Корисні властивості Міо- та D-хіро інозитолу в ReproOva Forte

7 Січня, 2023

Інозитол, що є водорозчинним вітаміном B8, має важливий вплив на багато систем організму. Найцінніший вплив інозитол чинить на репродуктивну систему. Вітамін B8 міститься в деяких харчових продуктах, зокрема в бобових культурах, горіхах, зернових, фруктах, проте його кількість там мізерна, щоб покрити його нестачу в організмі. Тому оптимально буде приймати спеціальні добавки, в яких інозитол міститься у біодоступному вигляді.

Позитивний вплив на репродуктивну систему

Міо-інозитоли активно використовуються в терапії СПКЯ. Зокрема, найбільш перспективний напрямок лікування — включення цього мікронутрієнта до програми підготовки до зачаття та підтримання вагітності у пацієнток із цим захворюванням.

Головна функція міо-інозитолу — участь у внутрішньоклітинній передачі сигналу та забезпеченні роботи рецепторів до інсуліну, статевих гормонів, факторів росту.

Клінічні дослідження показали, що міо-інозитол взаємодіє зі специфічними білками, необхідними для функціонування репродуктивної системи. Встановлено, що підвищення концентрації міо-інозитолу в рідині фолікулів у овуляторний період свідчить про хорошу якість ооцитів. Також інозитолзалежні сигнали мають важливе значення на фінальних стадіях дозрівання яйцеклітини при підготовці до успішної активації клітини та моменту зачаття.

Пацієнтки зі СПКЯ, які приймали міо-інозитол, відзначили відновлення овуляції у 82%. У 70% пацієнток після 16 тижнів прийому мікронутрієнту менструальний цикл налагодився.

У ході кількох клінічних досліджень було виявлено, що саме комбінація Міо-інозитолу та D-хіроінозитолу (природний ізомер інозитолу) відіграє велику роль в обмінних процесах глюкози. Перше з’єднання необхідне для клітинного захоплення глюкози, наступного вивільнення вільних жирних кислот з жирової тканини. D-хіроінозитол стимулює вироблення глікогену. Обидва види інозитолу мають інсуліноміметичні властивості, знижують рівень глюкози після їди, одночасно метаболічні процеси глюкози зміщуються у бік вироблення глікогену, катаболізму глюкози.

Корисні властивості Міо- та D-хіро інозитолу в ReproOva Forte

Комбінація цих двох сполук ефективна при лікуванні пацієнток із СПКЯ, причому як із надмірною, так і з нормальною вагою. Міо-інозитол та D-хіроінозитол посилюють дію інсуліну, покращують овуляторну функцію, знижують концентрацію андрогеноподібних гормонів у сироватці крові. Також ці сполуки знижують артеріальний тиск, ефективно зменшують рівень тригліцеридів у плазмі крові.

Серед інших корисних властивостей інозитолу слід зазначити:

  • нормалізація роботи нервової системи, сну;
  • участь у регуляції жирового обміну;
  • зменшення проявів андрогензалежної дермапатії та гірсутизму;
  • зниження ймовірності утворення тромбів;
  • потужні антиоксидантні властивості; стимуляція апоптозу ракових клітин.

Міо-інозитол виконує функції інсулін-сенситайзеру, тобто підвищує чутливість клітин до інсуліну. Ця особливість покладена в основу лікування жінок із СПКЯ, адже саме інсулінорезистентність провокує аномальне вироблення стероїдів у яєчниках.

Міо- и D-хіро інозитол у ReproOva Forte

Результати клінічних досліджень показали, що прийом Міо- та D-хіро-інозитолу дає кращі результати, ніж окреме використання. Комплекс ReproOva Forte містить Міо- та D-хіро-інозитол, посилені вітамінами групи B та хромом, тому показав ефективність у комплексній терапії СПКЯ.