Нереалізоване бажання мати дітей: як обстежитися чоловікові, якщо пара не може завагітніти

28 February, 2022

За визначенням, про безплідний шлюб говорять, якщо, попри регулярні незахищені статеві контакти, вагітність не настає протягом 2 років. У 30% випадків проблеми у чоловіків.

Історія хвороби

Андрологічне обстеження безплідного чоловіка належить до зони відповідальності уролога. Обстеження починається з ретельного збору анамнезу. Інтерес представляють всі етапи життя людини, особливо її дитинство. Так виникає питання про перенесені операції в області статевих органів, після травм і забоїв яєчок, після настання та перебігу статевого дозрівання тощо. Усі перенесені захворювання мають бути зафіксовані, а також усі операції. Всі можливі зовнішні пошкодження (хімічні речовини, ліки, вплив тепла, наприклад, надто часте відвідування сауни, радіація, куріння тощо) повинні бути записані в карту хворого. Причинні фактори безплідності можуть виникати через професійну діяльність пацієнта.

Фізичне обстеження

За цим попереднім анамнезом слідує докладний фізикальний огляд з оцінкою фізичного стану, волосяного покриву, розвитку статевих органів та інш. Пахові грижі, варикозне розширення вен (варикоцеле). Звичайно, передміхурова залоза також має бути досліджена.

Нереалізоване бажання мати дітей: як обстежитися чоловікові, якщо пара не може завагітніти

 

Дослідження сперми у лабораторії

На передньому плані наступних лабораторних аналізів стоїть дослідження еякуляту (спермограма). Оцінюються: обсяг еякуляту, щільність сперматозоїдів, рухливість сперматозоїдів та їхня морфологія. Якщо сперматозоїдів дуже мало, вони недостатньо рухливі, а якщо занадто багато патологічних форм сперматозоїдів, то говорять про так званий синдром ОАТ (синдром олігоастенотератозооспермії). Крім цих основних показників, у сперміограмі також визначають антитіла до сперматозоїдів, визначають або виключають інфекції, визначають секрецію придатку яєчка та насіннєвих бульбашок, проводять індивідуальні функціональні проби сперматозоїдів. Потім на основі всіх цих параметрів можна визначити тяжкість безплідності.

Для оцінки ситуації безпліддя слід проводити як мінімум 2 спермограми.

Оцінка рівня гормонів

Оскільки функція яєчок контролюється ланцюгом гормонального контролю, заснованого на нижньому придатку мозку, визначення рівнів цих гормонів (ФСГ, ЛГ, пролактин, тестостерон) є корисним для оцінки функції яєчок. Наприклад, якщо значення ФСГ більш ніж утричі вище, зазвичай відбувається тяжке ушкодження яєчок.

При встановленні азооспермії може бути показана біопсія яєчок. Цікавим є питання про те, чи є взагалі утворення сперматозоїдів чи немає функціонуючого зародкового епітелію. У першому випадку азооспермія зазвичай викликається закупоркою дренуючих насіннєвих проток і може вимагати хірургічної корекції. Під час цієї біопсії яєчка можна зібрати сперматозоїди (якщо вони є), які будуть доступні для допоміжних репродуктивних технологій, таких як ІКСІ.

ФертілМен Плюс для покращення чоловічої фертильності

Як покращити якість сперми?

Як один з варіантів покращення якості сперми — прийом вітамінів. На українському ринку чоловіки можуть вибрати такі препарати:

  • Дієтична добавка Новофертіл — покращує репродуктивну функцію. приймають по 1 капсулі на день. Одна капсула містить L-карнітин 500 мг, що менше, ніж в іншого відомого та визнаного тисячами українських пар вітамінного комплексу FertilMan® PLUS. У складі також є такий важливий елемент, як L-аргінін — 200 мг, а в добовій дозі в препараті FertilMan® PLUS L-аргінін 280 мг. На підставі навіть цих двох показників можна зробити висновок, що ФертілМен Плюс більш ефективний.
  • ПРОфертил — БАД австрійського виробництва. Комплекс вітамінів для покращення фертильності. У складі: L-карнітин, глутатіон, коензим Q10, вітамін Е, фолієва кислота, цинк, селен. На жаль, всі вітаміни в недостатньому дозуванні, тому показники сперми покращуються, але не приходять в норму при прийомі препарату.
  • Препарат британського виробництва FertilMan® PLUS — має ідеальний склад, визнаний та випробуваний тисячами пар у нашій країні. Має безліч позитивних відгуків. Ідеально розроблений — у складі найкраще співвідношення вітамінів та мінералів здатних покращити репродуктивну функцію у чоловіків.

З препаратом ФертілМен Плюс ваша фертильність буде на найвищому рівні.