами або низьким рівнем гормонів, як описано вище, що може привести до чоловічого безпліддя.
    • Симптоми низького рівня гормонів – зміни в настрої, проблеми з ерекцією, зниження сексуального потягу, збільшення ваги, зменшення кількості волосся на обличчі
    • Симптоми порушень в яєчках – біль та / або набряк в яєчках, опуклі вени в яєчках
    • Симптоми порушення еякуляції – каламутна сеча після статевого акту
    • Симптоми передміхурової залози або придатка яєчка – біль після еякуляції, труднощі з еякуляцією під час статевого акту, кров в спермі

    Як я можу пройти обстеження на кількість і якість сперми?
    Простий спосіб перевірити кількість сперматозоїдів в спермі – за допомогою набору для домашнього тестування. Незабаром їх можна буде купити на нашому сайті. Результати тесту не потрібно відсилати у лабораторію, їх можна буде дізнатися лише через 10 хвилин дома. Домашні тести зазвичай повідомляють про низьку кількість сперматозоїдів, коли їх менше 20 мільйонів на мілілітр сперми, що вище міжнародного порога безпліддя.
    Важливо знати, що деякі домашні тести тільки вимірюють кількість сперматозоїдів і не оцінюють рухливість або морфологію сперматозоїдів. Повний аналіз сперми може бути зроблений в лабораторії за запитом вашого лікаря. Цей тест (спермограма) аналізує всі аспекти якості сперми.

    Коли я повинен звернутися до лікаря?
    Рекомендується звернутися до лікаря, якщо ви безрезультатно намагалися зачати дитину більше 1 року. Лікар зможе вивчити вашу історію, визначити, в чому причина проблем з фертильністю у вас і у вашого партнера. Спільне рішення проблем безпліддя в парі – більш надійний спосіб подолання труднощів у багатьох відношеннях.
    Ваш лікуючий лікар може запросити повний аналіз сперми і, при необхідності, направити вас обох до фахівця.

    Чи можу я збільшити кількість сперматозоїдів?
    Так! Гарна новина полягає в тому, що, коректуючи образ життя, можна збільшити кількість сперматозоїдів. Ось кілька порад, які можуть вам стати в нагоді:

    Час
    Великий вплив на людський організм надають цикли дня та ночі. Було проведено навіть ряд досліджень, які вивчають, чи залежить кількість сперматозоїдів від часу доби. І хоча неможливо точно визначити залежність, все-таки результати показали, що кількість сперматозоїдів значно вище саме вранці. Більш того, в весняний сезон.
    Звичайно, цикли мають вирішальне значення і в жіночій фертильності. Статевий акт кожні 2-3 дні в овуляторний період може збільшити ваші шанси на зачаття навіть при невеликій кількості сперматозоїдів. Також переконайтеся, що ви використовуєте мастила, які не впливають на якість вашої сперми.

    Раціон харчування
    Наскільки збалансована ваша дієта? Лікарі рекомендують вживати більше свіжих фруктів і овочів. Це дуже важливо, якщо чоловіче безпліддя пов’язане із зайвою вагою, стресом або діабетом. Скорочення споживання продуктів з транс-жирними кислотами і соєвих продуктів також значно поліпшить ситуацію.
    Ось список продуктів, які ви можете додати в свій раціон:

    Для поліпшення якості і кількості сперматозоїдів:
    • шпинат, солодка картопля і червоний перець

    Для підвищення рівня тестостерону:
    • Женьшень – найкраще пити як чай або приймати щодня у вигляді сухого кореня
    • D-аспарагінова кислота – приймається в якості добавки
    • Пажитник – береться як добавка до екстракту насіння

    Спосіб життя
    Вважається, що здоровий спосіб життя покращує ситуацію з чоловічим безпліддям. Ми всі знаємо основні принципи ЗСЖ:
    • Регулярні фізичні навантаження підвищують рівень тестостерону і покращують якість сперми. Уникайте перенапруження, оскільки це може мати протилежний ефект.
    • Мінімізуйте стрес у вашому житті. Знайдіть методи, які допоможуть вам розслабитися після складного дня. Наприклад, йога, медитація, регулярні прогулянки, садівництво, відпочинок з сім’єю або друзями.
    • Позбавтеся від зайвої ваги.
    • Киньте палити.
    • Уникайте зловживання алкоголем.
    • Достатній сон має вирішальне значення для підтримки здоров’я. Недосипання або, навпаки, занадто тривалий сон впливають на якість сперми.

    Звичайно, також рекомендується уникати інших факторів, таких як перегрів, викликаний вузькими брюками, професійними надлишками і прийомом ліків.

    Підсумок
    Якщо ви підозрюєте, що у вас може бути безпліддя, можливо, варто скорегувати свій раціон харчування і спосіб життя. Звичайно, це не гарантує 100% ефект, але може допомогти при незначних відхиленнях від норми. У разі безрезультатних спроб зачаття в парі протягом тривалого часу, рекомендуємо звернутися до лікаря.