Погана новина про дефіцит фолієвої кислоти: збитки незворотні

21 February, 2022

Недавнє дослідження показало, що дефіцит фолієвої кислоти призводить до проблем із розподілом клітин та реплікацією ДНК. Проте найгірше те, що ці наслідки набагато серйозніші, ніж очікувалося.

Фолієва кислота є важливим вітаміном для здоров’я людини. Оскільки організм не може зберігати її, необхідно заповнювати надходження фолієвої кислоти з продуктами або харчовими добавками, що містять фолієву кислоту (синтетичний фолат).

Сьогодні важко знайти вагітну жінку, яка не знає про важливість фолієвої кислоти для запобігання вродженим дефектам. Можливо, набагато менш відомий той факт, що цей вітамін (також відомий як вітамін B9) може також забезпечувати захист від анемії, безплідності, багатьох видів раку, психологічних розладів та вікової деменції. Проте вчені досі не впевнені, як дефіцит фолієвої кислоти може викликати такий спектр захворювань.

Погана новина про дефіцит фолієвої кислоти: збитки незворотні

 

Результати дослідження, серед іншого, показують, що дефіцит фолієвої кислоти може негативно впливати на поділ клітин і реплікацію ДНК. За словами авторів дослідження, патологічні хромосомні аномалії, спричинені дефіцитом, насправді набагато небезпечніші, ніж вважали вчені раніше. Доведено, що дефіцит фолієвої кислоти впливає на підтримання хромосом. Якщо клітина втратила хромосому або її частину, шляху назад немає. Якщо клітини не можуть ділитись, їх не можна відновити, споживаючи велику кількість фолієвої кислоти. Вдалося довести, що дефіцит фолієвої кислоти спричиняє неправильний поділ хромосом. Крім того, вчені виявили, що постійна нестача фолієвої кислоти робить нестабільною всю Х-хромосому. В рамках дослідження йдеться, що такий дефіцит призводить до більш серйозних хромосомних порушень, що було відомо раніше. В результаті дочірні клітини отримують неправильну кількість ДНК після клітинного поділу або, у деяких випадках, навіть втрачають цілу хромосому. Це може пояснити, чому дефіцит фолієвої кислоти пов’язаний, наприклад, з безпліддям, психічними захворюваннями та раком.

Як заповнити дефіцит фолієвої кислоти?

Фолієва кислота необхідна, крім іншого, для еритроцитів. Цей вітамін зазвичай призначають під час вагітності, щоб сприяти правильному розвитку майбутньої дитини. Фолієву кислоту часто комбінують з іншими активними речовинами у вітамінно-мінеральних комплексах.

Фолієва кислота позитивно впливає на імунну систему і благотворно впливає на зниження втоми. Вітамін також сприяє стійкості до стресу та корисний для концентрації уваги, пам’яті та настрою.

Фолієва кислота в основному міститься в (листових) овочах, цільнозернових продуктах, хлібі та фруктах. Фолієва кислота міститься в меншій кількості в м’ясі та молочних продуктах.

Репрофолат при дефіциті фолієвої кислоти

Чи можете ви використовувати щось додатково до вашої дієти? Так — добавки з фолієвою кислотою, наприклад: фолієва кислота таблетки по 5 мг №50 (10х5) виробника АТ «ВІТАМІНИ», фолієва кислота виробника ПрАТ «Технолог», фолієва кислота виробника Фармаком. Всі препарати переносяться досить добре, але низка жінок скаржиться на рідкісні побічні ефекти:

  • анорексія, нудота, блювання, діарея, здуття живота;
  • шкірний висип та свербіж, почервоніння, анафілактичні реакції організму;
  • безсоння, підвищення температури тіла.

Ми пропонуємо звернути увагу на інноваційну фолієву кислоту — ReproFolat, препарат, який розробили у Великій Британії. РепроФолат можуть приймати вагітні жінки, і пари, що планують зачаття. За відгуками не викликає побічних ефектів, добре переноситься. Багато пар приймають РепроФолат при підготовці до допоміжних репродуктивних технологій.