Мало сперми = низька фертильність?

19 November, 2021

Під час еякуляції із сечовивідних шляхів статевого члена виділяється коктейль із багатьох інгредієнтів — сперма. Ця желатинова рідина від молочно-каламутної до жовтувато-сірої складається із секрету простати, насіннєвих бульбашок, залоз Купера та сперми. Вона служить засобом транспортування сперматозоїдів до яйцеклітини.

Кількість еякуляту у дорослого чоловіка зазвичай становить від 1.25 до 5 мл.

Перевірте кількість сперми самостійно

Тест із чайною ложкою: візьміть чайну ложку та залийте її водою. Це близько 5 мл, що трохи більше середньої кількості сперматозоїдів, що виділяються зі статевого члена при еякуляції.

Тест із презервативом: коли ви еякулюєте у презервативі, ви можете приблизно оцінити, скільки сперми.

Які фактори визначають об’єм сперми?

Кількість та склад сперми змінюється протягом життя чоловіка. Але обсяг сперми також може змінюватися день у день. Фактори, які можуть вплинути на кількість еякуляту є, на додаток до віку, генетика, гормональний баланс, спосіб життя (наприклад, вага, дієта), загальний стан здоров’я або спеціальні препарати. Частота еякуляції також впливає на обсяг сперми: наприклад, кількість може бути меншою у разі дуже частої еякуляції, тоді як кількість сперми збільшується після тривалого утримання.

сперми = низька фертильність?

Мало сперми = низька фертильність?

Кількість сперми має мало спільного із фертильністю. Дослідники виявили, що, хоча обсяг сперматозоїдів зменшується при частій еякуляції, кількість сперматозоїдів і, отже, фертильність залишаються в межах рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) щодо кількості здорових сперматозоїдів.

Вимірювання якості сперми — наприклад, здатності плавати або концентрації — також залишаються з більшою еякуляцією приблизно на тому ж рівні. Ці результати дослідження показують, що невелика кількість сперматозоїдів через часту еякуляцію не впливає на фертильність.

Для фертильності набагато важливіше, ніж кількість сперми, якість та частка сперматозоїдів в еякуляті. Що лякає: чоловіки в промислово розвинених країнах виробляють все менше і менше сперми і, таким чином, менш фертильні. Причини цього: стрес, нездоровий спосіб життя та фактори довкілля.

Мало еякулята — причини

Причини низького еякуляту різноманітні, але переважно виліковні. Нездоровий спосіб життя або просто часта еякуляція можуть бути причиною меншої кількості сперми. Однак, якщо кількість сперматозоїдів зазвичай нижча за 2 мл, це також може вказувати на захворювання. Існуючі раніше захворювання можуть, наприклад, призвести до зниження тиску еякуляції, відтоку еякуляту назад або до еякуляції в сечовий міхур (ретроградна еякуляція).

Ось найчастіші причини низького рівня еякуляції:

  • часта еякуляція;
  • нестача сили в м’язах потенції та тазового дна; нездоровий спосіб життя (нікотин, алкоголь, дієта з високим вмістом насичених жирів);
  • ожиріння;
  • захворювання простати;
  • психічні захворювання (депресія).

Ось як ви можете покращити якість виробленої сперми

Якщо ви хочете покращити виробництво сперми та збільшити її якість, ви можете вдатися до наступного.

Препарат для покращення якості сперми

Правильне харчування

Спосіб життя має вирішальний вплив на кількість сперматозоїдів, а також якість сперми. Дієта відіграє важливу роль у виробництві сперми. Щоб збільшити кількість сперматозоїдів, слід звернути увагу на таке у своєму раціоні:

  • Пийте багато, особливо воду.
  • Їжте багато овочів.
  • Дотримуйтесь дієти з низьким вмістом жирів.
  • Уникайте ненасичених жирних кислот.
  • Споживайте мікроелементи та вітаміни, що збільшують кількість сперматозоїдів, такі як цинк та фолієва кислота. Відмінний препарат містить потрібну кількість вітамінів та мінералів, у тому числі цинк та фолієву кислотуFertilMan®PLUS.

Підвищення рівня вітамінів для чоловіка дуже важливо: стабілізуйте свій рівень чоловічих статевих гормонів за допомогою високоякісних мікроелементів цинку, селену, вітаміну B6, фолієвої кислоти та вітаміну B12 у складі ФертілМен Плюс і знову насолоджуйтесь повноцінним сексуальним життям.

До продуктів, що сприяють збільшенню кількості сперматозоїдів, відносяться, наприклад: сир, цільнозерновий хліб, зародки пшениці, бразильські горіхи, апельсини, устриці та інші морепродукти, сочевиця, кукурудза, перець, капуста, спаржа, цибуля.

Детально ознайомитись з FertilMan® PLUS можна в каталозі нашого сайту – офіційний дистриб’ютор Babystart