Пн-Пт 09:00 - 18:00
Cб 12:00 - 17:00
(прийом замовлень)
Пн-Пт 09:00 - 18:00
Cб 12:00 - 17:00
(прийом замовлень)

  Психосоматичні причини безпліддя у жінок

  10 February, 2022

  У практиці кожного акушера-гінеколога трапляються випадки, коли обидва партнери фізично здорові, фертильні, а бажане зачаття не настає. Що означає фертильні? Овуляція у жінки відбувається регулярно, труби прохідні, запальних процесів та ендокринологічних порушень немає, спермограма чоловіка також у нормі. Але за таких чудових показників пара стикається з відсутністю зачаття. У більшості випадків можна говорити про психосоматичне безпліддя, головна причина якого криється в нервовій системі.

  Що мають на увазі під цим терміном?

  Психологічне чи психосоматичне безпліддя — поняття досить велике і розмите. Психологи що неспроможні ставити діагнозів з гінекології, а акушери лікують лише тіло, їх спеціалізація не поширюється на психологію. Однак, і жінкам, і гінекологам важливо розуміти, що внутрішні психологічні конфлікти можуть проявлятися по-різному, у тому числі й порушенням фертильності, складністю з зачаттям.

  Психосоматичні причини безпліддя у жінок

  Безпліддя на тлі психологічних проблем зустрічається найчастіше у віці 30 років і старше. Саме в цьому віці люди усвідомлено підходять до бажання продовжити рід, стикаються із різними психологічними труднощами.

  Такі складнощі найчастіше виникають у жінок певного типу, підвищеної чутливості. Психосоматичні прояви найчастіше виникають у жінок, схильних дуже переживати тривогу, відчувати болі при сильних стресах.

  Основні тригери психосоматичної безплідності

  1. Найочевидніша причина — стрес, сильний чи хронічний, тобто постійний вплив яскравих негативних емоцій. Часто стресовим фактором стає саме сильне бажання завагітніти, яке не збувається. Жінка постійно живе в емоційних гойдалках — від надії на початку циклу до її руйнування у його закінченні. До цього додаються постійне недосипання, складнощі на роботі, прагнення збудувати успішну кар’єру.
  2. Перфекціонізм — жінки, які звикли контролювати всі сфери свого життя, не можуть змиритися з тим, що така важлива місія не вдається. Відчуття безсилля тисне і викликає відгук фізично.
  3. Погані стосунки з батьками, більше з матір’ю, оскільки жінка не має позитивного образу матері. Якщо у жінки є погані спогади з дитинства, вона терпіла знущання, була свідком сварок батьків, непрожиті травми можуть проявлятися фізично.
  4. Низька самооцінка — якщо жінка не почувається досить привабливою, жіночною, може просто не бачити себе у ролі матері.
  5. Боязнь змін — дитина у сім’ї вносить кардинальні зміни у графік. На підсвідомому рівні жінка або чоловік можуть не хотіти таких змін, посилаючи сигнал організму, що зараз не найкращий час для зачаття.

  FertilWoman Plus для підвищення фертильності

  Важливо розуміти, що для усунення будь-якої з цих причин важливо працювати з психологом, бажано, перинатальним. Тільки за допомогою спеціаліста можна пропрацювати старі травми, що блокують установки.

  На тлі тривожності може знижуватися фертильність, але для її покращення розроблено комплекс на основі натуральних компонентів — FertilWoman Plus. До його складу входять L-Аргінін, інозитол, L-Карнітин, лютеїн, фолієва кислота. Ці компоненти покращують кровотік органів репродуктивної системи, покращують вироблення цервікального слизу, підвищують лібідо, покращують якість яйцеклітин. Також прийом FertilWoman Plus підвищує енергетичний баланс клітин репродуктивної системи, створює оптимальні умови розвитку плода.