Показання для прийому фолієвої кислоти

11 July, 2022

Існує багато корисних мінералів та сполук, які надходять до нашого організму тільки з харчовими продуктами. Одним із таких є фолієва кислота, яка не синтезується в організмі. Фолієва кислота необхідна жінкам та чоловікам, для повноцінної роботи репродуктивної системи.

Які продукти містять фолієву кислоту?

У природній формі, тобто у харчових продуктах, фолієва кислота представлена вітаміном, фолатом. Він міститься в салаті, також багато фолату в бобових, спаржі, яйцях, буряках, апельсинах, броколі, папайї, бананах.

Результати спостережень доводять, що більшість людей лише харчових продуктів недостатньо, щоб покрити дефіцит фолієвої кислоти. У деяких країнах (Канада, США) навіть спеціально додають фолієву кислоту у хлібобулочні продукти. Таке збагачення продуктів скорочує дефіцит фолату із 39% до 4%.

Добова норма фолієвої кислоти становить близько 400 мкг, трохи менше для дітей — від 50 до 200 мкг на добу. Важливо також враховувати, що дозування фолієвої кислоти для вагітних збільшується до 600 мкг.

Цінність фолієвої кислоти пояснюється тим, що ця речовина забезпечує адекватні умови для розвитку нервової трубки. Зниження рівня фолієвої кислоти у першому триместрі вагітності може спровокувати вади розвитку нервової системи, головного та спинного мозку.

Показання для прийому фолієвої кислоти

Оскільки 90% жінок фертильного віку не отримують добової норми фолієвої кислоти, важливо додатково приймати добавки з її вмістом.

Крім вагітності, показаннями до прийому вітаміну В9 можуть бути:

  • гостра нестача вітаміну В9, на фоні якої розвивається анемія;
  • запалення кишківника;
  • зниження рівня фолієвої кислоти у період грудного вигодовування;
  • дефіцит фолієвої кислоти в дітей.

Звичайно, головні споживачі добавок на основі фолієвої кислоти — вагітні. Вітамін В9, крім активної участі у формуванні нервової трубки, необхідний для утворення амінокислот та РНК, які є будівельним матеріалом для нового організму. Фолієва кислота потрібна також для:

  • повноцінного засвоєння заліза;
  • коректного перебігу процесу гемопоезу (розмноження клітин, формування внутрішніх органів плода);
  • участі в обмінних процесах адреналіну та серотоніну;
  • зниження ризику гідроцефалії.

При зниженій концентрації фолієвої кислоти може спостерігатися сонливість, депресія, підвищена дратівливість.

ReproFolate — інноваційна форма вітаміну В9

Препарат ReproFolate містить фолієву кислоту четвертого покоління у дозуванні 600 мкг — саме стільки потрібно вагітним, а також жінкам, які планують зачаття. Почати приймати ReproFolate варто за кілька місяців до передбачуваного зачаття та до кінця першого триместру вагітності. Саме у перший триместр закладаються усі внутрішні органи, формується хребет.

Фолієва кислота

У препараті міститься фолієва кислота у формі, структура якої аналогічна формі вітаміну В9. Саме така форма дуже швидко засвоюється в організмі.

Форма фолієвої кислоти 4 покоління відрізняється покращеною стабільністю та біодоступністю. Така форма підходить всім жінкам, навіть із нестачею ферменту, який розщеплює кислоту.

Фолієва кислота ReproFolate є вже готовим фолатом, який доставляється безпосередньо в клітини жінки і зародка, минаючи обмінні процеси.

Приймати ReproFolate рекомендовано при плануванні зачаття, вагітності, в комплексному лікуванні чоловічої та жіночої безплідності.